Въпрос към тези които не кърмят по собствено желание

  • 1 539
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Не искам да се заяждам, не искам да споря. Интересно ми е какви мотиви има една майка, за да не кърми само по собствено желание, а не по други причини. Когато аз казах на акушерката си, че ще кърмя детето си и тя ме прегърна и ми каза, че във Великобритания едва 17% (дано не греша) са кърмачките. Мотивите им да отказват най-често са, защото боли, но заключението е следствие на нечий чужд разказ, а не от личен опит.
 Та интересно ми е какви са вашите мотиви да не дадете и една капка кърма?

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ами при мен детето не желаеше след 7 месец.

# 2
  • Мнения: 5 103
Това е избор на всяка жена, приемам го като начина на раждане аз избрах как да родя секцио или нормално.
Не кърмих , защото първо пуших. второ не изпитвах удоволствие от кърменето и трето имах бучки в гърдите от 2рия ден в болницата и само при допир с помпата за изцеждане ми се ревеше.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз кърмих до третия месец - второто. Пробвах да й дам АМ, защото имахме проблем със стомаха, а от АМ всичко се оправи и реших да си спра кърмата.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 793
Имах една торба с причини, от серията собствено желание.
Първо, адски тесни канали, кърма на 4ти ден, обаче не иска и капка да излезе...горещи кърпи, помпа Авент, ръчно изстискване...докато след 2 дни успея да накарам млякото да започне да изтича, а не да седи на буца. Гърдите ми започнаха да почерняват до мишниците, вдигнах температура и т.нат. Никол вече беше свикнала да и тече млякото в устата, дори не успях да я накарам да засуче, когато вече имаше какво. Иначе от 2рия ден заради тъпите акушерки, всеки път я слагах на гърдата да смуче...какво да смуче, то няма нищо вътре  #Cussing out. Само успя да ми разрани зърната и толкова беше.
После - след 2 седмици тръгвах на лекции, обаче дори да не тръгвах, толкова се бях отвратила от това "кърмене", че никога, никога не искам да чувам, че АЗ ще кърмя. Това бебе въобще нямам намерение да го слагам на гърдите си. Просто този ужас втори път - НЕ.

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Поради липса на информация, първите ми сблъсаци с кърменето бяха просто ужастни. Кърмих насила 20 дни и спрях. Но сега искренно се надявам  второто (живот и здраве някой ден), да го кърмя успешно и с желание Peace!

# 6
  • Мнения: 416
Първото го кърмих 3 месеца, имах твърде много кърма, но след третия мастит и двата вида антибиотици, нямах друг избор, освен да си спра кърмата. В началото мен също ме болеше адски, но после болката отмина.

Второто смятам да го кърмя, въпреки че, не ми е особен приятен самия процес, но най-много до 4-5 месеца. За това съм категорична. Просто не искам повече. А и смятам, че е напълно достатъчно.
Мъжът ми също ще ме подкрепи, даже и да реша  да не кърмя.


Това няма да го направя от липса на информация. Прочела съм всичко, абсолютно съм информирана за евентуалните проблеми, за ползите, но не съм крайна фенка на кърменето.

# 7
  • Мнения: 4 362
Мотивите им да отказват най-често са, защото боли, но заключението е следствие на нечий чужд разказ, а не от личен опит.


Мен ме отвратиха разказите на кърмещите мами около мен на първо място/как мъжете ги изстисквали/ и второто просто не го усещах отвътре  Peace

# 8
  • Мнения: 2 498
Това е избор на всяка жена, приемам го като начина на раждане аз избрах как да родя секцио или нормално.


Подкрепям!!! Peace

Избрах секциото, т.к.  нормалното раждане ми изглежда просто животинско, е и кърменито така ми изглежда....разсъждавам по този начин (не се заяждам с никой и нямам нищо против кърмещите) аз не съм животно и мога да купувам най-добрата храна за детето си...
Наистина просто неисках да кърмя.....и не съжалявам .....децата си порастват и без кърма, а и фразата, че кърмените бебета са по-здрави е вече мит....

# 9
  • София
  • Мнения: 9 850
Най-накрая да видя тема,в която свободно и без обиди може да си кажем защо не кърмим. Peace
Първото си дете не кърмих,защото то беше два месеца в болница след раждането.През това време се изцеждах и успях да запазя кърмата си,но тя спря веднага след като изписаха малката.Явно от стрес.
Второто си дете кърмих точно 20 дни,и то с особено нежелание.Откровенно казано-беше ми неприятно.Усетих буквално някакъв товар да се свлича от плещите ми,когато взех окончателно решение да не кърмя.
Според мен е много важно детето да усеща ,че има една спокойна и уравновесена мама до себе си,независимо по какъв начин го храни тя.Аз станах спокойна едва когато започнах да храня с АМ.Тогава и детето ми се успокои.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Кърмих 8 месеца. Започнах да давам АМ от 4-я. Не ме беше страх, че ще се отбие- ако стане, стане. Не ми се кърмеше по улиците и си реших проблема с АМ. Никога не съм била фанатизирина кърмачка  Stop И никога не съм си представяла, че ще кърмя 1-2-3 годишно кърмаче  Naughty Ако не се беше отбила сама, щях да го направя аз някъде около първия РД  Grinning

# 11
мързел и егоизъм. Не исмам да споря!

Целувам ви!

# 12
  • София
  • Мнения: 9 850
мързел и егоизъм. Не исмам да споря!

Целувам ви!
Може ли без такива епитети?Или поне се обоснови-кое точно е мързел и кое егоизъм?!

# 13
  • Мнения: 5 103
мързел и егоизъм. Не исмам да споря!

Целувам ви!

Моля те без такива изказвания, разбрахме се без обиди.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 793
Абе просто бях убедена, че няма да се размине темата без такива окачествявания.  Joy Какво се връзвате и вие?

Общи условия

Активация на акаунт