Кога да запиша изключително кърменото си бебе на детска кухня?

  • 745
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Момичета, помагайте!

Имам намерение да започна със захранването след 6-и навършен месец (т.е. 6 ноември). В разни брошури чета, че на 1 годинка детето е вече на обща храна... При тази схема не ми става ясно кога точно трябва да подам молба за детска кухня  Rolling Eyes 

До колкото разбрах, бюрокрацията е голяма... не знам си колко време се чака да ти удовлетворят молбата и прочее, и прочее... Моля по-сведущите да ме осветлят как точно се процедира.

Благодаря
 Hug

# 1
  • Мнения: 967
Ами ако захранваш късно и постепенно храната от кухнята няма да е подходяща до 1год.,
защото там готвят с обикновено прясно мляко, а не с адаптирано/кърма - а краве мляко не се препоръчва преди годинката;
храната им не е особено здравословна за бебе в процес на захранване: напр. най-често дават нишестени кремчета, в които няма мищо полезно, вместо например каша с мляко и овесени ядки или плодове с извара.

# 2
  • Мнения: 169
Точно това питам - от кога ще мога да ползвам храната от кухнята? Знам, че трябва да се запиша 3-4 месеца предварително, тоест искам да сметна кога ще трябва да подам молба.

# 3
  • Мнения: 385
Аз го записах като беше на 11м. и понеже при нас се чакаше около месец и нещо, започнаме да вземаме храна, когато беша на 1г. 1м някъде. Разбира се, татко му много се радваше на кремчетата. Аз и сега предпочитам да му давам плодове вместо готови десерти. Но има смисъл заради супичките и основното ястие.

# 4
  • Мнения: 169
А колко време отнема захранването? В идеалния случай, разбира се...

Ако го сметнем така: старт на 6 месеца, кога е финалът (детето яде всичко)?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Софийските кухни са за над 10м. бебета. Ти сега може да си подадеш молба и сигурно след 4-5м. ще може вече да взимаш. Самата храна е подходяща за след 1г., ако детето е от късно захранените. Само изрично питай как застройват супите. От където взимах слагаха цяло яйце и момата се алергизира. Белтъка се въвежда след годинка-годинка и половина. От кухнята й предлагах само основното ястие, което почти винаги ставаше за нея - месо със зеленчуци. Супата и дестерта ги хапвах аз.

# 6
  • Мнения: 225
Не знам дали навсякъде е така, но в Люлин не се чака за кухнята-т.е. записваш детето, 2 дни подпечатваш купони без да взимаш храна и на третия ден вече взимаш!Детето трябва да е навършило 9 месеца, за да го запишеш.Така че провери дали и при вас се чака както преди години.
А що се отнася до захранването-аз също захраних Елица след 6-тия месец, но горе долу до 9-ия бяхме въвели всички храни, с изключение на прясно и кисело мляко, но тях ги опита от кухнята.Аз я записах в средата на юли и взимахме храна 2 седмици, а целия август кухнята почива, така че основно ще се храним с тази храна от 10 месеца и половина.Мисля, че детето може вече да яде такава храна на тази възраст, още повече, че 3 хранения са й изцяло с кърма!

# 7
  • Мнения: 1 547
Точно. Зависи във вашия квартал как са уредени нещата. Не навсякъде се чака за кухня. Аз записах Никола на 10 месеца, но започнах да взимам храната, когато беше на 11 месеца. Тогава той  хапваше само основното ядене, а супите и десертите ядеше дядо му. След като навърши година и 1-2 месеца, започна да си хапва кремчетата и супите с голям апетит. И не е вярно това, че готвят навсякъде с прясно мляко. В нашата кухня готвят със сухо мляко и определено си личи.

# 8
  • Мнения: 2 019
а за6то не му готви6 ти?

# 9
  • Мнения: 4 242
Записах дъщеря си когато беше на година и 5 месеца, макар да беше готова още на 1г и 2мес., но се замотах нещо.
Зависи как върви захранването, при различните деца е с различни темпове. По добре изчакай и ще решиш в последствие. Предполагам че ще се наложи да чакаш за ред най-много месец.

# 10
  • Мнения: 3 760
Записах малката когато беше на 3 месеца, но за догодина - тогава ще е на 1,1 година. И аз като теб мислех да започна да захранвам на 6 месеца, но момата е на друго мнение и все още не желае да се захрани. Така че ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт