Идея за простири

  • 13 881
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Днес ни сложиха дограмата на терасата. Толкова време мислихме каква да е и пак допуснахме грешка. Отваряемите прозорци са големи и с малък делител т.е. няма как да сложа простири. Би трябвало да са някакви подвижни /при нужда да се разпъват/ , но не знам има ли такива. Някой може ли да даде идея? newsm78

# 1
  • Мнения: 731
Имам чудесен простор от Бриколаж, който е монтиран на тавана на вътрешния ми балкон. С въженце се смъква на удобно за простиране ниво и като закача прането го връщам обратно на тавана. Така си ползвам балкона без да се беся на простора и не ми виси прането навън да ми тупат отгоре.

# 2
  • Мнения: 1 329
Простор .....  newsm78


А по темата - Има разпъващи се които се слагат на стената и разпъват при нужда.Може под прозореца.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 781
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни. Много са удобни поради това,че не трябва да се дупчи дограмата.Има ги в по-големите магазини за строителство и обзавеждане ,аз съм виждала такива в Mr.Bricolage. Ако при вас има такъв магазин ще ги намериш.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 934
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни.

А над прозореца има ли вариант да се закачат, защото на балкона тавана ни е високо....последен етаж сме... newsm78

# 5
  • Мнения: 8 917
Точно така, има простори които се закачват за тавана и при нужда се спускат надолу т.е. подвижни.

А над прозореца има ли вариант да се закачат, защото на балкона тавана ни е високо....последен етаж сме... newsm78
тези за които се сещам аз са подвижни и няма никакъв проблем Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 100


Това е, което се продава в Mr.Bricolage и има различни дължини. Монтират се само на таван

# 7
  • Мнения: 547
Абе как простирате на тези пръчки? Чаршафи - ясно, има по-големи щипки, ама дънки да речем??? Или не ги защипвате?
Преди месец бях пред същата дилема. Гледах ги, чудих се и накрая си взех сгъваем простор, който ако се наложи мога да ползвам и в стаята през зимата(само че при мен решението е временно).

# 8
  • Мнения: 1 383
Тези таванни простори ги произвежда една русенска фирма за дограма - "Медиал". Освен в Бриколаж ги има и в магазините за домашни потреби. Ако те интересува, мога да изровя телефона на фирмата и да ги питаш кой в Шумен ги продава.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 826



А по темата - Има разпъващи се които се слагат на стената и разпъват при нужда.Може под прозореца.
[/quote]
Ето такъв ми е простора в банята и не бих си го сложила на терасата.Много е нестабилен някак.Въжетата са все провиснали,имам чувството,че ако го напълня с дрехи ще падне.

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 09:26 от Валенцето

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 179
Абе как простирате на тези пръчки? Чаршафи - ясно, има по-големи щипки, ама дънки да речем??? Или не ги защипвате?


 и мен ме интересува това и още няколко подробности,че се колебая м/у традиционен простор и този модерен

* една съседка сподели,че нейния бил ръждясал  newsm78
*нейния и тези,които виждам по хорските тераси са само до половината на терасата , а аз искам дълъг простор ,дали има такива  newsm78

ако има някой по-запознат да каже,че скоро трябва да решавам  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 731
Абе как простирате на тези пръчки? Чаршафи - ясно, има по-големи щипки, ама дънки да речем??? Или не ги защипвате?
Преди месец бях пред същата дилема. Гледах ги, чудих се и накрая си взех сгъваем простор, който ако се наложи мога да ползвам и в стаята през зимата(само че при мен решението е временно).

С най-обикновени щипки. Може и отстрани да се защипе прането вместо отгоре. Само чаршафи и покривки не защипвам. Просторите се продават с различни дължини на тръбите. Може да се сложи един по-дълъг или два по-къси според нуждите.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 826
Най-дългите таванни простори са 1,80.Моят е такъв и съвсем спокойно хваща една пералня пране.Ако искате може да си сложите два простора по 1,40 един до друг по дължината на терасата или един пред друг по ширината и.Има и от по 1,60 метра.
Ползвам такъв простор от година и нещо,няма и помен от ръжда.
Един простор от 1,80 струва около 35лв,ако искаш монтаж+10лв.Спомням си,че нашия е купен от един магазин за дограма в Разсадника,ако искате точен адрес ще потърся.
Другото,което зная,е че мъжа ми купи други дюбели,не тези,с които се продава простора,а по-дебели,за да няма опасност да ти падне на главата Wink.
Нашия простор претърпя един монтаж в апартамента ни в София,после го демонтирахме и го монтирахме сега в квартирата в Плевен.Нищо му няма.
Удобно е и това,че така на практика терасата си остава свободна,защото дрехите са нависоко и не пречат да минаваш отдолу,освен чаршафите,де.
Използвам само обикновени щипки и никога съм нямала проблем-дънки,юрганите,всичко защипвам.Е,добре е щипките да са от хубавите,а не от тези от левчето тънките.

# 13
  • Мнения: 899
Родителите ми имат такъв - с дебели пръчки, майка ми просто си купи по-големи щипки. Но на мен лично не ми е удобен. Тук в квартирата имаме с нормални въжета, дълъг е, събираме две перални. Но не съм виждала никъде по магазините, а е купуван отдавна.

# 14
  • Мнения: 547
... Може и отстрани да се защипе прането вместо отгоре...
Логично! Ама някой трябва да ме подритне, за да се сетя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт