не мога да изцедя нищо с помпата

  • 3 479
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Момичета беба е на почти 2 месеца и се кърмим на поискване. До сега не съм давала вода, сок и биберони. Проблема е, че в събота сме канени на сватба и много искам да отида. Да, обаче вечер детенце е много неспокойно и суче през 1,5-2 часа и реших да изцедя малко кърма с помпата, за да оставя на бабата. Да ама не, не мога да изцедя почти нищо, а като вляза под душа шурти. В колекторите събирам по малко на всяко кърмене, но няма да се събере за едно хранене до събота. Колко кърма горе долу трябва да събера за едно хранене на 2-месечно бебе? По принцип мислех бабата да я нахрани с лъжичка, но тя явно се притеснява нещо и ме попита дали може да стане нещо ако я нахрани с биберон само веднъж. Защо не мога да се изцедя с помпата при усмовие, че се храним по 100 пъти на ден? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 242
Не че ще ти помогне особено.. ама и аз нищо не мога с помпата да докарам  Rolling Eyes "Рекорда" ми е 50 мл и то при супер препълнена гърда.. а обикновено 20-30..
Пробвай да цедиш сутрин, когато има най-много  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 205
Трябва да си абсолютно спокойна и отпусната, най-добре е бебето да е близо до теб да го гледаш и да няма друг в стаята. Пийни чаша вода и дишай дълбоко. Може да ти отнеме няколко минути, докато тръгне млякото. Пробвай да се изцедиш от другата гърда веднага след кърмене, докато си още на тази вълна. Натискаш няколко пъти с помпата, след това отпускаш за няколко секунди и пак помпиш - т.е. имитираш сученето на бебето.

# 3
  • Мнения: 1 440
Каква ти е помпата? Моята е на Авент и съм страшно доволна от нея. Не знам беба колко може да изсуче, но аз от гърда по 100-110мл вадя само с тая помпа.

# 4
  • Мнения: 5 026
Не че ще ти помогне особено.. ама и аз нищо не мога с помпата да докарам  Rolling Eyes "Рекорда" ми е 50 мл и то при супер препълнена гърда.. а обикновено 20-30..


 И при мен е същото-по никакъв начин не мога да изцедя повече от 20-30 мл. А иначе бебо си суче много съвестно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 216
А защо не пробваш да се изцедиш под душа?

Малко извьн темата,но гледам,че си от Пловдив.И ние в сьбота сме на сватба.Да не сме на една и сьща Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 152
и при мен цедене не се получава. Над 20-30 г. не съм цедила (дори и с  Авент, на ръка май по-лесно).
А иначе за съвет - пробвай докато суче от едната гърда ти да цедиш от другата, малко хамалогия (то цеденето си е безумие  Rolling Eyes), но чувала съм при други майки помагало.

# 7
  • Мнения: 22 517
Не че ще ти помогне особено.. ама и аз нищо не мога с помпата да докарам  Rolling Eyes "Рекорда" ми е 50 мл и то при супер препълнена гърда.. а обикновено 20-30..


 И при мен е същото-по никакъв начин не мога да изцедя повече от 20-30 мл. А иначе бебо си суче много съвестно Simple Smile
....съвестно... Joy.Много сладко си го казала. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 804
Направи топъл компрес от затоплена на пара кърпа и пробвай след това да се цедиш .
Дано да стане защото зная че е ефикасно от опит .

# 9
  • Мнения: 982
И аз не успявах да изцедя нищо с помпа,но на ръка можех.Не си го обяснявам,но това е факт!

# 10
  • Мнения: 2 804
И аз не успявах да изцедя нищо с помпа,но на ръка можех.Не си го обяснявам,но това е факт!
Това също може да е вариант , но трябва да се внимава да не си деформираш зърното щото после детето може да откаже да суче .
Аз и през това минах , като нямах кой да ми обясни нищо се научих с патило .

# 11
  • Мнения: 982
Това за деформирането на зърното не съм го чувала до сега.При мен всичко беше наред.

# 12
  • Мнения: 481
Успях да изцедя 100 мл на ръка, след като влязох под душа и се облях с по-топла вода тази сутрин. Кърмата шурна и от двете гърди и аз започнах да цедя, после доизцедих още малко с помпата, общо към 100 мл. Никой не ми отговори колко горе долу трябва да изцедя за едно хранене на 2-месечно бебе? Може  ли да стане нещо от едно хранене с биберон или да накарам бабата да я нахрани с лъжичка?

# 13
  • Мнения: 432
И според мен топлите компреси и цеденето на ръка ще дадат ефект, поне при мен беше така. Пробвай наистина първо да цедиш няколко минути на ръка докато усетиш, че млякото "слиза"(виж в Библиотеката май имаше материали как точно става), после може да продължиш с помпата. Аз правих така първите 4-5 пъти, после явно "свикнах" с помпата и нямах повече нужда от компреси и цедене на ръка. Успех! Не се отказвай!
А за храненето с биберон - няма нищо лошо ако от време на време яде с биберон, няма да се отбие. Аз въобще не му давах и сега не желае да пийне нищо от биберон (а понякога е удобно). Само първо пробвай да му дадеш, защото ако не е свикнало детето може да не пожелае изобщо да захапе биберона - аз направих такава грешка и ми се наложи да се връщам в къщи на пожар, защото беше оревал всичко живо.
Успех и с това и весело изкарване!

# 14
  • Мнения: 3 216
Нищо няма да стане от едно-две хранения с биберон. Според мен трябва да изяжда около 120-130 мл на едно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт