въпрос за паспорт

  • 465
  • 3
  •   1
Отговори
момичета какво да правя - прибирам се в България и имам подновен паспорт кйто си извадих май беше края на миналата година но така и не съм върнала стария.май имало глоба от 50 до 200 лева и с моя късмет сигурно 6те ми лепнат 200.писна ми всеки път като отивам до Бг да се занимавам с глупости- предния път беше тичане за здрави осигуровки...че мисълта ми е знае ли някой ако кажа че съм го изгубила каква е глобата ,а ако не го върна хич те имат ли начин и дали ще разберат и ще ми направят проблем? Да си го държа ли или пак да се разхождам до полицята в БГ?

# 1
  • Мнения: 780
Аз бях с нов и стар паспорт повече от година и половина, защото визата ми беше в стария паспорт. При получаване на новия искаха да се разпиша, че ми е известно, че трябва да върна стария. После не съм имала проблеми с глоби.

# 2
  • Мнения: 3 880
Не се притеснявай, върни си паспорта съвсем нормално и кажи, че е трябвало да го задържиш заради визи и тем подобни. Като  си взимаше новия казаха ли ти нещо, подписва ли документ, че трябва да го върнеш веднага? Мен тази година ме накараха да разпиша документ и да посоча дата, до която ще ми трябва и от там нанатъка тече тримесечен срок в който трябва да се върне. Аз написах края на септември догодина, така че да съм сигурна, че ще съм си ходила до тогава. Последният път преди 5 години пък нищо не разписвах, задържах си старият като специално попитах дали има срок за връщане и ми отговориха, че няма, но все някога да го върна, а да не го захвърля някъде. Опитай да си спомниш какво са ти казали при получаване на новият, но не мисля, че ще имаш проблеми, щом новият е издаден в края на миналата година, то е ясно, че няма да хукнеш веднага за България само за да им връщаш паспорта....

# 3
Благодаря за отговорите,ами аз ходих до посолството в лондон да издавам пълномощно на майка ми и тя ми направи паспорта в бг и ми го прати по пощата.тя не си спомня да е посдписвала нещо такова а и аз май нищо такова не подписвах в бг посолството в лондон.ще се разходя пак до полицията и ако споменат глобата ще кажа че съм подписала такова нещо в лондон,дано да мине номера.
Винаги се прибирам с голямо желание в Бг а си тръгвам изнервена и стресирана,за всяко нещо те гледат и третират като престъпник,имам ужасни впечатленя от работничките на летище софия и не само от тях,и затова и хич не ми и се занимаваше да ходя до полициата и да ме разиграват кат маймуна,но ща не ща ще отида....
Благодаря за отговорите още веднъж

Общи условия

Активация на акаунт