Фризовом + Фризолак?

  • 814
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Ние сме само на фризовом от както се е родила, но ми е много трудно храненето, защото е много гъсто, смених хиляди биберони, с една се дави, с друга и е трудно и плаче...
  Въпроса ми е мога ли да смесвам фризолак с фризовом примерно 1:1? Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 116
Можеш да го смесваш спокойно. Ние смесвахме Аптамил 1 и Фризовом (от Фризолака се запичаше мойта щерка)  Peace Ако видиш че при 1:1 повръщате повече, можеш да промениш отношението в полза на Фризовома.

Даже това е един от начините да се изключи Фризовома от менюто на бебето, когато спре да повръща. Като постепенно се намалява отношението Фризовом-друго мляко и се измества постепенно с друго мляко.

Само за информация, изключих Фризовома, когато Мая беше на 9 месеца. На 11 месеца спря окончателно да повръща. Да внеса едно уточнение само, Мая много повръщаше (до 10 пъти на хранене).

# 2
  • Мнения: 1 448
Можеш, ние също му го смесвахме, заради запека  Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз смесвах до 6я месец.След като се захранихме вече се регулира.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 678
Можеш- и аз смесвах.В началото 3:1-фризовом : фризолак-постепенно до 6-я месец беше 1:1-защото намали повръщането.От там насетне сме само на Фризо2 Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви  bouquet, тя вече почти не повръща - само връща от време на време по около 10,20г дали не избързвам със смесването? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 22:35 от Буболина

# 6
  • София
  • Мнения: 3 678
Валето също намали повръщането като започнах само с Фризовом,но като реших че вече е време да го намаля отначало повръщането се върна -повръщаше и 2 часа след хранене.
Така че те съветвам постепенно да въвеждаш Фризо1,да не се започне отново...
Отначало ги смесвай 3:1,след около 2 седмици ако няма проблем 2:1 и така,но най добре да приема Фризовом поне до 6-я месец 1:1 с Фризо 1- нали казват че тогава повръщането спирало.При Валето така стана на 7месеца вече бяхме изцяло на Фризо 2
Успех

# 7
Аз също съм давала Фризолак и Фризовом заедно няколко пъти. Очаквах, че ще и е трудно да яде заради гъстотата, но нямаше проблем. Нашите шишета са NUK и съм доволна.

# 8
  • Мнения: 3 116
Отначало ги смесвай 3:1,след около 2 седмици ако няма проблем 2:1 и така,но най добре да приема Фризовом поне до 6-я месец 1:1 с Фризо 1- нали казват че тогава повръщането спирало.

 Peace

И пробвай да ги смесиш най-добре, няма смисъл да се мъчи бебото, Фризовом-а наистина си е мъка за ядене за бебче  Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви  bouquet, ще пробвам още тази вечер и ще пиша утре Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт