за лежането на лявата страна

  • 3 501
  • 54
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 1 900
Когато бяхте бременна ,докторката казваше ли ви,че трябва да лежите коллкото се може повече време на лявата страна,така плода се кръвоснабдявал по-добре?

# 1
  • Мнения: 1 029
Да, моята лекарка също ми беше казала да лежа повече на лявата страна заради кръвоснабдяването, но аз лично май предпочитах да си лежа на дясната  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Мойта не ми е казала, ама аз дали от внушение, че съм чела, имам чувството, че наистина ми е най-удобно така!

# 3
  • Мнения: 216
Да, доктора така ми препоръча, но и навсякъде из литературата ще го срещнеш.
Макар, че на мен за сега и по гръб си ми е много удобно и сменям двете пози Flutter  Peace..

# 4
  • Мнения: 388
Не го знаех. Четох в една книга че трябва да лежа на една страна.
Незнаех, че от лявата страна. Аз досега лежах по гръб и на дясната страна много малко от лявата страна спа.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 183
Zdravei i ot men. :DNa men li4no ne sa mi kazvali kak da leja,no az predpo4itam na disnata strana,neznam za6to prosto mi e po udobno.Mislia 4e ne e goliam problem  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 975
И аз спях само на ляво, не ми беше удобно иначе 1countingsheep

# 8
  • Мнения: 14 133
На мен в проследните месеци ми беше удобно да спя само по гръб. Доки не е казвал, че трябва да лежа повече на лява страна.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Мен в болницата ме караха да лежа само на ляво. Така и контракциите намаляваха.

# 10
  • Мнения: 1 448
Да, нещо ми обясняваха и за бебето, че е добре да е от лявата страна, ама не си спомням защо  Thinking

# 11
  • Варна
  • Мнения: 199
Не, на мен никой не ми е казвал, че трябва да лежа на лявата страна. Но иначе съм чела, че уж така било препоръчително. Защо - нямам и представа. Възможно е да има някаква връзка с кръвообръщението на бебето, макар че според мен много зависи от негово положение, от това как самото то е застанало. При мен обаче проблема е, че освен че не ми е удобно да лежа наляво (предпочитам винаги надясно) май и на бебчето не му харесва много, защото винаги когато се опитам да легна на лявата си страна започва да ме рита и побутва много интензивно, докато не се обърна.

# 12
  • София
  • Мнения: 508
Определено накрая ми беше удобно само като лежа на ляво. От дясно има голяма аорта, която не е хубаво да се притиска. А като легнех по гръб ми ставаше лошо.

# 13
  • Мнения: 5 183
НИкой не ми е казвал как да лежа, нито съм 4увала или 4ела. newsm78

# 14
Чела съм в списания, иначе лекар не ми го е казвал. Като спя / лежа на ляво или дясно от известно време ми изтръпват ръцете и за сега си лежа по гръб

Общи условия

Активация на акаунт