Най- необходимото преди бебето да се роди

  • 1 394
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте момичета  Hug

Нов член съм на форума и сигурно задавам обсъждан вече въпрос, но моля да ме насочите. Кои са нещата от първа необходимост, които трябва да подготвя за беба преди да се роди? Чувала съм от суеверни, че пазаруването трябва да започне едва след раждането, но как да отида с празни ръце в родилния дом  newsm78?
Какво и кога трябва да съм купила за там и да съм подготвила в къщи?

Поздрави на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 376
Ето ти само няколко за сега:

http://www.noelcomputers.com/pep/Bebche.htm
http://pakostnik.com/mblist.php
http://www.noelcomputers.com/pep/rodilendom.htm
А ако се поразровиш из форума или пуснеш търсачката ще намериш още много такива.Успех Peace

# 2
  • Мнения: 1 942
Я като минеш 7-мия месец се наслади и си купи каквото ти трябва и каквото ти харесва. Направо е удоволствие да избираш дрешките и аксесоарите  Hug Нагласи си кошчето, дрешките за изписването и т.н. После след като родиш всичко ще ти на бегом и въобще не е същото. Ако се съобразяваш с суеверията ще ходиш космата, немита, овързана със конци и амулети и не усетила удоволствието да гласиш нещата за първата си рожба  Joy Леко раждане ти желая

# 3
  • Мнения: 299
Я като минеш 7-мия месец се наслади и си купи каквото ти трябва и каквото ти харесва. Направо е удоволствие да избираш дрешките и аксесоарите  Hug Нагласи си кошчето, дрешките за изписването и т.н. После след като родиш всичко ще ти на бегом и въобще не е същото. Ако се съобразяваш с суеверията ще ходиш космата, немита, овързана със конци и амулети и не усетила удоволствието да гласиш нещата за първата си рожба  Joy Леко раждане ти желая
Само ще добавя, че общата стойност на ВСИЧКИ покупки (за бебето-дрешки, кошара, матрак, за б-цата и т.н. и т.н.) е доста голяма и в случай, че не разполагаш накуп с НЕмалка сума пари, нека пазаруването ЗАПОЧНЕ СЕГА!
Хайде успех и всичко най-хубаво!

# 4
  • Мнения: 136
На мен ми дадоха списък с най необходимите неща от болницата в която се преглеждах.Мисля че ще ти дадат и на теб след 7ми месец.Пиша ти по памет.
6,7 бр. боди с къс или дълъг ръкав( в зависимост от сезона,смятат се по едно на ден)
3 чифта чорапки
6 бр. пижами
3 бр. жилетки
3 бр. ританки
 6 бр. шишета  за мляко(  смятат се по едно на 3 часа ,може и да не са маркови)
6 бр. биберони за шишетата( добре е да са 3 каучук+ 3 силикон поне до като не разбереш какви ще предпочита бебо)
2 биберона залагалка адаптирани за възраста
1 кутия мляко без глутен за в случай,че нямаш кърма
1 бр. цял гащеризон тип пух ако е по студен сезон
1 бр. мека шапчица без вътрешни ръбове
1 бр. спално чувалче
1 бр. завивка
1 корито,2 хавлии средно големи,1 крем за дупе,шампоан,
пакет памперси,пакет мокри кърпи
1 бр. любимо мече Simple Smile
Комбинацията боди с пижамка е стандартна и достатъчна за цяла седмица.
За евентуална смяна са останалите дрешки.Връхни представителни дрехи обикновенно не са много необходими,поне в началото.А и имай в предвид,че всички подарявят точно такива и никой се сеща за боди... Възглавница не ти е нужна до годинка.Пелени също.За шаршафчета,количка,авто седалка и хиляди подробности предполагам знаеш.Ако не, ще се научаваш в последствие. Grinning Simple Smile
На мен това ми беше напално необходимо в началото.Пък и после,само размерите сменяхме.
И недей да чакаш последния момент.Толкова е хубаво да избираш...за бебо Simple Smile



ако се сетя за още нещо,ще пиша


# 5
  • Мнения: 136
Забравих стерилизатор или таблетки за стерилизациа.Аз ги предпочитах.

Общи условия

Активация на акаунт