нормално раждане и бета стрептококи

  • 1 820
  • 3
  •   1
Отговори
Имам следния въпрос към мамите раждали нормално:

Изследваха ли ви влагалищен секрет в 9 месец? Какво се прави при бактериална инфекция? Оказа се, че съм носител на бета хемолитичен стрептокок във влагалището. Нямам много време да го лекувам с антибиотик, а и моята докторка ми предписа Полижинакс само? Направих грешката да се ограмотя малко в Интернет и да видя, че е опасен за бебето при раждане. Какво се прави в тези случаи знаете ли?
Полижинакса не е ли противогъбичен препарат, т.е. няма да има никакъв ефект за тези бактерии.

Аз се чувствам добре, нямам никакви симптоми, само леко течение.

Моля ви помогнете ако знаете нещо по въпроса.

# 1
  • Мнения: 2 123
Здравей
Зависи много от коя група е бета хемолитичния стрептокок. Опасен всъщност е този от гр. Б, който наистина би довел до сериозни усложнения... Практиката в чужбина е една - вливане на ампицилин венозно на родилката. Препоръчително е първата доза да се влее поне 4 часа преди раждането. Ако е невъзможно - на родилката се влива ампицилин по време на самото раждане. Това е.
Аз също съм изключително наплашена от БХС грБ. Преди около 2 месеца ми бяха открили в урината докато лежах в болница за задържане. Два дни бях н авливания, а после в къщи направих 6 дневен курс с аугментин, който също е допустим за бременни. Не знам колко дни т иостават, но колкото и да са щом ще раждаш нормално - направо си започни с антибиотик /който докторът ти предпише/ Важно е да се поддържа и супер хигиена!

# 2
  • Мнения: X
благодаря ти за отговора,

не знам от коя група е стрептококът, но това което изчетох в интернет беше, че като цяло бета хемолитичните са опасни.

Лекарката при която ще раждам реагира доста спокойно на тези изследвания, но аз все пак ще говоря с нея и за орален антибиотик. Ако вече прецени че няма нужда ще и се доверя, нямам друг избор.

Нямам много време, термина ми е 11 септември, всъщност бебето вече може да се роди всеки момент.

Съгласна съм че трябва изрядна хигиена и смятам, поддържам такава. Според моя лекар бактериите могат да достигнат влагалището и по кръвен път, след прекарано заболяване - например ангина, възпаление на сливиците, които също се причиняват от тези стрептококи. Така, че хигиената е само едната страна на нещата.

Момичета, не може само Иринии да е имала този проблем, кажете нещо повече за тези бактерии и по-точно опасността за новороденото при зараза с тях.

# 3
това по-горе бях аз

Общи условия

Активация на акаунт