ИКЕА - впечатления ?!

  • 10 146
  • 72
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 така де - купували ли сте нещо от там ..какво .. ползвате ли го дълго .. удобно ли е .. еи такива неща
моите впе4атления  - наистина има евтини неща ..но ако ви се наложи да купите нещо голямо и разглобено..и особно ако го поръ4вате ...е тогава става големия купон .. трябва внимателно да се гледа  за вси4ки 4асти

# 1
  • Мнения: 7 605
Според моите впе4атления (имам опит с Икеа ве4е 25 години  Mr. Green ) само малките мебели си струват. Големите 4есто не иzлиzат много по евтини, и както каzа Хулиган4ето, сглобяването понякога е мисия невъzможна и купона е пълън, когато липсва някое болт4е (но това може да слу4ва и с малките мебели).
Цяла кухня например не бих си купила от там, както и диван, не ми се струват хубави. Ние имаме предимно етажерки от там и сме доволни. За теzи цени толкоz  Wink

Харесват ми другите дребни неЩа там, кухненските работи, пердетата, картините и т.н. Друг е въпроса 4е във всеки трети дом можеШ да видиШ съЩото  Crazy

# 2
  • Мнения: 4 390

Най-големите неща, които съм купувала от там са дървени градински маси със столове и пейки, детски гардероб и детски шкаф. Нищо от частите за сглобяване не е липсвало. Като цяло съм доволна -изключая гардеробчето, то е малко паянтово. Grinning


# 3
  • Мнения: 714
Купували сме, сравнително евтино е.
Дизайнът е средна хубост.
Случвали сме и на много неща, които ги плащаш опаковани, когато ги отвориш вкъщи са надрани, дефектни и др. И започва ходенето по мъките да ги върнеш защото да кажем вече си върнал буса, който си наел за транспорта ... и т.н.
Лесно се сглобяват нещата, сама съм сглобявала много от чекмеджетата, антренцето ... бюрото на детето ...
Ел. крушките им са пълен боклук.
Всъщност като помисля, всичко в къщи е ИКЕА, но не защото ми е любима, а защото за толкоз пари - толкоз.

# 4
  • Мнения: 1 220
 На нас почти всичко ни е от Икеа, доволни сме, е, връщахме 2 пъти дефектни части, но любезно ни ги взеха обратно. Сглобяването беше от магазина, също без проблеми!
Харесва ми!

# 5
  • Мнения: 6 167
Аз обичам да ходя в Икея за джвъчки за кухнята.
Имам доста неща, ползвам ги успешно. Разни панички, лъжички и тн. красотички

та, моето мнение:
Дизайн - супер
Цени - ниски  
Качество - още по-ниско.
Мебели: имаме едно малко  бюро, което при сглобяването му нямаше едно чекмедже.
За мебели няма да повтаряме, независимо от ниските цени. иначе за зяпане и запълване на деня - много добре се чуствам в Икеа!

# 6
  • Мнения: 11 306
Единственото нещо, което притежаваме, производство на Икеа, е една лампа за детската стая на децата във формата на полумесец.
Все още е жива и здрава и ми върши чудна работа вечер като четем приказките.
По мнение на мъжа ми (дърводелец) всичките им мебели са изключително паянтови и понеже не ползват лак, за него това е още един минус (иначе плюс за цената, че е ниска). Пак негово мнение е, че това са мебели за студенстки квартири - евтини, обикновени и да се счупят няма да те е яд.

# 7
  • Мнения: 3 880
И у нас, както в повечето домакинства не липсват икейски стоки (наскоро казаха, че почти не е останало домакинство в Германия, в което да няма поне една дреболия от Икеа Wink)
Големи мебели нямаме, само една ъглова етажерка за книги, която по цвят се върза с нашата секция в хола като решихме да я разширим и етажерки за мазето, които в нашият случай бяха много добро решение, защото можеш да си планираш точно колко ти трябват, колко да е разстоянието между полиците и т.н. Поиграх си една вечер с плана, но се получи както трябва и използвахме свободното място "до дупка", а и беше доста евтино.
Останалите ни неща са дребни- за в кухнята и няколко играчки. Абе нямала съм случай да вляза там и да изляза без нищо Embarassed
Мебелите им ми харесват само ако всичко в стаята е тяхно, иначе трудно се връзват с "нормалните" мебели и става манджа с грозде Wink Диваните и на мен не ми харесват.

# 8
  • Мнения: 636
И ние пазаруваме от там понякога. Имат евтини и доволно качествени неща (спрямо съотношението - цена). Имат интересни декоративни предмети. Скоро ударихме добра разпродажба - шкаф за книги (на рафтове), напълно приличен, произведен във Франция (не Китай) - $20.  Wink

# 9
  • Мнения: 3 423
И ние имаме туй-онуй от ИКЕА. 2 скрина и няколко регала за DVD.
Защо никой не споменава ресторанта, има такива вкусни тортички...

Иначе имаме доста датски мебели, качеството им е по-добро и не са талашитени.

# 10
  • Мнения: 27 524
Всикчите ни мебели са от там - имаме и скъпи, и евтини - от всичко съм доволна. Само веднъж имаше две дублирани части на един гардероб, които бяха веднага сменени. Нямам никакви забележки, много съм доволна от всичко - изобр, обслужване  Hug

# 11
  • Мнения: 486
Имаме и дреболийки и мебели от ИКЕА - доволна съм, не са паянтови, а на всичко отгоре са и лакирани Simple Smile. Не се е налагало да връщаме нищо заради дефекти, не сме имали и проблеми със сглобяването (или разглобяването при местене). Всичките ни ел. крушки са от ИКЕА - светят си вече 6-та година. За съжаление нещата, които харесвам като дизайн намаляват с всяка изминала година. Догодина се каня да си сменя кухнята - най-вероятно ще се ориентирам към ИКЕА или комбинация от ИКЕА + локална фирма.

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Преди една година отвори ИКЕА в нашия край, преди трябваше да се кара 3 часа и половина до най-близкия магазин. Много ми харесват за разни текстили - перденца, килимчета, завивки - които можеш често да сменяш, а с тях и атмосферата в дома. 
Мисля, че за деца има страхотни евтини декорации за стаите им, като порасне моето, смятам да ги използвам много.
Големите мебели (дивани и т.н.) не са чак толкова евтини. Харесват ми кухните им. 
Най-доброто, което имаме от тях, е този популярния стол (като кресло, но от извито дърво), абе ето го :
http://www.ikea.com/PIAimages/46189_PE142931_S4.jpg
За кърмене е супер!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 393
Най-доброто, което имаме от тях, е този популярния стол (като кресло, но от извито дърво), абе ето го :
http://www.ikea.com/PIAimages/46189_PE142931_S4.jpg
За кърмене е супер!  Peace
А, знам го този стол- гледах го в новия каталог в мръсно бяло с някакви зелени орнаменти- много ми харесва.

Нашата спална гарнитура е от ИКЕА- никога не съм била в техен магазин, освен преди повече от петнадесет години във Франция, което не го броя (най- близкия е на 8 часа с кола), но си я харесах в каталога и я поръчах по тел. Засега (1,5г.) сме много доволни, нищо не се е счупило или изкривило, изглеждат си нещата като нови. А сега тъкмо получих и тези две неща, които поръчах пак по тел. за бебешката стая:
http://www.ikea.com/PIAimages/62555_PE169453_S3.jpg
и едно от ето тези: http://www.ikea.com/PIAimages/49946_PE145855_S4.jpg

На мен ИКЕА си ми харесва. Изчистен, съвременен дизайн с нюанс на европейски стил + поносими цени. Какво повече да говорим?  Wink

# 14
  • Мнения: 1 526
И ние преди седмица си купихме 2 етажно легло за децата. От масивно дърво и може да става на две самостоятелни! Сега мъж ми го сглобява в детската. Не беше евтино, но пък е хубаво. Като магазин, има огромен избор и се любезни. Има ресторант и кино за докато чакаш и детски кът ако не искаш да влачиш децата с теб по време на прехода из магазина.

Общи условия

Активация на акаунт