Как да постъпя?

  • 4 051
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
От две години живея с мъж, когото по принцип много обичам. Но с държанието си напоследък той ме принуди повече да се чудя какво правя всъщност с него. Иначе е мил, има страхотно чувство за хумор, заради което се влюбих в него, но... Снощи например ходихме на ражден ден. Уж за малко,че ни поканиха в последния момент, но в края на краищата поостанахме повече. Отидохме и на дискотека като се разбрахме за по 1-2 бири, защото и двамата сме на работа на другия ден. Стояхме 2ч. Казах му "Хайде да тръгваме стана много късно" (той и без това беше достатъчно почерпен). А той "Не след малко". Дойде някъв негов приятел. Пак го подканих. Приятелят му ми вика "Той ся ще дойде с мен за цигари". Казах му да ми даде ключовете, че аз се прибирам. Дори не се сети да каже, че ще ме изпрати. Аз го повлякох да ме изпрати поне, защото имам една неприятна случка от един път когато пак се прибирах сама щото на него пак му се оставаше, въпреки това което се бяхме разбрали. Тръгна. Питах го: "нали се разбрахме да се прибираме навреме". А той:
"Ти все трябва да развалиш всичко. Точно като е най-весело" и т.н.
Легнах си. Това беше в 3ч. В 4:30 се събудих нямаше го. Званях, не вдигаше телефона. Притесних се защото незнам още колко беше пил, а и е избухлив и само търси с кой да се сръба като е пил. А и този негов приятел все си търсят боя. В 5:30 ми вдигна. Бил на кафето под дискотеката. Имали мъжки проблеми. Направо полудях. Хем се притесних много, хем ме беше яд че е такъв идиот да се валчи по акъла на онова лапе.
В 6:00 званях пак. "Допивам си бирата и идвам. Имаме малко проблеми". беше ясно че няма да спя. Станах изкъпах се и тръгнах с 2ч по рано на работа.
Днес получавам SMS. "Какво става". Отговарям " Имаш ли да ми кажеш  нещо?". "Не какво да ти кажа"

Искам да се махна от тук. Но трябва веднага,защото ще ми мине,а не мога заради работата. По принцип съм от друг град, доста надалеч от тук където живея. И за да го напусна трябва да се прибера там от където съм. А не искам. Тук е живота ми. Как да го почна наново пак? И го обичам още, но усещам че той ще продължава да ме тъпче така когато пийне и не само тогава. За мен той не ме уважава достатъчно. Поне колкото аз искам.
Съжалявам че толкова много писах, но... Трябва ми спешно съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Съвет не мога да ти дам, но... И аз имах няколко такива случки, докато бяхме гаджета. Но ми минаваше. Защото го обичам. След като се оженихме не съм го изпитвала. Почвам да го ръчкам, докато му стане гадно и си тръгваме Mr. Green. Хубаво премисли нещата.

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Посочената случка е неприятна, но не е повод за раздяла.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Само едно мога да ти кажа - от мъж, който е агресивен и налита на бой като е пиян - бягай надалеч. Особено ако и към теб постъпва така ...
От постинга ти разбирам, че и трезвен, понякога се отнася зле с теб  Sad
Съвет трудно може да се даде - никой не е на твое масто и никой не може да изживее живота ти.
Но ако си решила, че сама трябва да продължиш напред - потърси подкрепата на близки и приятели.   bouquet

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Необходим ви е един сериозен разговор, но не в състояние на афект. Успокой се и тогава поговорете. Кажи му какво не ти харесва в поведението му, как те кара да се чувстваш. Ако не го интересува- у лево докато е време.

# 5
  • Мнения: 165
На мен никога не е посягал. Просто ме игнорира. А това доста ме наранява. Особено като усещам че не мога да разчитам на него, защото в някой такива ситуации оставам на последно място, въпреки че той го отрича.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На мен никога не е посягал. Просто ме игнорира.

Говорете, говорете .... спокойно, уверено ... само така може да си изясните нещата ... кажи му как се чувстваш ...Но не го обвинявай директно - просто покажи и кажи, какво ти причинява със своето държание.

Всяко двойка минава през такива периоди.

# 7
  • Мнения: 513
  Thinking  Naughty Проведи един ама доста сериозен разговор и виж какво му е мнението, ако за него това не е никакъв проблем и невижда нищо лошо в държанието си, в отношението си към теб най-вече ти въпреки чувствата си просто режи сега му е времето, защото сега е лесно, но като дойдат децата става доста трудно/не казвам невъзможно/. Разбирам те напълно защото аз бях в твоята ситуация /не с пиянски истории, а други за които би казала че не са проблем, но проблема както ти сама си открила е в уважението към теб/ и понеже не направих това което те съветвам сега цял живот сме в това състояние /дори и в момента/ но вече при наличието на две деца всекидневно се измъчвам какво да направя и съжелявам хиляди пъти че не съм го направила преди да се родят децата /не не че не съм опитвала, но заради децата пак ми се налагаше да отстъпвам и да се събираме/. Да и моето стана доста дълго , извинявай, но дано си ме разбрала и дано съм ти помогнала, макар че решението си е лично твое - нали знаеш поговорката"Това, което сам си го направиш дори и най-лошия ти враг не може да ти го направи". Peace

# 8
  • Мнения: 165
Благодаря ви за бързите отговори. И аз си мисля, че е нужен разговор, въпреки че снощи не исках да го виждам. Разговорите с него са малко трудни, но не и невъзможни. Силно, много силно се надявам да види грешката си, но не съм сигурна в това. И гаранция ли е че разбрал грешката сега, няма да я повтаря и то не рядко. newsm78

# 9
  • Мнения: 513
На мен никога не е посягал. Просто ме игнорира. А това доста ме наранява. Особено като усещам че не мога да разчитам на него, защото в някой такива ситуации оставам на последно място, въпреки че той го отрича.

Щом той така мисли,в това отношение ти никога не би могла да го промениш, а оттам и всичко останало /поне при нас е така/. Дори вече моя ми казва-"пак какво те прихвана"/т.е. че ме е прихванала параноята ,че мисля че не ме уважава/.

# 10
  • Мнения: 2 019
Посочената случка е неприятна, но не е повод за раздяла.
Peace

# 11
  • Мнения: 236
От две години живея с мъж, когото по принцип много обичам. Но с държанието си напоследък той ме принуди повече да се чудя какво правя всъщност с него. Иначе е мил, има страхотно чувство за хумор, заради което се влюбих в него, но... Снощи например ходихме на ражден ден. Уж за малко,че ни поканиха в последния момент, но в края на краищата поостанахме повече. Отидохме и на дискотека като се разбрахме за по 1-2 бири, защото и двамата сме на работа на другия ден. Стояхме 2ч. Казах му "Хайде да тръгваме стана много късно" (той и без това беше достатъчно почерпен). А той "Не след малко". Дойде някъв негов приятел. Пак го подканих. Приятелят му ми вика "Той ся ще дойде с мен за цигари". Казах му да ми даде ключовете, че аз се прибирам. Дори не се сети да каже, че ще ме изпрати. Аз го повлякох да ме изпрати поне, защото имам една неприятна случка от един път когато пак се прибирах сама щото на него пак му се оставаше, въпреки това което се бяхме разбрали. Тръгна. Питах го: "нали се разбрахме да се прибираме навреме". А той:
"Ти все трябва да развалиш всичко. Точно като е най-весело" и т.н.
Легнах си. Това беше в 3ч. В 4:30 се събудих нямаше го. Званях, не вдигаше телефона. Притесних се защото незнам още колко беше пил, а и е избухлив и само търси с кой да се сръба като е пил. А и този негов приятел все си търсят боя. В 5:30 ми вдигна. Бил на кафето под дискотеката. Имали мъжки проблеми. Направо полудях. Хем се притесних много, хем ме беше яд че е такъв идиот да се валчи по акъла на онова лапе.
В 6:00 званях пак. "Допивам си бирата и идвам. Имаме малко проблеми". беше ясно че няма да спя. Станах изкъпах се и тръгнах с 2ч по рано на работа.
Днес получавам SMS. "Какво става". Отговарям " Имаш ли да ми кажеш  нещо?". "Не какво да ти кажа"

Искам да се махна от тук. Но трябва веднага,защото ще ми мине,а не мога заради работата. По принцип съм от друг град, доста надалеч от тук където живея. И за да го напусна трябва да се прибера там от където съм. А не искам. Тук е живота ми. Как да го почна наново пак? И го обичам още, но усещам че той ще продължава да ме тъпче така когато пийне и не само тогава. За мен той не ме уважава достатъчно. Поне колкото аз искам.
Съжалявам че толкова много писах, но... Трябва ми спешно съвет.
зарежи го този младеж,само си губиш времето няма да се промени Blush

# 12
  • Мнения: 2 047
   Ако наистина обичам някой, подобна случка няма да ме накара да го напусна. Ако не - ще си търся друг (в същия град  Mr. Green )

# 13
  • Мнения: 730
Само едно мога да ти кажа-от мъж с лошо пиянство-бягай надалеч!!!Поговори все пак с него,но аз бих му казала,ако държи на мен да помисли за поведението си,иначе просто да забрави за мен.

# 14
  • Мнения: 194
Само едно мога да ти кажа-от мъж с лошо пиянство-бягай надалеч!!!Поговори все пак с него,но аз бих му казала,ако държи на мен да помисли за поведението си,иначе просто да забрави за мен.
И аз така смятам PeaceАко поглежда чашката по-често от тебе-бягай и не се обръщай!

Общи условия

Активация на акаунт