Как да избегнем нощното хранене?

  • 1 393
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте!
моето бебче днес навършва 2месеца, храни се с АМ - за сега нямаме проблеми, изяждаме си дозата от 110мл., но проблемът е там, че се будим по два пъти нощем и си търсим с рев дозата млеко! Чела съм, че следва след първия месец да се пропуска нощното хранене, за да може стомахчето да отпучини, но просто не знам как да се отучим!
Моят въпрос е как се справихте вие с този проблем , докога сте давали АМ нощем, и следва ли ако решим да даваме , то дозата поне да е по-малко!
Благодаря Ви!

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 00:58 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Знаеш ли при мен как стана - просто увеличих млякото - давам по 130 - 150 г. 6 пъти на ден, понякога и 5 пъти, така тя сама се отказа когато беше на 1м. и 1седмица.
Пробвай така, когато е заситено коремчето спи без да се събужда от 21ч до 6ч. сутринта Peace

# 2
  • Мнения: 416
Това с отучването на стомахчето и това, че трябвало да си почива и глупост неземна.

След като детето е гладно, значи очевидно  трябва да яде. Природата си знае работата, а пък ние незнайно защо се опитваме да излезем по-хитри от нея.

Бебето има нужда от млякото през нощта и насилственото отучване означава да си държиш детето гладно. То ще реве през нощта, защото е гладно, а пък ти няма да му дадеш нищо.
 Confused Малко жестоко ми се вижда това...

Всяко дете се отучва само, когато е готово. Някои още от самото начало се отучват, други по-късно, но със сигурност всички се отучват сами.

# 3
  • Мнения: 962
Малкия ми бебок сам се отучи да се сабужда за папо.Яде в 21 часа и после в 5 сутринта.Не съм се старала да го отучвам.

# 4
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Не мъчи детенцето,когато му дойде времето то само ще се откаже.  bouquet

# 5
  • Мнения: 8 505
Не съм я отучвала.Тя сама спря да се буди за кърмене,когато беше на 2 седмици.Но и да не се беше отказала толкова рано,щях да я изчакам да го направи сама.

# 6
  • Мнения: 36
Ами, най- лесно ми е да му давам нощем храна, но тук единствено като аргумент прочетох - да не мъчим детето, но ако имам и малко вероятност това да е вредно или поне не толкова ползно за стомахчето му, то не следва ли ние да проявим твърдост и понякакъв начин да го "поизмъчим", но да сме сигурни, че е в негова полза!
А за увеличаване на дозата и дума не може да ства защото той повече от това не приема!

# 7
  • Мнения: 3 356
Ние все още се хапваме нощно време.Не мисля да го насилвам ,не става и с вода.Като спре да си иска-тогава.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не трябва да го избягваш, а трябва да го храниш. То се буди от глад, всичко е на ниво инстинкт, където грешно няма  Peace Бъди сигурна. Храни го, докато има нужда и иска. Когато стане готово - само ще се откаже. Стомахчето на този етап няма нужда от почивка, това са остарели и грешни разбирания.

# 9
  • Мнения: 1 860
 И Габи понякога се буди нощем да похапне мляко. Пробвала съм и да не му давам, тогава става ад обаче и реших да не си мъча детето. Щом е гладен да яде.

# 10
  • Мнения: 1 448
Щом  мама и тати си хапват, когато пожелаят, защо трябва да си мъчат детето с режим? Ми като е толкова "полезно" да спазват и те такъв  bowuu

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Остави си детето само да се откаже. Не се притеснявай за стомахчето, нищо няма да му стане. Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз нищо не съм правила - не съм увеличавала млякото, не съм давала водичка - просто бебко сам си се отказа, няколко дни след като навърши 3 месеца.

# 13
  • Мнения: 6 390
дъщеря ми към8.мия месец спря да се буди сама за нощно хранене
Може би е рано още, като започне да яде по засищащи храни само ще се откаже  Peace

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ами, най- лесно ми е да му давам нощем храна, но тук единствено като аргумент прочетох - да не мъчим детето, но ако имам и малко вероятност това да е вредно или поне не толкова ползно за стомахчето му, то не следва ли ние да проявим твърдост и понякакъв начин да го "поизмъчим", но да сме сигурни, че е в негова полза!
Моя още случва да се буди нощем за мляко  Laughing  Правеше го редовно до 2 год.
Важното е детото да е доволно, а на вашата възраст е доволно най-вече като е нахранено. А аз съм доволна като съм се наспала.....
На моя "нощната" пауза му беше от 18 до 22 ч. и после като по часовник на 3-4 часа си ядеше.

Общи условия

Активация на акаунт