Проблеми със зъбките на нашите деца!

  • 797
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Зъбките на моето момиченце Ира са черни(с кариеси) почти всички още от поникването им.В последствие се орониха и сега предните и зъбки са около 2-3mm.
Проблемни са и кътниците-на 7 г вече има зъб за вадене,защото постоянно събира гной.Направил си е фистулен ход във венеца от където непрекъснато изтича.Отвориха и пломбата за да изтича и оттам.Зъболекарката й се опитва да спаси зъбчето(да не го вади докато може да си стои така отворено),защото  в противен случай трябва да носи протеза,която да пази мястото на новият кътник,който трябва да изникне,когато стане на 12г.
Това с гнойта много ме притеснява след случаите по телевизията.
От къде се събира тази гной и да не засегне костта и т.н.?
Имали ли сте подобен проблем?
Сега и сложиха някаква платка(нещо като мека пломба),която или ще прекрати нагнояването или точно обратното-ще се събере много гной,която няма откъде да се оттече. Sad

# 1
  • Мнения: 1 329
Тука някой може да ме линчува, но аз бих извадила развалените зъби на детето.
Това си е инфекция от всякъде и вероятността и следващите зъби да са заразени е доста голяма.
Може и бели да и пораснат, но вероятността да почнат да се развалят по бързо е доста голяма.Все пак сегашните зъби са млечни и те така или иначе падат, а другите зъби са постоянни и е добре да не се развалят.
Дори да се наложи да носи протеза мисля че тя е по малкото зло ,отколкото да ходи с гной изтичаща от зъба.

# 2
  • Мнения: 2 082
http://patient.zabolekar.info/index.php?sid=a2235973a936504484c81aa6858fec9a

може да се консултираш в стоматологичният форум

# 3
Благодаря ви мами!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт