Редувате ли циците?

  • 1 297
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Привет,
сигурно темата е обсъждана 100 пъти, много ще се радвам ако някой се сети за линк или ми даде свойто мнение. Как кърмите-по 15-20 мин на гърда и после сменяте или оставяте бебо да суче колкото има с едната и следващото ядене започвате от следващата?
Съжалявам ако въпроса е тъп, но в началото знаете, че човек има стотици притеснения.  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 5 228
Аз в началото ги редувах - веднъж от едната около 20 минути, следващия път - от другата. От около седмица кърмата ми нещо намаля и давам и от двете - първо от едната, после от другото, а следващия път започвам с тази, която е била втора.

# 2
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Sim
първо от едната, после от другото, а следващия път започвам с тази, която е била втора.

Аз правя точно така,само,че напоследък бебка нещо не яде и суче само от едната Twisted Evil

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз в началото редувах и двете на едно кърмене, за да стимулирам лактацията.Като почна да идва много кърма - Ники се нахранваше само от едната.

# 4
  • Мнения: 6 243
По принцип давам по една цица на ядене. но се е случвало - или тя да е в по-гладен период, или може би аз да не съм била достатъчно "млечна", и като изяде едната, иска още. Тогава давам и другата, докато се намоца. Но пак казвам - минав се през различни фази, които в крайна сметка се определят от детето.

Важното е да имаш ясе ориентир кога е изсукана гърдата - а това е като прави повече сукателни движения без да гълта. Абе то си личи като дърпа "на празно".

# 5
  • Мнения: 7 106
Винаги предлагам и втората гърда, като свърши едната.Ако иска още цмока,ако не-не.На следващото кърмене започвам с тази, от която е яла последно.Има хранения на които се задоволява само с едната,но има и такива в които опразва и двете.
Ти си предлагай,пък бебо ще си прецени колко да яде!
Бон апети Grinning !

# 6
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Shali
Винаги предлагам и втората гърда, като свърши едната.Ако иска още цмока,ако не-не.На следващото кърмене започвам с тази, от която е яла последно.Има хранения на които се задоволява само с едната,но има и такива в които опразва и двете.
Ти си предлагай,пък бебо ще си прецени колко да яде!
Бон апети Grinning !


И аз точно така, все едно аз съм го писала

# 7
  • Мнения: 1 616
Аз преди кърмех само от едната гърда на хранене,а следващото-от другата.Но напоследък виждам,че след като посуче от едната гърда,бебчо става един такъв нервен,върти се и дърпа зърното,та тогава му подавам и другата.Как всъщност разбирате дали е изцокана гърдата?Аз никога не мога да преценя,защото дори след юнашко цокане като си стисна гърдата,пръска като фонтан.В същото време нямам никакви проблеми с втвърдяване на гърдите,болка или температура.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
До третия месец бебе сучеше и от двете гърди. После до към 7-ия само от едната и сега (вече 8 м) от време на време й предлагам и другата, когато е нервозна и изглежда ненаситно огладняла.

# 9
  • Мнения: 1 391
в началото до 2ри месец редувах - веднъж едната, на другото кърмене другата. После почнах да давам и от двете всеки път - и така и до ден днешен. Така май повечко кърма имам и бебка е по-сита и доволна - и взе да наддава по повече

# 10
  • Мнения: 2 567
Цитат на: nimfetka
Как всъщност разбирате дали е изцокана гърдата?Аз никога не мога да преценя,защото дори след юнашко цокане като си стисна гърдата,пръска като фонтан.


И аз това ми се иска да науча, как да разбера.... Confused Едиснтвено засега се ориентирам по това колко е омекнала, защото мойте като са пълни са си доста твърди, направо като дини.
От друга страна четох по книтите, че пълно изпразване никога няма, тя се произвежда непрекъснато нова кърма гърдата....
Дано се изкажат опитните мами. Wink

# 11
  • Мнения: 673
Винаги давам 2-те наведнъж. Не ми е приятно да ходя несъразмерна  #Milti

# 12
Аз давам само едната, за да не стимулирам излишно лактацията. При мен проблемът, да не ни е уроки, е в много мляко  Embarassed
Понякога сутрин, за да не се цедя, че ще се пръсна й давам и от двете, но го правя за мое улеснение, така си спестявам поизцеждането на едната  Confused

# 13
  • Мнения: 439
С голямата давах по една гърда. Сега напоследък след като преодолях редица проблеми с кърменето, честно казано още не съм установила как е по-правилно. Давам и от двете - за да стимулирам кърмата, но май за около 3 часа не се образува достатъчно мляко Sad .  В смисъл че до обяд се събира достатъчно кърма, но следобяд след кърмене давам добавка - по 30 или 60 мл. Е, това при всички положения е по-добре от нищо както беше почти два месеца Simple Smile
Ако имаш много мляко мисля че е по-добре да даваш само едната - да я изсуче добре и да се стимулира ново мляко. Успех Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: 6o6i
Цитат на: nimfetka
Как всъщност разбирате дали е изцокана гърдата?Аз никога не мога да преценя,защото дори след юнашко цокане като си стисна гърдата,пръска като фонтан.


И аз това ми се иска да науча, как да разбера.... Confused Едиснтвено засега се ориентирам по това колко е омекнала, защото мойте като са пълни са си доста твърди, направо като дини.
От друга страна четох по книтите, че пълно изпразване никога няма, тя се произвежда непрекъснато нова кърма гърдата....
Дано се изкажат опитните мами. Wink



И аз се питам същото . Освен това има ли такива мами , при които изглежда бебето си се храни доста време и изглежда доволно , а ако се наложи вместо да го храня да цедя пуска по4ти нищо  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт