Как да го накарам да ака в гърнето без да се стресира

  • 9 561
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами това е въпросът ConfusedС пишкането вече нямаме проблеми, но акането...ужас.Прави го прав, в гащите, и щом го усетя и се опитам да го сложа на гърнето или на голямата тоалетна - спира да ака.Понякога плаче.Страхувам се, че ще си развали режима окончателно и ще получи запек.Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 1 278
Просто го остави да си поиска сам, дори да бъде след месеци. Просто още не е готов да си даде акото контролирано  Grinning

Иван отскоро започна да си казва сам за пишкането, макар и не всеки път, но дори, когато си каже, че му се ака, не желае да седне на гърнето или на WCто. Ще започне.

Вероятно ти тежи прането на наакани гащи, ако си махнала памперса.
Аз специално направих такъв опит, но на мен много ми тежеше да вадя ако от гащите и просто върнах памперса (противно на повечето съвети тук, де)

Сега съм много по-спокойна и честно казано смятам, че това е единственият начин детето да следва нуждите на собственото си тяло. Иван също е по-спокоен.

Успех  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
Не мисля,че можеш да го накараш,Белинда Wink.Малката ми дъщеря пишка в герненцето от много малка,преди годинката.Сега е на 1,10г и прави всичко в гърне,но определено акането започна доста по-късно от пишкането.На мен това ми беше чудно,мислех си,че първо ще почне да ака в гърнето и после да пишка.И какво установих аз-малката я беше страх от самото л...о в гърнето.Ако случайно се изакаше в гърнето започваше да пищи като стане и си го види.И до днес като свърши работата и стане не се доближава на повече от един метър от гърнето,личи ,че я е страх.В книгата на Спок съм чела,че е нормално децата да изпитват този страх-един вид те възприемали л....то като част от тях,която се откъсва от тялото им и отива в тоалетната чиния.Понякога се чудя какво се върти из малките им мозъчета Rolling Eyes.

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Мисля, че Валенцето е права....моята дъщеря по същия начин се страхуваше и гнусеше от акото в гърнето Sick, направо изпадаше в ситуация готова да повърне....предпочиташе да ака в гащите ooooh!....периода продължи около 10 на дни....после и аз не разбрах как стана - започна да си върши работата в гърнето.
Но по същото време имаше и период на запек....мисля, че като настоявах да ака в гърнето се получи този ефект newsm78...не че съм и се карала или правила забележка....но е факт, че имаше дълго време запек точно когато правехме първите стъпки с гърнето.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
и просто върнах памперса (противно на повечето съвети тук, де)


Не мога да направя това, защото той самият вече не иска памперс.С триста зора му го слагам поне за нощния сън и въпреки, че е с него, ако му се допишка, ме кара да ставам, да му го сваля и да ходим в тоалетната.Не искам да го обърквам отново Rolling EyesСамо това акане така ме озадачава newsm78

# 5
  • Мнения: 687
belinda, виж ако искаш тази тема от преди месец. Ако ти се пуска търсачката ще ти излязат още много такива теми, но едва ли нещо различно ще прочетеш. Търпение му е майката. Стискаш зъби, переш наакани гащи и обясняваш. Все ще дойде деня, в който малкия ще седне сам на гърнето и ще си свърши работата.
При нас този период продължи около седмица, или 10-тина дни. Както можеш да видиш в горната тема при дъщеричката на ХулигАнче е отнело повече време, при други само 2-3 дни. Много е индивидуално, но като цяло докато не са готови сами децата, каквото и да ги правим единственж може да влошим положението.
Въоръжавай се с мнооого търпение и съм сигурна, че скоро ще се похвалиш с успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 473
Да ти кажа и при нас е така. И то при положение, че изобщо не е насилван за нищо. Просто свалихме памперса и близо два месеца си пишкаше и акаше където иска, но винаги съм обяснявала за гърнето и т.н. След тези месеци  започна да си казва и за пишкането и за акането, но пишкаше като някой го издържаше- свеки така го беше научила и аз реших да не предприемам нищо- първо да свикнеше да си казва и тогава щях директно да показвам. Та една вечер видя съседското момче, с което играеха че пишка прав- от тогава не иска да седне на гърне и ака прав като в същото време пищи и реве - мамо мий акото. Даже първият път не беше акал 3 дни - някакъв стрес. Това продължава вече близо 1 месец - всеки път се обясняваме и има лек напредък - поне ака НАД гърнето, но не и да седне на него. Пробвала съм го на голямата тоалетна - правим топчета от тоал. хартия и ги пускаме във водата - да кажат ЦОП, но....
Търпение - ще седнат някой прекрасен някой ден, но дотогава ...ммм бях побесняла един път след една л....а история, но какво да го правя - сладурче ми е. Laughing

# 7
  • Мнения: 473
Забравих да допълня че и Марти не иска вече памперс по никакъв повод. Като не беше акал 3 дни и го питах да сложим памперса да акаш - не и не- давах овесени ядки и сливи и се оправи.
А също и да се въоражиш с повечко търпение- случаят при нас определено  е повече от 10 дни.
Всичко си е до детенце.
Лек ден   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 106
И нашият случай е такъв  Laughing. От два месеца е без дневен памперс, не го иска и вечер се пазарим по половин час, докато и сложа нощния. за пишкането нямаме никакви проблеми, но акането е само насаме и права  Confused. Незнам докгога ще продължи, гледам да не го правя на проблем, оставям я да си ака на спокойствие, но после винаги обяснявам, че следващият път ще е чудесно ако ми каже и седнем на гърнето...за сега такъв "следващ път" не се е случвал, но ще чакам да и дойде музата.
Веднъж само се случи докато беше с мен в банята и ме чакаше да се изкъпя (умира да ми прави инспекции  Laughing) я видях през душ кабината че сяда на гърнето и беше акала вътре, но след това скочи на крака и си довърши по плочките. Днес на обяд 100 пъти ми каза че и се ака, но не свърши нищо нито в гърнето, нито на голямата тоалетна, ами се измъкна тихо и си свърши работата в памперса, който тъкмо бях и сложила за обедния сън.
Та такова е положението и при нас.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз го научих като се постарах всичко да е все едно е игра.
Първо му показах една мека кукла, с която спеше понякога, как "ползва" гърнето. Беше му интересно. И започна да го ползва и той.
А след известно време, когато реши, че гърнето не му е нужно и може да си върши работата в гащичките, купихме един папагал, на който можеш да правиш кратки записи. И така, записах "Сега Ивчо да си събуе гащичките и да сяда на гърнето", папагалът повтаряше. Ивчо се смееше и изпълняваше. След това записвах "Ивчо да си вдигне гащичките", абе, всичко обърнах на игра, за да не се стресира детето. Научи се почти без проблем.
Желая ти успех!!!

# 10
  • Мнения: 1 237
Не можеш  да го накараш.Ние имахме същия проблем до скоро.Казваше за пишането,без памперси е,но акаше в гащите.Мислех,че никога няма да се науче.Постоянно обяснявах,обръщахме го на игра,карала съм й се (моля,не ме критикувайте).Просто нищо нямаше смисъл.Въоръжих се с търпение и просто един ден тя каза,че има "Пиш",а си свърши голямата работа.И оттогава няма инциденти,вече повече от месец.Само,че на всичко вика "Пиш",ама това да е Wink.И естествено - непрекъснато хвалене!
Спокойно,ще се научи,просто сам ще ти покаже кога е готов.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти и от мен Simple Smile))) И аз преди време бях пуснала тема във форума, защото моята палавница си акаше в гащите и абсолютно нищо не помагаше - обяснения, наказания, даже един път й бях нашляпала дупето и майките ме порицаха с основание.
След много, много говорене, Криси започна сама да го прави и дори ми казва "Мамо, искам да акам на котките" (адаптера за тоалетната ни е на котки и затова) или "Мамо, искам да акам на гърнето". Аз просто не можех да повярвам, че вече го прави.
А иначе - само търпение, търпение и пак търпение, нищо друго не помага. Криси по принцип не беше свикнала нито да ака, нито да пишка на гърнето и аз съвсем изведнъж й свалих памперсите. Цялата дандания продължи 3 месеца. При деца, които са свикнали от малки на гърнето този процес е по-кратък, но при нас така се случи. Сега сме само с нощния памперс.
Така че ти пожелавам търпение и всичко ще е наред Simple Smile)))

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Явно нещата при нас са си съвсем нормални.Махнах памперса преди 20 дни и искам вече всичко да е топ LaughingЩе си почакам още, то се е видяло Wink

# 13
  • Мнения: 495
купихме един папагал, на който можеш да правиш кратки записи. И така, записах "Сега Ивчо да си събуе гащичките и да сяда на гърнето", папагалът повтаряше. Ивчо се смееше и изпълняваше. След това записвах "Ивчо да си вдигне гащичките", абе, всичко обърнах на игра, за да не се стресира детето.

моля те, кажи откъде го купи този папагал и какво представлява!
и на нас ни предстои това изпитание
ще съм ти много благодарна!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 278
Явно нещата при нас са си съвсем нормални.Махнах памперса преди 20 дни и искам вече всичко да е топ LaughingЩе си почакам още, то се е видяло Wink

И ти ли се беше вдъхновила от случаите с децата, които стават готови за 2-3 дни   Grinning
Аз все тръпнех в очакване, че поне с Иван ще стане така, още повече че си има батко за пример. Ама нъц. Готовността се точи вече 4-5 месеца  Laughing
Но надеждата умира последна - може Борко да я оправдае  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт