Помощ!!! Запек при бебче...

  • 4 342
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Нашето слънчице напоследък доста трудно ака. С много напъване, та чак повръща от зор (и през носа дори) Cry Как да му помогна? Вчера стана с малко помощ от термометъра, но как ще я караме така не знам #Puppy dog Иначе сме изцяло на изкуствено хранене Nutrilon, възможно ли е да е от него. Все пак той така се храни от раждането си, но досега чак такива проблеми не е имал. Да не е настинал се чудя, ама като не знам как да разбера...Ужас искам да му помогна, но незнам какво мога да направя. Моля ви, мами с опит, помагайте!!!
п.п. : Педиатърката ме посъветва да давам ябълков сок по една лъжичка(щяло да помогне при запека), ама на мен ми струва рано...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз давах някакви хомеопатични гранулки за запек, защото ме беше шубе да бъркам с термометри. Обаче убий ме не се сещам как се казваха Embarassed
Можеш и да направиш консултация с хомеопат, при нас имаха ефект.

# 2
  • Мнения: 1 072
Здравей,
мойто детенце също акаше трудно, въпреки, че беше изцяло на кърма. Оказа се, че е резултат от коликите. Дадоха му да пие Дуфалак, който му подейства страшно добре. Знам, че го има и в България, и по принцип е абсолютно безвреден, той не е лекарство, а допълнителна целуоза, така че е без проблеми да го даваш на бебе.
Успех и дано се оправите. (то вие ще се оправите със сигурност, ама да е по-скоро)
Поздрави, Сара
PS. не е ли малко рано са почвате със сокчета?

# 3
  • Мнения: X
Ами вие сте много малки, аз давах няколко лъжички сок от круша и се оправи. Направи масажче на коремчето, гимнастика  - свиваш крачетата към коремчето, после ги опъваш. И понеже знам какво е детето ти да пищи защото неможе да се изака, ще ти дам още един съвет, макар че всички мами тук ще го отричат - сигурно децата им никога не са имали чак такъв запек, незнам. Та значи слагаш сапунче колкото върха на термометъра в дупето - резултата е гарантиран. По принцип ако много време е било запечено всички тия неща действат по-трудно, но ти желая успех.

# 4
  • Мнения: 246
Цитат на: pandora
Ами вие сте много малки, аз давах няколко лъжички сок от круша и се оправи. Направи масажче на коремчето, гимнастика  - свиваш крачетата към коремчето, после ги опъваш. И понеже знам какво е детето ти да пищи защото неможе да се изака, ще ти дам още един съвет, макар че всички мами тук ще го отричат - сигурно децата им никога не са имали чак такъв запек, незнам. Та значи слагаш сапунче колкото върха на термометъра в дупето - резултата е гарантиран. По принцип ако много време е било запечено всички тия неща действат по-трудно, но ти желая успех.

Напълно съм съгласна с теб и аз така правех с моята , когато беше малка или с термометър, но не е хубаво да се прави много често, защото червата стават лениви и свикват да се помага по този начин. Успех.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 277
Консултирай се с педиатъра си, и попитай дали можеш да смениш храната, ние имахме същия проблем, тъй като от 1-ия ден сме на адаптирано мляко и лекарката ни препоръча да минем на Омнео, не мога да спра да я хваля тази храна-и запек нямаше повече и коликите изчезнаха, сега продължаваме да се храним с нея само че Омнео 2

# 6
  • Мнения: 503
Ние също сме на Нутрилон,но не сме имали проблем от него.

Колко често се изхожда бебето?

Моят син ,когато беше бебче се изхождаше по веднуж на 2 дни
и педиатърката ни каза да не предприемам нищо,ако така си продължава.
Но когато не акаше по няколко дни,откъсвах листо от мушкато,
потапях го в маз и го мушках в дупето,така до 5 мин ще се изходи,
а и дръжката/която мушкаш/е толкова тънка,че няма как да навреди.

За термометър знам че не е хубаво,макар че принципът е същият с листото.

Има чайчета на Хип и Блевит,давай му от тях.

В случай ,че някой те съветва да даваш отвара от овесени  ядки,
не го прави-съдържат глотен!

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: Katrin_77
Консултирай се с педиатъра си, и попитай дали можеш да смениш храната, ние имахме същия проблем, тъй като от 1-ия ден сме на адаптирано мляко и лекарката ни препоръча да минем на Омнео, не мога да спра да я хваля тази храна-и запек нямаше повече и коликите изчезнаха, сега продължаваме да се храним с нея само че Омнео 2

Искам само да кажа, че това с храната не е много добър вариант - аз така я смених и то с Omneo по препоръка на педиатърката ни и имаше страшни спазми и колики детето. Направо тази храна ни разби. Това, че при едни действа добре не значи, че и при вас ще е така.

# 8
# 9
  • Мнения: 2 258
На нас разхлабващия чай на Блевит свърши чудесна работа...Но не се разминахме и с употребата на термометър де...

# 10
  • Мнения: 3 926
Ще споделя чужд опит - отново Embarassed  Приятелката ми (синът й веч е на1 год. и 4 мес.) дълго имаше подобен проблем, когато той беше бебе. Оказа се следната грешка: На инструкциите на адаптираното мляко пише, че първо се слага водата, а после млякото. Те обаче не чели душичките и първо слагат млякото, а после доливат с вода Confused  и така течността става по-гъста и малкият се изхожда по-трудно Sad  Откриха грешката чак в средата на втория месец Sad  Допреди това оправяха нещата с топла водичка.

# 11
  • Мнения: 496
Слушай Асинка, тя е нашето "бюро информация"  Joy !!!
Да цункаш Йо-то от леля   love001 !

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, това ми е болната тема!Синът ми е така вече три месеца, всъщност акаше редовно само първия си месец.Акото му си е нормално, не не излиза самичко Sad През ден-два сме със сапунчето, много лоша работа.Нищо друго не помага-чайове, хомеопатия, дуфалак...нищо!Чакам с нетърпение да почнем соковете, дано да го разхлабя с круши....

# 13
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Две сухи 4ерни сливи в 100 гр. вода ги свари и после дай от прецедената вода. Тя става кафяво- 4ервена на цвят. Може да изпие 20-30 грама. Аз така правя когато е много запе4ен моя бебо.

# 14
  • Мнения: X
Цитат на: belinda
Ох, това ми е болната тема!Синът ми е така вече три месеца, всъщност акаше редовно само първия си месец.Акото му си е нормално, не не излиза самичко Sad През ден-два сме със сапунчето, много лоша работа.Нищо друго не помага-чайове, хомеопатия, дуфалак...нищо!Чакам с нетърпение да почнем соковете, дано да го разхлабя с круши....

Ами защо не ги почнеш още сега - аз ги почнах от втория месец и забравих и за запек и за колики. Ти си знаеш де, не ти се бъркам, просто знам колко е тъжно детенцето да неможе да ака.

Общи условия

Активация на акаунт