Митове

  • 969
  • 7
  •   1
Отговори
Четири лъжи за забременяването



Заблудата: не можеш да забременееш когато си в цикъл
Истината: Въпреки че менструацията и овулацията рядко съвпадат, сперматозоидите живеят в теб пове4е от 5 дни след сексуалния акт. Така че ако овулацията ти настъпи скоро след месечния цикъл, в теб може все още да има активни сперматозоиди и да забременееш
Заблудата: Промивката след секс намалява риска от забременяване
Истината: Сперматозоидите са страшно бързи и след като вече веднъж са се озовали в тялото ти, няма начин да ги върнеш обратно с промивка. Освен това тя не се препоръчва от гинеколозите.
Заблудата: не можеш да забременееш, ако партниора ти прексъне половия акт преди еякулация
Истината: Във весеки един момент след като момчето получи ерекция (но преди да стигне до оргазъм) от пениса му може да изтече трудна за забелязване течност, наречена предеякулационна, която съдържа сперматозоиди и-о,чудо!- е в състояние да оплоди яицеклетката
Заблудата: известно време след като си спряла противозачатъчните, не можеш да забременееш
Истината: не си въобразяваи че имаш гратисен период преди репродуктивната ти система отново да заработи. Без значение колко дълго си била на хапчета яичниците ти могат да отделят яицеклетка веднага щом минат 3 дни откакто си изпила последната малка сладка таблетка в опковката противозачатъчни

# 1
  • Мнения: 3 634
То четейки това ми се струва, че забременяването е нещо много лесно... Уви, не е така!

# 2
Даааа ,де да бе толкова лесно.......мит........

# 3
  • Мнения: 800
ееееееее а тогава 2 години и половина малколиса?ходене по мъките беше.

# 4
  • Мнения: 4 399
Стефи, съветите са добри, но мисля Че се отнасят повеЧе за слуЧаите когато се стремиш да се предапазиш от нежелано забременяване. Едва ли някоя от нас си прави промивка след секс или партьорът и прекъсва половия акт преди еякулация. Grinning

# 5
  • Мнения: 9 894
а аз не разбирам как се прави секс по време на менструация...на мен ми е гадно, пък и ми се струва, че има опасност от замърсяване

# 6
  • Мнения: 1 612
Всичко е много хубаво ама ако ставаше така лесно да съм забременяла преди повече от 5 години. С мъжа ми се познаваме и сме заедно от 7 години и той ме пазеше чрез прекъснат полов акт. "Незнайно" защо още не съм забременяла пък правим опити от 2 години.
Извинявайте ама тази тема май не е за този форум. Поне аз мисля така.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: lilia_n_s
... Извинявайте ама тази тема май не е за този форум. Поне аз мисля така.


Така си е !  Както и Вяра отбеляза по - горе , това са съвети за предпазване от забременяване !
Кой тук се интересува от тях ... Rolling Eyes  , не зная !

Общи условия

Активация на акаунт