За спането

  • 1 176
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Вече сме на 3 1/2 м., а бебчо не само не се отказва да става нощем, а дори започва да си увеличава буденията. Първо си мислех, че е от жегата, после, че може да е криза на растежа... и че се е разглезил мъникът и става по навик...

Напоследък обаче си давам сметка, че той всъщност първо се разплаква на сън и от това се буди.
Имате ли идея какво може да е причината и какво да направя?

Малко повече инфо - бебчо е на кърма само, през деня няма никакви признаци на колики, пробвала съм номера с бибата - не действа, а - и забелязах една чаровна подутинка на долния венец и усилено хапане на играчките /за разликч от досегашното смучене/. Но не мисля, че зъбите го дразнят толкова, че да се буди, даже почнах да го мажа с гелче за облекчаване на сърбежа.

# 1
  • Мнения: 3 205
Възможно е да са газове. Възможно е и да са зъби - не е малък вече господинчото. Възможно е и да е сънувал нещо. Не мога да ти помогна обаче със съвет - при нас с биба се успокоява и даже не се събужда - продължава да спи. Само ако нещо се забавя и се разбуди, трябва да го кърмя, за да се успокои и пак да заспи.

# 2
  • Мнения: 3 478
Ние сме малко по-големи от вас, но и ние напоследък все повече и повече се будим нощем. Само дето аз не съм забелязала дали първо се разплаква и тогава се буди. Гледах я за зъби, ами не мисля че е от това. Идея си нямам защо така, просто си се надявам да свърши по -скоро, защото безсънието мноооого тежко Mr. Green.

Чудех се дали не сънува нещо, че така често на последък заплаква вечер newsm78.

# 3
  • Мнения: 55
ние имаме същият проблем и сме по големички от вас това питах и аз в темата си безсъние има доста версии за това защо  ни се будят толкова често през ноща  baby_neutral

# 4
  • Мнения: 5 391
Айде и аз да се присъединя към майките на будуващи бебета Rolling EyesПри нас положението е същото, както го описваш, все още не съм открила причината...

# 5
100 процента съм сигурна, че са зъби.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
100 процента съм сигурна, че са зъби.
Как си стопроцентово сигурна?Според мен причините могат да бъдат изключително много. Peace

# 7
  • Мнения: 495
нормално е още да се буди, почти до годината се будят някои....

# 8
  • варна
  • Мнения: 193
и аз мисля, че е нормално да се буди. синът ми се будеше почти до 2 годинки, но се успокояваше с малко вода и биберо. дали не спи твърде много през деня и вечер да не му се спи. пробвай да не спи от 5 до 9 или там 3-4 часа преди нощният сън. при нас беше станало така по-едно време, че спеше много през деня и нощем не му се спи

# 9
Знаете ли, за си мисля, че е от жегите. Разбирам го по Беатрис - когато е по-облечена или по-дебело от тензухена пелена завита, се събужда много. Когато е по-хладно, спи по-добре и се събужда 2-3 пъти само за водичка и веднага си заспива пак. Ако им е топло на дечицата е добре много да не ги гушкаме, защото се изнервят повече. Това го казвам само от собствения си опит, защото тази тема не е много коментирана, като че ли. А според мен детенцето си показва. От друга страна, може и от зъбчетата да се буди толкова често, наистина сигурно е много болезнено - представете си да ви расте мъдрец... Горките ни дечица. Дано да имаме търпение всичко да се израсте.   bouquet и  Hug на всички

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
При нас проблема са зъбите, но не се буди всяка нощ, а само понякога, но пък преди се будеше и от коликите, така че и аз незнам какво да те посъветвам. Може би просто иска да папка. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 701
Имаме проблем със спането. Храним се на 3 часа през деня, но като хапне следобяд към 16-17 ч., после не се събужда по 5-6 часа... което автоматично я прави супер бодра нощем, когато всъщност трябва да е по-голямата пауза... Thinking Страшна драма настава и ми намирисва на обръщане на деня с нощ...  Confused Смятате ли, че е добре да я будя през деня, за да спи нощем и въобще дали ще помогне? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 3 359
Трудно ми е да те посъветвам, но моята педиатърка настоя след 1-вия месец да се опитам да прескоча нощното хранене и аз я послушах. В резултат през нощта бебка спеше непробудно, за сметка на повишената и дневна активност. ТОва е моят опит, дано ти помогне. Hug

# 13
  • Мнения: 1 701
Трудно ми е да те посъветвам, но моята педиатърка настоя след 1-вия месец да се опитам да прескоча нощното хранене и аз я послушах. В резултат през нощта бебка спеше непробудно, за сметка на повишената и дневна активност. ТОва е моят опит, дано ти помогне. Hug
Да де, и моята така, ама как става тая работа с прескачането???  newsm78 Пробвах веднъж-два пъти с вода, чай, биберон, друсане, но освен, че се изнервихме, резултат - никакъв...  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 46 430
На поискване ли я храниш?
Моята я хранех така и през първите 2 месеца спеше почти непробурно, будеше се само за храненията, след 2 месец започна бодърстването.

Общи условия

Активация на акаунт