какво да направя за да замина в чужбина?

  • 1 209
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
преди 10г.бях в гърция,върнах се с черен печат на паспорта и забрана за 5г. да влизам в страната.от5г. сестра ми е омъжена там и това лято тръгнах със самолет до гърция,но ме върнаха със следващия полет. казаха ми,че проблема идва от германия,а аз не съм ходила там.преди 10год. паспорта ми остана в фирмата...и сега какво да правя?някой е бил с моя паспорт в германия и е екстрадиран от там със забрана до 2008г.да влиза в шенген.ако си сменя името и фамилията ще мога ли да мина граница?в гърция нямат егн ,но на чужденците [особено нарушителите ]вкарват ли егн-то в компютъра?не мога да докажа,че не съм била в германия.как да си изчистя името?

# 1
  • Мнения: 619
прилича ми на филм тази история...
немога да ти помогна
а и мисля,че темата не е за тук....

# 2
  • Мнения: 2 825
То вярно прилича на филм, но наистина се случват такива работи. Преди години баща ми имаше подобен проблем с паспорта си, но той се усети на време и го обяви за откраднат, извади си нов и си пьтуваше с него. След години се обадиха да кажат, че са арестували човека с паспорта на татко и са го осъдили.
Но при тебе е различно... питай в полицията, би трябвало да има начин да докажеш, че не си напускала страната.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Клара е права! Но мисля, че и смяна на името ще свърши работа Mr. Green.

# 4
  • Мнения: 6 167
как си тръгнала със самолет за гърция без паспорта си? Или от фирмата са ти го дали след известно време, в което някой е пътувал?
Колко време не си била с паспорта си...

ако това ти е новия пасрпорт, а не стария с черния печат, как са ти издали нов???

Според мен въпросът ти е много специфичен
казусът е доста засукан.
мисля, че трябва да се посъветваш с адвокат или да отидеш в полицията, или да отидеш в есграон ( незнам как се казва), да проучиш какви са процедурите и възможностите.

# 5
  • Мнения: 2 825
как си тръгнала със самолет за Гърция без паспорта си? Или от фирмата са ти го дали след известно време, в което някой е пътувал?
Колко време не си била с паспорта си...
ако това ти е новия пасрпорт, а не стария с черния печат, как са ти издали нов???


Много хубави въпроси, Лени   Simple Smile
То вярно звучи малко като измислица, има доста несъответствия или инфото хич не е пълно  Thinking

И как са ти сложили черен печат, като паспорта явно не е бил в тебе (щом е останал в гръцката фирма) при екстрадацията ???

# 6
  • Мнения: 6 167
Клара, не е ясно инфото, но със сигурност най-адекватното нещо сподред мен, което може да се направи е да се говори с адвокат, да се разнищи тоя казус след което да се намери начин да се мине през процедури и тн, за да се изчистят нещата.

така или иначе, ако този паспорт е бил задържан ( за кратко време или 10г), тя според мен може да съди фирмата примерно. От др. страна тя срещу какъв документ си е оставила документа за самоличност!? Това законно ли е? май не. newsm78

Иначе , ако приемем, че паспорта се води загубен, тя е трябвало да го обяви за изгубен, а ако паспорта е загубен и не е обявен  глобата ще й стопи лагерите.
мисля,че има и наказателна отговорност, минали са 10 години.

Но, да не всявам паника - просто мисля, консултация с адвокат ще е най-полезна.

# 7
  • Мнения: 4 390
Заключвам темата по молба на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт