Ех, КаНАДа - насТОЯщи и бъдЕЩИ маЙки - ЧАст 7

  • 15 426
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Аз като примерна ученичка ще изпълня молбата на нашата учителка - Дивиана  Hug

...заповядайте момичета 

Ето и старата   Wink

# 1
  • Мнения: 676
Здравейте моми4ета,

Да дам кратък отчет. В4ера както споменах, забравих да оставя раничката на Раян с дрешките и като по-поръчка сме имали инцидент с пишкането Embarassed дали му долничка на заем от градината, беше голяма скица като го видях защото тя му беше малко малка Grinning
Днес сутринта се отървахме само с насълзени о4и4ки и обърнати устни.....аааха..да запла4е, но 2 дни има друга възпитателка, много приветливо моми4е, тя веднага го посрещна и прегърна.....та да видим дове4ера като го взема дали ще го похвалят  Grinning . Притесняваме само, 4е не ядял Sad

Дивианка от колко време Велинка е на градина? Много ли пла4ка сутрин и хранили се в градината (тя май беше капризна с храната)?

Лоли Прекрасна почивка сте си направили (ако така може да се каже след толкова километри каране) но 100% е било хубаво, както се разбира от разказа ти........И АЗ ИСКАМ........Другия път да ме вземеш еййй... Laughing Wink
Холичка от колко време е на градина? От скоро ли? Аз си мисля, 4е тя ходи от доста време с Викича на Дидка, още ли не е свикнала милата? Голяма мъка е за тях и за нас Cry поне докато свикнат.


Днес в Торонто вренето е ужасно гадно и мра4но, вали от сутринта. Дано утре да не е, защото ми се искаше да отидем на някъде на разходка.


Лек ден на всички и повече усмивки Grinning

# 2
  • Мнения: 198
hei,Krasi,bravo na raian 4e ve4e e goliamo mom4e-hodi na gradinka!
iskam da te uveria i uspokoia 4e naistina prozesat na salzi e vremenen.pri alexis be6e to4no 5 dena!niama i mesez ot kakto hodin na gradinka-be6e goliama isteria,tra6kania po zemiata..kashliane do zadaviane..koshmar...no sega e tolkova stastliva da si igrae tam da peiat...dori i spiala.
ryan e na 3,dokolkoto znam.ste svikne , ne se trevoji.
kasmet Wink

# 3
  • Мнения: 1 283
Краси,може би не си разбрала,но предишната градинка я затвориха и вече Холи и Вики са в различни градинки! Sad

Ходи вече 4-ти ден и днес има маалка промяна,поне не се дереше както миналите дни!

Днес от сутринта и говоря,че отиваме при децата и там ще си играе и тя ме разбра и веднага отиде при играчките и си взе едно плюшено прасенце,което си носеше и вчера! Heart Eyes

Започна да ми обяснява,че се е ударила вчера в градинката и тати я цункал след това на удареното.И това всичко се обяснява без думи,само с жестове и звуци! Mr. Green

Днес влизаме и тя хем се смее,хем уж плаче Crazy
А докато я събувах мълчеше,само големите сълзички се търкаляха по бузките. Cry Голяма мъка ви казвам.Ще взема да си отворя една градина и да си е винаги до мен,патето! Hug
 
Стискам палци на всички дечица да свикват по-бързо с градинката!Целувки от нас и лека вечер! Hug

# 4
  • Мнения: 676
silvia_alexis благодаря за подкрепата и за милите думи. Оба4е нали знаеш, май4иното сърце как се разкъсва от болка при детските сълзи и молещите думи. От както Раян е на градина не съм на себе си, немога да се средоточа и все за него си мисля.

Лоли явно съм пропуснала, 4е сега Холи не е с Вики4а, защото си спомням вие търсихте градинка защото другата я затвориха и заради това си помислих, 4е са пак заедно.
Милото Холи, то ще свикне както и Раян, но представям си какво ти е сополиво и на теб Cry

# 5
  • Мнения: 2 093
здравейте момичета и сладки бебоци, ето и нас отново на хоризонта. Много сте изписали, взе ми време да ви чета, но сега сам горе доло в час. Много хубаво си изкарахме, особено Криси. За нас с татко му беше повече като работа отколкото почивка, но пак ни беше много добре да се откаснем от ежедневието. Криси имаше толкова много впечетления, че дори на 2 ден беше малко повече кисел, но бьрзо се оправи. Имаше две кучета с нас, така че тои знае какво е куче и дори се опита да дьрпа ушите на едното. Сьщо се кьпа в езерото и си имаше и частен басеин. Ходихме на поход до един хьлм, природата там малко напомня на Бьлгария, беше много приято. Много сьм доволна че отидохме, чист вьздух, тишина и само природа наоколо. По някакво чудо комарите не го закачаха, но аз бях толкова изпохапана. Криси получи толкова много внимание и всеки му се радваше, нали беше единственото бебе. Той бьрзо свикна с всички хора които бяха там и дори се закачаше с всеки. Сега може да му е малко тьрсене само с мама и тати. Той вече е много подвижен, лази и може като се дьржи за масата да обикаля около нея. Така че тежко ни нас, очите ни са на 6.
Сега отивам да разтоварвам куфарите.

# 6
  • Мнения: 2 093

Ето го и нащо ваканционо човече   

                                                          

# 7
  • Мнения: 7 430
Ей, много е сладка душичката Wink
Да го нацелуваш от мен Hug

Дано миличката Холчита свикне бързичко  Praynig както и сладура Раянчо Peace
Пожелавам ви го от сърце, че като знам какво е  Tired

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Краси Hug, Лоли Hug
Много е трудно първите дни в градината. Да не ви плаша, но на мен Деси ми ревеше всеки ден, месеци наред. Ужас, тя реве та се къса вътре, аз отвън под прозореца. Всяка сутрин буквално я награбваше една от лелките и докато успее да я вкара в групата, получаваше десетки ринци и удари с юмруци. Много лоши спомени имам от яслата. После в градината пак ревеше (децата си бяха същите, само учителките - нови), но в един момент се примири. Стискам палци малчовците ви да свикнат по бързо, вие също!
Chrisimommy, много ти е сладко синчето - пу пу.
Дивианка, много съжалявам, че не можах да си организирам добре времето и така и не се видяхме. Ти случайно да имаш скоро път насам?
Деси (мама Десислава), радвам се, че се включи в темичката ни. Надявам се да станеш една от редовните "писателки" тук  Hug
Надееее, къде се изгуби? 
Сега да се похваля - на Деси й откриха бактерия в урината и сега е на нов антибиотик. Много съм доволна, че се изясни проблема. И в същото време съм бясна, защото преди седмица в walk in клиниката специално им занесох урина да я изследват, ама не - много по-лесо е да се топне една лентичка, която не показва нищо и да кажеш, че всичко е ОК. Таз лентичка ни костваше още седмица с температура (последните дни вдигаше само след обяд и вечер), един безсмислен антибиотик и много нерви.
И тъй, понеже се поуспокоих, веднага започвам да мисля за нова среща на Мисисагските мами, а защо не и на всички GTA-ки. Крайно време е да се съберем на по кафе, тъкмо и Писанката ще е на линия и ще разказва впечатления от БГ. Какво ще кажете за 9-ти или 10-ти септември?

# 9
  • Мнения: 4 390
Здравейте моми4ета,

Дивианка от колко време Велинка е на градина? Много ли пла4ка сутрин и хранили се в градината (тя май беше капризна с храната)?


Краси, тя походи малко, защото почна лятото и дойде времето на сборните групи, та поради тази причина я спрях да не ходи.
Велина плаче не само сутрин. Почва още от нас, реве, моли се да не ходи, обещава какво ли не, само и само да я оставим вкъщи.
В градината настава още по-голям ужас - пищи, държи се здраво за мен, бута учителките, моли се - не питай как се чувствам...
Когато с 300 зора я оставя, тя не спира да плаче, докато е там. Цял ден. Лежи в едно легло и плаче тихо (тихо, защото една от умните даскалици й казала, че като плаче, мама не я обича и няма да дойде да я вземе...).
В градината - не яде, не пие вода, не ходи до тоалетна - нищо. Протестира.
Следобяд като отида да я взема е изнемощяла от рев и глад.
Чувстам се като абсолютен звяр, когато въпреки всичко намирам сили и я оставям в градината, но тя израстна диворасляк и аз искам да й дам възможност да се социализира, да свикне с хората, които така старателно отбягва и поради това смятам, че детската градина би й била от полза. Аз не работя, вкъщи съм си, но мога ли все да я държа до полата си...
 Сега от 15-ти септември ще тръгва отново. В стрес съм от сега. Смятам да я оставям там до обяд и да я прибирам. Всъщност все още не се знае дали ще посещава градина, защото има проблеми с очите и ако се наложи да носи очила, ще я оставя вкъщи.
Така като те чета, оставам с впечатление, че Раян ще се адаптира много бързо и лесно. Съвсем без плач не става, или много малко деца го умеят...

Снежинце, на мен също много ми се искаше да се видим, ама ей на - и аз не можах да се организирам...
Имам ходене до Канада принципно, не е спешно, затова идея нямам кога ще е.
Добре е, че най-сетне се е разбрала причината за температурата на Деси.
Много против съм тия лентички, на мен ми докараха големи проблеми, заради неадекватното им използване при всички случаи /по време на бременността ми, следяха урината ми само с тях/, ама ето - използват си ги хората. Confused Close

# 10
  • Мнения: 449
Здравейте, сладки канадки !

Днес съм много емоционална от сутринта. Едни хормони ме тресът, ту съм много радостна, ту ме избива на рев. Ужас, направо не мога да се позная.

Ryan's Mom, Лоли, Снежи и Дивиана, много мъчно ми стана за малките ви съкровища. Представих си след 2 год. как ще съм в същата ситуация и направо ми се сви сърцето от мъка. Знам, че има много време до тогава, но аз съм си такава, винаги си представям нещата как ще бъдат и какво ме чака.
А от тези лентички за урина дето ги коментирате аз също съм потресена. На мен през цялата бременност ми следят урината с тях и съм притеснена, че ако имам някаква бактерия няма как да се установи, а знам каква опасност има за преждевременно раждане.

Chrisimommy, страхотна почивка сте си направили, а малкия Криси изглежда много доволен и щастлив.

Лоли, ще ни покажеш ли снимки от шеметното пътешествие. Направо ме смая как сте пропътували 4000 км. с децата.  #Crazy

Калида, не е типично за теб да те няма 2 дни във форума? Добре ли сте с Даничка? Защо се изгуби?

Снежи, аз съм "ЗА" срещата. Надявам се, че няма да родя до тогава и ако може пак да я направим в Хай Парк, че ми е много далеко Мисисага. И поздравления за откритата диагноза на Деси. Еййй, голям зор докато открият какво му е на детето.

И накрая едни въпросчета: Чудя се дали да си купя помпа за гърдите? Ще ми трябва ли в болницата? Вие ползвали ли сте?

Приятен уикенд на всички.  Hug

# 11
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И накрая едни въпросчета: Чудя се дали да си купя помпа за гърдите? Ще ми трябва ли в болницата? Вие ползвали ли сте?
Каролина, за мен помпата е много важно нещо. С Деси имах 2 ръчни (тогава не се намираха електрически) и ги ползвах ежедневно, до там, че си бях предизвикала свръхлактация. Но тогава нямаше форум и нямаше от къде да се образовам какво и как да правя. Сега със Слава реших да не избързвам с купуването и сбърках - наложи ми се да тичам по магазините веднага след изписването, та Слава направи първият си шопинг 27 часа след раждането си. Използвах помпата до последно, т.е. 11 месеца.

# 12
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ето ме и мен! Grinning

Чета всеки ден, но това е докато се боря с Дени за правата върху компютъра. ooooh! И дума не може да става да напиша нещо. ooooh! Сега спи и затова ще се възползвам.

Нищо ново при нас. На работа, после в къщи, после по градинките. Sunglasses Гледам, че времето се разваля и започвам да мисля каква ли скучна зима ни чака. Tired

Снежи, аз съм "ЗА" среща, на 9-ти. Смених си графика и от другата седмица ще почивам всеки петък и събота, така че съм свободна. Laughing
Поздравления и от мен за хубавата Wink новина. Май тази бактерия  е по-малкото зло във вашия случай. Wink

Каролина, аз също мисля, че няма да е зле да купиш помпа. Аз моята я ползвах всеки ден през краткото ми, двумесечно кърмене, така че силно ти я препоръчвам.

Като ви чета коментарите за градината, направо страх ме хваща. Сутрин, като отивам на работа, спирката на автобуса е срещу една детска градина. Веднъж си представих как оставям Дени там и направо ми се прирева. Sad Аз, като цяло съм против градините, и искам, докато можем, да го гледаме ние, но все ще дойде ден, в който трябва да тръгне на градина, и не знам как ще го преживея. Sad

# 13
  • Мнения: 2 093
Здравейте мами, как сте днес, кьде са повечето , нещо форума не е много активен. Тук не е мрачно днес, есен си идва.
Кьде ни е Калида. Да не сте на почивка заминали. Надявам се че сте добре.
Каролина Как няма да си в променливо настроение, много малко време ти остава. Аз ходих на училище и имах изпити две седмици преди да родя, така че нямах много време да се тревожа, но си представям как се чустваш. А за помпата, ако имаш проблем и трябва да ползваш, болницата ще ти даде. Ако я ползваш докато си в болницата е безплатно. След това може да вземеш под наем. За около 15 дена беше кьм $60-70. Мисля че е добра идея да имаш помпа защото така ще можеш да излизаш за малко по дьлго навьн и да не се тревожиш за бебока че е гладен. Сьщо, може да ти е от полза в началото, ако имаш много кьрма. чувала сьм че хората се хвалят от полуавтоматичната на аведа ( мисля че това беше марката). Медела има една много хубава електрическа, но е много скьпа ( почти $400).
Много ми се идва на тази среща, но за нас хай парк е много далече. Поне ще се радвам да покажете снимки.
А за детските градини и аз ви сьчуствам, направо не ми се мисли, защото след 5-6 месеца и аз трябва да организирам за ясли.

# 14
  • Мнения: 1 283
Снежи,дано се оправи бързо Деска! Hug

Аз имам приятелка,чието момиченце тук през няколко месеца хващаше тази бактерия и все й даваха различни антибиотици.Тя беше се побъркала,милата и изчете сумати информация в Интернет по въпроса.НАкрая се разбра,че тази бактерия се образувала в стомаха,а детето беше адски злоядо и се оказа,че това била причината,неяденето. Rolling Eyes Тя го разбра преди докторите обаче! ooooh! Сега е добре детето,мисля,че откриха правилния антибиотик най-накрая! Confused
Но по статистика тук в Канада имало голям процент страдащи момиченца от тази батерия! Tired
Късмет ви желая!

Холи и тя вдига Т от вчера  ooooh! ДАли не е някой "градински" вирус?  Thinking

Ето малко снимки от пътешествието! Heart Eyes

НАистина,КАлида се губи! Thinking ДАно да са добре с ДАничка! Hug

Лека вечер на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт