Санаториуми

  • 6 609
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Момичета,
помагайте!
Искаме да заведем нашият малък мъж на санаториум. Той има проблем с алергиите. Наскоро лежахме в болница заради бронхиален спазъм и има опасност да развие бронхиална астма. Та се замислихме дали "профилактично" да не го заведем. Но аз никога не съм ходила на такова нещо.
И се чудя и се дивя над няколко въпроса:
Колко време най-малко е нужно да се стои в санаториум, за да има ефект? 10тина дена дали са достатъчни, 4е ние посвършихме отпуските...
На кой санаториум да отидем? За Сандански детския санаториум четох не много добри неща... Намерихме един в Костенец, но за него не открих много информация. Проблемът е още по-голям понеже ние нямаме кола и трябва да има удобен транспорт до мястото където ще ходим.
Покрива ли здравната каса посещения на детенце на санаториум и каква е процедурата?
Моля ви, кажете ми какво знаете от опит!
Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 871
http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/
 Разгледай го.За да ти върнат от здравната каса парички,трябва на ТЕЛК да сте с Чужда помощ и и на социалната оценка да имате одобрение за санаториум.Оттам/от санаториума имам впредвит/ взимате фатура ,на която задължително трябва да пише ,че са провеждани процедури.После се носи в социални и връщат 165 лв за детенцето и 165 за придръжителя.Ако нещо не ти е ясно-питай. Успех!

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ето списък с телефони за връзка на санаториумите у нас:
http://www.med.primasoft.bg/medical_services/hospitals/balsan_1.html



# 3
  • Мнения: 263
Благодаря ви момичета!
Видях и двата сайта, но ми се искаше да чуя повече лични мнения на хора, посещавали някои от санаториумите...
Защото до колкото зная някои от тях са в окаяно състояние, а заради алергиите на малкия се налага да подбираме условията...

# 4
  • Мнения: 2 567
Не знам дали този, който сте открили в Костенец е този, за който аз знам, но да ти кажа.
Санаториума е в село до Костенец. Казва се Момин проход. Ние сме посещавали санаториума за ортопедични проблеми, но срещу входа му имаше за хора с дихателни.

Имам само бегли впечатления от него и то от преди 5 години.
Голям е, но е нещо тип второразреден хотел. Поне тогава много го посещаваха. Както деца така и възрастни , а имаше и семейства просто на почивка отседнали в него. Нямам идея какви процедури се извършват в него, но казваха че били добри.

Природата в Момин проход е страхотна. Гори, чист въздух, минерални води.
В селцето има всичко необходимо. Костенец е на 2-3 километра мисля и сме ходили пеша до там.

Ако си от София, хващаш влака и слизаш на спирката на самото село. Аз също бях без кола и ми беше удобно.

# 5
             Обадете се предварително в Момин проход. Там ходят много родители с деца. И аз съм бил там 1.5месеца преди 2г но децата са с ДЦП проблеми. Ние бяхме с грещна диагноза. Спомням си че пазарувах само от 1 магазин, събирах касови бележки и накрая ми дадоха фактура, която осребрих. Есента там е чудесна. Даже има училище. Децата са по 5-6 в клас. Само пътн. влакове спират в момин проход. Това е предната спирка преди Костенец. Имат мн. добра психоложка, физиотерапия, трудотерапия, игротерапия, нещо като кални бани.
     Единствения недостатък е, че има хлебарки. Приготви си един мек чехъл. Има много хубава нова църквичка.

# 6
  • Мнения: 2 567
             Обадете се предварително в Момин проход. Там ходят много родители с деца. И аз съм бил там 1.5месеца преди 2г но децата са с ДЦП проблеми. Ние бяхме с грещна диагноза. Спомням си че пазарувах само от 1 магазин, събирах касови бележки и накрая ми дадоха фактура, която осребрих. Есента там е чудесна. Даже има училище. Децата са по 5-6 в клас. Само пътн. влакове спират в момин проход. Това е предната спирка преди Костенец. Имат мн. добра психоложка, физиотерапия, трудотерапия, игротерапия, нещо като кални бани.
     Единствения недостатък е, че има хлебарки. Приготви си един мек чехъл. Има много хубава нова църквичка.

Както писах става дума за два санаториума. Този, където вие сте били и ние там ходихме. Той е за хора с двигателни проблеми. Като общежитие е и е доста смрадливо.
Срещу него обаче си има санаториум за хора с дихателни проблеми. Той е доста по сносен.

# 7
  • Мнения: 2 531
За децата с ТЕЛК , парите се връщат от социалните, не от НЗОК! Ние тази година ходихме, плащаш си всичко, издават ти фактури и до 1 м. в соц. подаваш една полба с факт. за да ти изплатят полагащото ти се! Нашите вече  си ги получихме Laughing Успех!

# 8
  • Мнения: 263
Страшно много ви благодаря момичета! Много ме зарадвахте с добрите отзиви за Момин Проход! Ние сме в София и сме ходили в Костенец на почивка (не в санаториума) преди да се роди малкия. Зная, че се стига лесно до там и ще се възползваме по възможност. Сега само трябва да разбера какви процедури биха могли да му се правят, защото е още мъничък, а и с тия алергии..
И отново много ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт