Да се чувствам ли виновна, че наех детегледачка?

  • 1 014
  • 24
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Знам, че не съм единствената, знам, че по-добре от родната му баба никое дете няма да бъде гледано, и все пак така прецених!
Върнах се на работа, когато Дени беше на 5 месеца, гледаше я свекърва ми, бях обаче почти една година на 4 или 6 часа, сега съм на цял ден - излизам в 8.30 и се прибирам към 18.30 . След това не ми остава време за нищо - нито да видя детето, нито да сготвя, камо ли да почистя.  SadСвекърва ми не ми помагаше в домакинството, не разхождаше детето денем, защото я болят краката, освен това водеше у нас и детето на етърва ми и ги гледаше заедно, така че време за друго не  оставаше). И аз взех, че си наех жена - детето свикна с нея, разхожда го сутрин, спазва режима на хранене и спане и освен това ми помага и в домакинството. Чувствам се по-свободна и имам време вечер да си поиграя с детето.
САМО,че свеки е сърдита и не ми говори!Винаги сме се разбирали, а сега...ми иде да я  #2gunfire.
Не виждам какво толкова лошо съм направила!! Мислите ли, че съм постъпила егоистично???

# 1
  • Мнения: 5 183
Мисля 4е си постъпила правилно!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен детенце има нужда от разходка (задължително), от режим на хранене и на спане. А ти имаш нужда, от някой който да върши нещата както трябва за да си спокойна и да си вършиш работата както трябва. След като детегледачката се справя добре и дори ти помага и в домакинството, и след като детето ти я приема и се чувства добре не виждам причина да се чувстваш егоистка. В карйна сметка и Хасан човек.   bouquet
П.П. Аман от обидени свекърви. Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 656
Мисля 4е си постъпила правилно!
И аз мисля така! Peace

# 4
  • Мнения: 313
След като сте се разбирали до сега седни и спокойно и обясни това, което си написала във форума. Кажи й, че оценяваш това, което е правила за Вас, но имаш нужда от такава и такава помощ. Не мисля, че трябва да се чувстваш виновна. Подчертай, че ти не я лишаваш от грижи по внучето й. Нека през почивните дни да ти помага.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Няма място за вина. И ти си човек и имаш нужда от почивка. Разбирам те прекрасно, защото съм в подобно положение. Още не съм се върнала на работа, така че гледането е 2 пъти седмично по 3 часа, за да ида на спорт и да си свърша някоя работа. Преди това трябва да съм изчистила, сготвила, изпрала, изгладила, нищичко не се пипва. Баба идва с племенницата. Аз като се върна- няма и следа от чистене, оправяне.............и отмяната ми излиза през носа. След 20 дни се връщам на работа. Ако взема детегледачка ще настане световна война, защото баба е пенионерка и има желание да го гледа. Така че на този етап реших да го гледа тя пробно, само че у тях. Сутрин го водим, вечер го взимаме, все едно е на детска градина. Защото като съм била цял ден на работа вечерта детето ли да си погледна, мъжа ли или да почна да оправям поразиите, да готвя........... #Crazy Ако не става работата, ще му мислим, пък който ще да се сърди.
Ако си сигурна, че така ти е по-добре, стискай зъби. Като иска да си гледа внучето, водете й го вкъщи, когато можете.

# 6
  • Мнения: 8 505
На твое място и аз бих постъпила така.За мен е правилно Peace

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Според мен си избрала най-добрия вариант. Нека бабата му се радва , когато иска, но детето има нужда от човек, който да се грижи само за него, да е изцяло на негово разположение, както би било ако ти си си в къщи. Така че смятам, че трябва да обясниш на свекърва си, че не я заменяш като ненужна, а просто облекчаваш и нея по този начин. ИЛи нещо което по-лесно ще приеме. Успех ти желая и не се чувствай гузна  в никакъв случай.  bouquet

# 8
  • Мнения: 416
Ами по-добре мини с номера, че не искаш да я натоварваш допълнително, а пък да го вижда, когато пожелае.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
Според мен изобщо няма място за вина, аз съм за помощ в домакинството, стига човек да има възможност.
По-добре като се прибереш вечер да обърнеш внимание на детето и мъжа си, отколкото тепърва да почнеш да чистиш, да готвиш ... и накрая да си легнеш скапана и изнервена  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 189
Постъпила си правилно Grinning

# 11
  • Мнения: 1 448
Щом си по-доволна от детегледачката, значи си постъпила правилно! Който иска да се сърди, да се сърди!!!  Whistling

# 12
  • Мнения: 67
И аз смятам, че си постъпила правилно!
Аз още не съм родила, но скоро ми предстои и за съжаление няма да мога да гледам бебо повече от 6мес  и ще трябва да наема жена, защото няма да се разберем със свекърва ми по подобни на твоите причини. Дано не се изпокараме с нея по този повод. Единственото, което може да ме спре са многото пари, които детегледачките искат. А и незнам как да намеря свестна жена, на която да имам доверие. Ако някой има опит в това отношение, мола да го сподели!

# 13
  • Мнения: 3 116
Миличка, аз постъпих точно като теб, само че оставих бебка на детегледачка на 3 месеца и половина Simple Smile

Не съжалявам нито за миг   Hug

Малката е щастлива, аз и татко и прекарваме всеки свободен миг с нея Simple Smile
Е, вкъщи не лъщи от чистота и обичайната вечеря е сандвичи, но важното е че всички сме спокойни и щастливи Simple Smile

  bouquet  Heart Eyes   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Никой неможе да  ти се сърди - ТАКА си преценила и всички приемат решението ти - съгласни или не!
Ти си майката! Hug Hug Hug Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт