търся съвет за готварска печка и абсорбатор

  • 17 842
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте! Не зная дали е тук мястото на тази тема, но ако не е, моля модераторите да я преместят. Бих искала да ми дадете съвет при покупката на готварска печка и абсорбатор. За печка съм се спряла на марка индезит, но за абсорбатор не зная какво трябва да може да прави, колко да харчи, с постоянен филтър ли не. Моля майките с опит да кажат какво мислят за марката индезит и изискванията си за абсорбатор!

# 1
  • София
  • Мнения: 488
ЗА - Индезит. Като избираш печка питай за гаранцията и къде е сервиза. На място ли ще я поправят или ще им я носиш..... Съответно с всички допълнителни главоболия като това как ще я вадиш от плота......

# 2
  • Мнения: 867
На Индезит им е слабо уплътнението-знам го от познат на съпруга ми , който има сервиз.
За мен марката е Горение! Печките са неверояни, а за аспиратор Фабер!

# 3
  • Мнения: 7 474
Ние сме с печка Индезит и абсорбатор Фабер, много е мощен и не мирише никъде(с постоянен филтър). Peace

# 4
  • Мнения: 181
А как се почиства постоянния филтър - лесно ли и как по-точно?

# 5
  • Мнения: 2 123
FABER - за мен това е лидерът сред абсорбаторите
Филтърът се сваля и мие елементарно /най-добре е в миялна машина, но не е задължително/

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не си взимай Индезит. Аз имам огромното желание да изхвърля моята, но ще стане догодина вероятно. Фурната пече добре, котлоните са бързонагряващи. Но... Пластмасите и уплътненията и са скапани. Беше още в гаранция още когато дръжката се счупи от това, че е била много нагрята, потъмня, стана жълта от високата температура. В резултат на това се счупис тъклото,защото само дръжката държи стъклото. Скапана логика ! Познай от първия път- нито за стъклото, нито са дръжката има гаранция. Стъклото ни струваше 65 лв. Чакахме го повече от месец. Обаче дръжка да не мислиш,че има. Има...дръжки. Изобщо не можаха да ни доставят. Познай как се отваря и затваря награта до 250 гр фурна без дръжка. АКо го няма мъжа ми- не готвя, защото единия държи отворена вратата с терморъкавица, другия вади и слага тавите. Защото вратата без стъклото е много лека и не стои отворена,трябва да се държи. Уплътнението дотолкова е смотано, че дръжката се нагряваше ужасно при печене. Абе  с две думи Индезит  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Това ми е първия и последния уред от тази марка. НИКОГА ИНДЕЗИТ ПОВЕЧЕ !
Искам или Горение или Бломберг. А ако се уредя догодина за нова кухня- то ще е вградена фурна, но не Индезит!
Колкото до абсорбатор, не мога да ти дам съвет, моят е Канди, от преди 9 години, не е много мощен. Наскоро открих обаче този сайт, абсорбаторите ги хвалят и били с вносни мотори, доста мощни са :
http://www.gerry-asp.com/

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 03:21 от djemma

# 7
  • Мнения: 72
За абсорбаторите - има такива които са с филтър, и такива които се "свързват" с комина. Вторите са по-мощни и освен това не се налага поддръжка на филтрите. Аз ползвам Фабер на три степени. Често казано винаги включвам на най-силната. Има значителна разлика когато забравя да го включа  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 250
Ние сме с печка Индезит и абсорбатор Фабер, много е мощен и не мирише никъде(с постоянен филтър). Peace
Кажи модела на аспиратора и цената му-ние също сме се спрели на марката Фабер -сего проучваме моделите!!!

# 9
  • Мнения: 7 474
Ето ти моделите на Фабер http://www.electron.bg/index.php?cPath=106&sort=2a&page=1

Нашият е за вграждане, този модел който се издърпва напред, но го няма горе (прилича на този който ще видиш долу, но струва около 170 лв.
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=22_145_154_106&products_id=6505

# 10
  • Мнения: 4 546
аз има кьортинг и съм много доволна засега. аспираторът е добре да е двумоторен.
за фабер съм чувала само хубави неща и много съжалявам, че не взехме такъв.
нашият е канди и не съм доволна. е, не мирише цялата къща, но в кухнята определено си мирише. също така, доста е шумен /за това не знам, може и да е нормално да шуми  newsm78/

# 11
  • Мнения: 965
е нека се включа и аз......
аз работя в магазин за бяла и черна техника......
за мен най-добрата марка печка е AEG !!!!
много са хубави ,забележете само печката на Иван Звездев Grinning
 Peace

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ние сме с печка Индезит и абсорбатор Фабер, много е мощен и не мирише никъде(с постоянен филтър). Peace
Лео,моля те да кажеш какъв модел на Фабер ти е аспиратора PraynigАз съм се спряла на тази марка но искам да е мощен и да не ми мирише на готвено в кухнята,още повече че ние вече разбихме много стени в апартамента и стана едно огромно пространство което е вече кухня,хол,всекидневна и коридорите влязоха към това.Така,че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ми трябва абсорбатор,който изтегля миризмите идеално Peace

# 13
  • Мнения: 7 474
 danidji, виж два-три поста по-нагоре съм го описала, но точно името на модла не си го спамням, че го имам от 6 г.

Общи условия

Активация на акаунт