на кърма и запек?

  • 1 137
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Кърмиме се ,а неще да ака.Издържа по 4 дена и никакви признаци-нито се напъва, нито нищо.Накрая аз и помагам с термометъра и се изхожда,а акото е рядко.Нормално ли е толкова дни да не се изхожда?Зная,че не е добре да помагам защото стават лениви червата но какво да правя?АЗ хапвам разни разхлабващи плодове с идея да и подействат,но няма ефект никакъв.Не искам да давам овесена вода заради глутена-чета че не било добре,а пък и тя не иска да я пие.ПОМАГАЙТЕ!!!

# 1
  • Мнения: 11 816
Яж ти овесени ядки! При нас само те помогнаха. И забрави за термометъра.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Ох...на нас днес ни беше 6ти ден!!!!
Лекарката, каза Дуфалак. Дадох му и следобед се изходи. Преди това, нито се е напъвал, нито е показал че му е некомфортно. Сега трябва да му давам този сироп 1 месец, за да може перисталтиката на коремчето да се оправи.
Иначе аз ям овесени ядки всяка сутрин...

П.П...това с термометъра звучи ужасно...

# 3
  • Мнения: 3 760
mama nely, на каква възраст е бебчето? Ако е новородено трябва да се изхожда мин. два пъти дневно, но ако е на месец и повече - може да не се изхожда и 10 дни (или пък да го прави по 10 пъти на ден  Wink). Ако няма признаци на силен дискомфорт, коремчето не е твърдо и акитата не са сухи - няма проблем. Кърмата се усвоява различно - почти до 100%...
 Laura Sh, дуфалак-ът няма да му "оправи" перисталтиката (а и явно не е нужно). Доколкото знам не вреди (макар че не съм чувала да се пие цял месец  newsm78). На твое място не бих давала  - наистина не е нужно след като коремчето не е твърдо и бебе не показва, че се мъчи.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 205
Ами много позната история... Както акаше Иво по седем пъти на ден и сега от жегите почна да ака веднъж на 7 дни. Моето обяснение е, че при това топло време кърмата се усвоява напълно (особено ако бебето суче по-малко и начесто - т.е. само предно мляко, както беше нашия случай) и не остава нищо за изхождане - съдя по факта, че детето не се напъва, не е с подут корем и въобще не дава признаци, че му се ака, а когато се изходи акито е нормално на вид и хич не е обилно.
Давам и дуфалак по съвет на педито (от 5-я ден на запека, в продължение на 3-4 дни, не повече), но понеже явно наистина няма какво да изака, обикновено се изхожда чак на третия ден от приемането му. Пробвах да ям и аз какво ли не разхлабващо, ама нъц. Само на мен ми се отразява, на него - не.

# 5
  • Мнения: 11
И ние сме така, Ники акаше по няколко пъти на ден, после почна по един път, а от 2 седмици не ака по 4-5 дни, и аз му давам дуфалак, но се изхожда чак на третия ден. А наддава нормално.Но мисля вече да не давам, защото се консултирах с д-р Мангъров, и той каза, че е напълно нормално едно бебе, само на кърма да се изхожда един път в седмицата или по няколко пъти на ден.Така че спокойно - няма място за притеснение! Simple Smile

# 6
Ама това не е запек, защо мъчиш детето. Кърмените бебета понякога се изхождат и 1 път в седмицата!

# 7
  • Мнения: 657
 Ние имахме същия "проблем",така се получава ,защото кърмата се усвоява на 100%.При кърмените бебета такова животно ,като запек няма.Това е напълно нормално.А за термометъра Naughty,така рискуваш да му докараш лениви черва.Прочети в библиотеката там има повече инфо

# 8
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
 ние пък май наистина имаме запек, защото днес ни беше трети ден без ако, но бебка много се надуваше и плачеше, личи си че това я мъчи и  майка ми масажира дупето й й тя се изходи-в началото доста гъсто ако,после обичайното...
пропуснах да кажа че се кърмим но понякога й давам НАН-знам че не бива но има проблеми с наддаването, а аз чувства че кърмата ми намалява. newsm78
САМО НЕ ЯЖТЕ СИНИ СЛИВИ-аз си мислех че това ще я разхлаби,но само й докарах ужасни газове и се мъчи цяла нощ с тях Cry

# 9
Кърмиме се ,а неще да ака.Издържа по 4 дена и никакви признаци-нито се напъва, нито нищо.Накрая аз и помагам с термометъра и се изхожда,а акото е рядко.Нормално ли е толкова дни да не се изхожда?Зная,че не е добре да помагам защото стават лениви червата но какво да правя?АЗ хапвам разни разхлабващи плодове с идея да и подействат,но няма ефект никакъв.Не искам да давам овесена вода заради глутена-чета че не било добре,а пък и тя не иска да я пие.ПОМАГАЙТЕ!!!
при нас положението е същото ,и аз незнам какво да правя-то бяха овесени ядки ,сокове от сливи,...какво ли не ,ние също се кърмим,ама.......надявам се ,че всичко ще се оправи,така казват. Laughing

# 10
  • Мнения: 742
и при нас е същата картинка - никакви признаци на дискомфорт - просто ака на три четири дни веднъж - и това е от извесно време. Ще се консултирам с лекар и ще ви пиша какво ме е посъветвал!
п.п само на кърма сме!

# 11
  • Мнения: 549
Бяхме на консултация и споделих с педито проблема и тя също каза ,че може и10 дена без да ака.Но като знам ,че в началото акаше почти след всяко хранене ,а сега по 5 дена не ходи се притеснявам.

# 12
  • Мнения: 182
 И ние сме със запек, само на кърма сме но бебка има какво да ака, защото когато успее /понякога на 2-3 дни веднъж/ памперса не й го побира толково е много. И само се напъва и пръцка милото. Вече в чудо съм се видяла и аз ям много разхлабващи храни, но е без резултат при нея, само дето мен ме хваща растройство. Иначе съм пробвала всичко и Дуфалак, даже и овесена вода /знам какви рискове крие, но като се чудя как да му помогна на милото/, и с термометъра вече понякога не иска да се изходи, та се налага да пробвам и клизма да й правя с малко сапунче. Ако се сещате как да й помогна по друг начин моля споделете. Вече съм се навила и по малко сок и пюре да й давам, та дано и се нормализира изхождането, че това си е голяма мъка за бебчето.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 148
Както вече са отговорили и други майки - напълно нормално е кърмено бебе да не ака с дни! Знам, че е много стресиращо, защото понякога става изведнъж - както си е акало по няколко пъти, бебето започва да ака веднъж на 1 седмица, че и повече. Просто кърмата се усвоява без остатък. Няма нужда от Дуфалак, за помощ с термометър пък да не говорим  Naughty. Имало е периоди, когато дъщеря ми акаше веднъж на 8-9 дни, но след 1-2 месеца отново стана редовна.  Ами това е! Няма нищо страшно, свиква се даже Laughing!

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Преди всеки памперс ни беше наакан, като станахме на 3 месеца и започна на 3 - 4 дни да ака. Мисля, че е нормално, може би усвоява всичко. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт