Имуностимуланти при деца под 3 г.?

  • 2 843
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 549
Да или Не ? Или по -точно кога ?
Въпросът ми е основно към Даго, Хитко, Бърди - искам да чуя мнението ви като специалисти, защото в различни теми тук чета че майките дават, а моето педи е против.
Моите деца не боледуват често - слава богу(това като уточнение).

# 1
  • Мнения: 2 082
аз лично съм против,въпреки,че съм давала преди и не мисля,че е имало някакъв ефект.мисля,че няма  по-добро от един разумен хранителен режим .  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 777
Ако не боледуват е безмислено.
Аз от няколкото, които пробвах съм крайно разочарована, затова минах към природата и съм доста по доволна.

# 3
  • Мнения: 928
затова минах към природата и съм доста по доволна.

И мен ме вълнува темата и съм в чуденка, какво имаш предвид  newsm78

# 4
  • Мнения: 408
И аз съм на мнение, че ако не боледуват е безсмислено Peace

# 5
  • Мнения: 2 732
Аз давам , но ми е интересна темата

# 6
  • Мнения: 1 737
Давам Колактив само когато е болен, при температура, вместо всякакви други лекарства. За себе си ползвам същото, много съм доволна.
Превантивно не бих давала никакви имуностимулатори.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мисля, че моята има нужда от подобно нещо и ще следя темата за мнението на специалистите  Peace

# 8
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Давала съм Есберитокс - http://www.sevexpharma.com/schaper/esberitox.htm#2
Бяха болни от варицела и ми го препоръчаха за засилване на имунната система.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 097
Ами щом не боледуват, какъв е смисъла? Може да са си с добри имунни системи.

Виж, ако им предстои да посещават детски градини - има някакъв смисъл.

Само гледай да избереш такива, които са на естествена основа. Не на химическа. Ефекта е първо многократно по-голям и второ не вредят.

Както знаете с такава цел аз давам Колактив, Зелена енергия и от време на време Есенциалните мастни киселини.   bouquet Спестявам пари от лекарства след това.

# 10
  • Мнения: 494
Ние всички в къщи пием КолАктив и Зелена енергия целогодишно. Това ни подсилва много. А и спирам настинките с това. Децата са свикнали и си ги ядат като бонбонки. Това са продукти на Аквасорс. Аз съм много доволна и занапред ще продължавам да ги давам и аз да ги пия.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм давала Есберитокс Ен /няколко пъти/, но ефект не забелязах.

# 12
  • Мнения: 3 042
Понеже ме интересува темата я избутвам малко напред. Дано някой от специалистите се включи. Praynig

А по темата и на мен 2-ма педиатри също са ми казвали, че не е необходимо да давам на малкият имуностимулатор на тази възраст. А в същото време той покрай каката си боледува. Thinking Е, в повечето случай в по-лека форма, но все пак, щом каката "донесе" нещо от у-ще /предимно/ и него го хваща.

# 13
  • Мнения: 1 058
Мойта педиатърка каза , че не се дава на деца до три години. Малкия много боледува и аз мислих да му дам имунобор за деца над 1г.  Аз пих пролетта и съм много доволна. Някой ако е давал на бебчо да пише.

# 14
  • Мнения: 8 505
Давам Есберитокс само когато я усетя,че се разболява.Ефект има само ако се даде достатъчно рано.Профилактично не давам нищо.

Общи условия

Активация на акаунт