колко време след като ви направиха аборта кървяхте

  • 67 185
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
здравейте на 19август преживях аборт стреса беше много голям но сега това което много ме безпокои е кога трябва да спре кървенето след аборта дали няма да се наложи наново да ме чистят защото днес вече е петък а все още ми тече помалко кръв много съм претеснена дали да отида на лекар

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Здравей! Съжалявам, че си преживяла това. Аз не съм имала кюртаж, матката ми се изчисти сама, но въпреки това кървих 7-8 дни след като се изхвърли лигавицата. Не знам как става при кюртаж, но не мисля, че при теб е ненормално, все пак днес е седми ден. Дано и други се включат. Прочети и закованата тема за абортите в началото на страницата.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 150
Здравей, не се притеснявай въобще, незнам все пак в коя седмица са ти правили аборта, ще ти кажа че на мен когато се наложи да ми направят аборта в 25 седмица ми тече кръв 1 месец тъй че споко Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15 619
На мен ми кървеше някъде около седмица, но е различно  явно. Ако се притесняваш, консултирай се с гинеколога си, за твое успокоение.
Желая ти скорошно възстановяване.

# 4
  • Мнения: 130
здравей! При първия  аборт ми тече слабо  около 6 дни. След втория  нямах никакво  кървене. Най- добре  си се консултирай  с доктора. Той като те  погледне на  ехографе  ще  види  дали всичко  е  изчистено  и  дали  е  наред. Ако  имаш възможност  отиди при друг гинеколог ,  а не при този дето ти  е правил  аборта!

# 5
  • Мнения: 476
Здравей!При мене аборта беше в 16г.с и ми тече 11-12 дни,но при всеки е различно!Съжалявам за това което си преживяла!

# 6
  • Мнения: 651
Съжалям за случилото се, миличка. При мен кървенето беше около 15 дни след кюретажа, но знам, че е възможно / и не ненормално/ кървенето да продължи до първата менструация и двете да се слеят. Така че спокойствие и бързо възстановяване.  bouquet

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей, мила!  Искрено съжалявам за това, което си преживяла. За нещастие повечето от момичетата тук са минали и по този път. Важно за теб е да не се оставиш мъката да те повали. На мен след първия аборт ми трябваше цифром и словом една година за да се възстановя психически. Кървенето ми тогава продължи от 21 Март 2005 до края на м. Май 2006....сметни и се хвани за главата! Sick Март тази година се взех в ръце и м. Май пак забременях. Всичко свърши отново със спонтанен аборт. След като ме кюртираха кървях само седмица. Виж колко е различно във всеки един случай. Не се притеснявай.
Съжалям за случилото се, миличка. При мен кървенето беше около 15 дни след кюретажа, но знам, че е възможно / и не ненормално/ кървенето да продължи до първата менструация и двете да се слеят. Така че спокойствие и бързо възстановяване.  bouquet
Казала го е много правилно. Има случаи, в които кървенето от кюртажа се слива с първата менструация, което значи около 30 дни....дано при теб не е така! Стискам палци скоро да се възстановиш и психически и физически!  bouquet

# 8
  • Мнения: 51
И аз съжалявам за това, което ти се е случило, но не бива да се отчайваш. Преживяла съм го, при мен кръв тече само един ден, но колко ще тече зависи от това, на колко месеца си била, когато са ти направили кюртажа. На матката и трябва време, за да възвърне първоначалните си размери и понеже е имало интервенция, затваряйки се, тя изхвърля събралата се кръв, докато се възстанови. Но за успокоение, обади се на лекаря си и се консултирай.

# 9
  • Мнения: 51
Забравих да кажа това, че не кървях много, но ме болеше ниско долу, докато матката не се сви. А съседката кървя една седмица.

# 10
  • Мнения: 4 324
VELI_QNA съжалявам за случилото се ужасно много Sad

Що се отнася до кървенето - лекарите казват, че след абразио е нормално да се кърви 4-5 дена. Ако са минали повече, непременно се консултирай с лекар. Стискам ти палци

# 11
  • Мнения: 41
Не знам аз какво да ви кажа момичета, аз кървих камо 1 ден след абразиото и не съм сигурна това точно какво означава... дали не са ме остъргали прекалено много...?!

# 12
  • Мнения: 4 324
Не знам аз какво да ви кажа момичета, аз кървих камо 1 ден след абразиото и не съм сигурна това точно какво означава... дали не са ме остъргали прекалено много...?!

Зависи и в коя седмица е било абразиото.
Според мен няма проблем в твоя случай. Лошото е когато кървенето не спира.

На мен ми предписаха Матергин и след 3-4 дена, кървенето спря. За огромно съжаление сега се появиха гъбички Sad Sad Sad

# 13
  • Мнения: 515
Незнам мила но аз кървих около 15-16 дена може и повече бях се притиснило много и се кунсолтирах с лекаря си той каза че всичко е наред

# 14
  • Мнения: 41
След абразиото, което беше 12-та седмица след missed и цикълът ми не искаше да се възстановява. Някъде до 12 седмици след абразиото още нямах цикъл ми сложиха спирала, след което ми изписаха оргаметрил за предизвикване... Притеснявам се дали всичко ще е наред и ще мога ли пак да зачена...

Общи условия

Активация на акаунт