Светли петна по кожата

  • 23 900
  • 28
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Рая й се появяват някакви странни петна- все едно там не я хваща слънцето. Кожата й в тези участъци е по-суха (на някои от местата имаше и зачервяване, но вече го няма). Първото се появи на ръчичката, последваха нови, после по краченцата, а днес виждам и 2 на лицето- на челото и нослето. Преди 2-3 седмици показах на педиатърката петната и тя каза, че това е някакъв дерматит и да я мажа е Елоком. За момента няма никакъв резултат. Само се увеличават тези петна (вече и на лицето!) и се притеснявам. Някой може ли да ми даде съвет какво да правя?

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Моят син също има но е само едно и не се разпространяват .По принцип аз съм много доволна от Елокома не за това петно  по принцип. Щом за толкова време нямаш ефект от него и петната се пръскат трябва да потърсеш съвед от кожен лекар .А също до колкото знам елокома не се ползва повече от 3-4 дни.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Рени, води я на кожен!
  С кожни проблеми не смея да експериментирам с джипито и търся специалист. А и този Елком го изписват доста често...
  Стискам палци за бързо оправяне!  Peace

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Май сбърках, че не я заведох веднага на кожен. Преди месец и нещо показах първото петно (тогава още не личеше толкова) на ДжиПката и тя само махна с ръка и нищо не каза. А сега тя е в отпуск и нямам идея къде да я заведа.

# 4
  • Мнения: 1 329
А приема ли достатъчно витамини детето?Може да му липсва някой.
Консултирай се с кожен лекар, лошото е, че при споменатите препарати ефекта е временен.
Тези петна за първи път ли ги забелязваш?

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че не й липсват витамини (храни се доста добре в сравнение със сестра й), ама знам ли... Опитвах да й дам от детските Центрум, но ги плюе.
Когато беше бебе бузките й бяха червени и грапави. Но тези петна се появиха миналия месец.

# 6
  • Мнения: 255
Понякога от слънцето излизат такива петна но това може да каже само кожен лекар.Закарай детето на кожен лекар.

# 7
сестра ми горе долу на  възрастта на твоята дъщеричка също имаше такива петна.спомням си ,че доктора изписа някакъв спирт и крем и обясни ,че ако не се обърни внимание могат да се разспространят по цялото тяло,цитирам:'като жиравче'.но с лекарствата още на 3-ия ден петната започнаха да изчезват Hug

# 8
  • Мнения: 27
И аз имам такъв проблем. Моите изглеждат ето така. http://foto.bg/showgallery.php?cat=4015 . Ако някои може да каже с какво да ги махна, ще съм много благодарна..

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 16:01 от didoksi

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съвсем бях забравила, че имахме и такъв проблем ooooh! Тази година петна не са се появявали... странно newsm78

И аз имам такъв проблем. Моите изглеждат ето така. http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3844605 , http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3844606. Ако някои може да каже с какво да ги махна, ще съм много благодарна..
Не виждам да има снимка с петна Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина има едно такова петно на бедрото, даже днес й го разглеждах, защото имам чувството, че е станало по-голямо.
Ще следя темата  Peace

# 11
# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Виждат се... много са, на Рая не бяха такива. Увеличават ли се по размери и брой?

# 13
  • София
  • Мнения: 11 657
И дъщеря ми има подобни бели петна по вратлето и тръгнаха към рамото.Отначало мислех,че е витилиго,но двама лекари /не кожни/ казаха,че витилигото е доста силна диагноза,по-скоро е някакво дешпигментиране.
Знаете ли някой добър кожен лекар от кожния диспансер,че направлението ми е за там  и ще изтече?

# 14
  • Мнения: 27
На размери не помръдват. Така както се появява петното, така и си изчезва... Сега бях на море за седмица и мисля ,че ми се появиха още повече ...

Общи условия

Активация на акаунт