астигматизъм и естествено раждане

  • 7 390
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, искам да задам въпрос, на който се надявам някой по-компетентен от мен да може да ми отговори.
Имам астигматизъм на едното око и късогледство на другото.
Това, което съм чувала е, че не е препоръчително естествено раждане при наличието на астигматизъм. Най-добрия избор било раждането със секцио.
Та въпроса ми е има ли нещо вярно в това?!
Вярно, че ми е доста рано за раждане още, но ми се иска да съм предвидила всичко, когато му дойде моментът.smile3506
Благодаря предварително

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 14:40 от t.a.s

# 1
  • Мнения: 2 126
Аз също съм с астигматизъм - смесен.И не малък диоптър 4 и 5 някъде.По време на бременността докторката ме прати на измерване на очни дъна и каза че ще раждам нормално - няма проблем.Да ама не - бебка се беше загнездила вътре и не ще да излиза,нямах признаци на скорошно раждане 10 дни след термина.Водите бяха много намлели и ме резнаха на бърза ръка Grinning

# 2
  • Мнения: 8 505
Лекарят ти е този,който може да даде най-адекватен отговор Peace

# 3
  • Мнения: 13 760
желателно е гинеколога ти  да ти даде направление за консултация с офталмолог, особенно в ситуация с наличие на очила и астигматизъм. Офталмолога ще прецени по налягане на очните дъна и други дали е възможно или не нормалното раждане. Аз съм по принцип с -4 диоптъра на всяко око, но родих нормално, Пожелавам ти и на теб да нямаш усложнения и да имаш възможност за избор по желание.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Майка ми е с астигматизъм и има три нормални раждания.
Виж два пъти е давала кръв като кръводарител и двата пъти диоптъра е "скочил" много.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
НЯМА проблем.
 А и знам че трябва да си прегледаш очните дъна.
Все пак-лекаря ти трябва да предцени.
Аз бях с астигматизъм,оч.дъната ми бяха супер и трябваше нормално да родя.Но пък за късмет ме срязаха.... Rolling Eyes

# 6
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Здравей мила
Аз съм с астигматизъм и с високо кръвно налягане,два фактора при които е желателно да се роди оперативно,но родих нормално без проблеми,така че питаи гинеколога за направление за офтамолог,каквото сабя реши,но ако трябва да раждаш нормално споко Peace

# 7
  • Мнения: 11 307
Имам астигматизъм с далекогледство. Не ми попречи да родя нормално и двете си деца.
Никой не ме е карал да ходя на преглед за очни дъна, нито да представям бележка за състоянието на очите ми. Не виждам връзката, защото очните дъна се проверяват при съвсем други диагнози, а астигматизма не е една от тях.
Освен това астигматизма не е заболяване, а вроден дефект.

# 8
  • Мнения: 268
желателно е гинеколога ти  да ти даде направление за консултация с офталмолог, особенно в ситуация с наличие на очила и астигматизъм. Офталмолога ще прецени по налягане на очните дъна и други дали е възможно или не нормалното раждане. Аз съм по принцип с -4 диоптъра на всяко око, но родих нормално, Пожелавам ти и на теб да нямаш усложнения и да имаш възможност за избор по желание.
newsm10

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имам астигматизъм с далекогледство. Не ми попречи да родя нормално и двете си деца.
Никой не ме е карал да ходя на преглед за очни дъна, нито да представям бележка за състоянието на очите ми. Не виждам връзката, защото очните дъна се проверяват при съвсем други диагнози, а астигматизма не е една от тях.
Освен това астигматизма не е заболяване, а вроден дефект.

И аз така, родих нормално - само че само едно дете имам все още.  Grinning
Важно е като напъваш, да го правиш само от правилните мускули - така си спестяваш кръвоизливи в очите, хемороиди и прочие. Тренирай!  Peace

# 10
  • Мнения: 251
АЗ Stop съм с астигматизъм на лявото око и родих нормално.Очната каза че няма проблеми.Но ти го спомени на наблюдаващия гинеколог.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 761
Офтамологът каза, че съм странен случай. С овладяно далекогледство съм, т.е. очила от забавачката, почти 3 диоптъра, очилата ги свалих в 7ми клас. В студентските години качвах и свалях по диоптър на всяка сесия. Преди доста години (студентка) направих обстоен преглед - астигматизъм - 1 цилиндър и на двете очи. Появи ми се и късогледство Simple Smile
Късогледството ми е малък диотър, нямаше страшно за раждането. С астигматизма също нямах проблеми. Родих естествено.

# 12
  • София
  • Мнения: 833
Вземи си направление и отоди на очен лекар,за да ти прегледа очните дъна. Аз съм в деветия месец и ме пратиха миналата седмица. Очната ми издаде документ, в който написа становище, че мога да раждам нормално и каза да го приложа към другите изследвания за болницата. Не се притеснявай и всичко ще е наред Simple Smile

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Няма проблем
Докторката която ти води консултацията сама ще те прати на кансулт с Очен лекар в 7 месец.
Аз съм с 4 и 2 диоптъра и доста голям астигматизъм и си родих нормално.Нямам никакви усложнения.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз съм с астигматизъм и късогледство. Родих нормално, не съм ходила и на очен лекар. Само на сърдечен ме пратиха. Нямам проблем. След 2-то раждане бях при очен и се оказа, че съм вдигнала диоптъра. Но казаха, че не било от ражданията Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт