въпрос към миз и мамите в USA

  • 1 550
  • 12
  •   1
Отговори
Искаме да се местим в по-северен щат, сега сме във Флорида и искам да попитам какви са предимствата и недостатъците на северните щати и кой бихте ми препоръчали. Сигурно ще ми се изсмеете на въпроса, но ние сме изпаднали в абсолютно затруднение къде да се установим. Мъжът ми може да си намери работа навсякъде професията му е търсена, но и той се чуди за къде да се запътим.

# 1
  • Мнения: 384
Цитат на: nicky
Искаме да се местим в по-северен щат, сега сме във Флорида и искам да попитам какви са предимствата и недостатъците на северните щати и кой бихте ми препоръчали. Сигурно ще ми се изсмеете на въпроса, но ние сме изпаднали в абсолютно затруднение къде да се установим. Мъжът ми може да си намери работа навсякъде професията му е търсена, но и той се чуди за къде да се запътим.


Ми където си намери работа,която го устройва

# 2
  • Мнения: 7 091
Ние сме в Пенсилвания, за момента климата е 100% като в БГ и специално това на мен много ми допада, защото девера ми със жена му са във Флорида, те доста се оплакваха. Освен това сме близоа(200км) до 2 града с летища( Филаделфия и Ню Йорк). Не знам за целия щат дали е така, но по принцип тука е по-евтино от повечето места.Така или иначе момичетата са прави- където си намери работа съпруга ти ще е най-добре. Тебн какво по-конктерно те интресува?

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
общо взето това, което казват и другите момичета, е най-добрият подход - първо съпругът ти да си намери работа и тогава да решавате къде да се местите. още повече, че повечето компании плащат поне част от разходите по преместването.
иначе навсякъде може да се живее като има работа и си намерите приятели Simple Smile. общо взето крайбрежните щати се водят като по-привлекателни като климат и условия за живот, но и в средата живеят хора. аз бих гледала какво е нивото на престъпност, какви са училищата, дали заплатата, която предлагат е достатъчна, но до сега винаги сме се местили след като има предложение за работа, не сме избирали първо мястото, а после да търсим работа.

# 4
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Tandoori
Ние сме в Пенсилвания, за момента климата е 100% като в БГ и специално това на мен много ми допада, защото девера ми със жена му са във Флорида, те доста се оплакваха. Освен това сме близоа(200км) до 2 града с летища( Филаделфия и Ню Йорк). Не знам за целия щат дали е така, но по принцип тука е по-евтино от повечето места.Така или иначе момичетата са прави- където си намери работа съпруга ти ще е най-добре. Тебн какво по-конктерно те интресува?


аааа, не! децата в пенсилвания учат за Intelligent Design в държавните училища! ако заплатата не гарантира възможност за частно училище на децата, не се навивам да отида там да живея!  #Crazy  #Shocked  ooooh!

(бъзик! ти да не се обидиш сега на щат?!)

# 5
Вие пък защо искате да се местите,не ми стана ясно? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 586
Цитат на: миз

аааа, не! децата в пенсилвания учат за Intelligent Design в държавните училища! ако заплатата не гарантира възможност за частно училище на децата, не се навивам да отида там да живея!  #Crazy  #Shocked  ooooh!

(бъзик! ти да не се обидиш сега на щат?!)


Ценно инфо Simple Smile Ако някой успее да ме принуди да дойда в САЩ, поне ще знам кой щат предпочитам.

# 7
  • Мнения: 7 091
Цитат
аааа, не! децата в пенсилвания учат за Intelligent Design в държавните училища! ако заплатата не гарантира възможност за частно училище на децата, не се навивам да отида там да живея!  #Crazy  #Shocked  ooooh!

(бъзик! ти да не се обидиш сега на щат?!)

Ти пък ме уби Simple Smile)))) Особено на щат много ще се обидя Wink
Ами учат децата, като имат нужда Wink Grinning

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Andrea$

Ценно инфо Simple Smile Ако някой успее да ме принуди да дойда в САЩ, поне ще знам кой щат предпочитам.


аз на теб дизайна ще ти го обясня в детайли и без да се местиш в сащ  Wink

# 9
  • Мнения: 7 091
Цитат на: миз
Цитат на: Andrea$

Ценно инфо Simple Smile Ако някой успее да ме принуди да дойда в САЩ, поне ще знам кой щат предпочитам.


аз на теб дизайна ще ти го обясня в детайли и без да се местиш в сащ  Wink



ти да видиш тука и такъв канал си имаме по телевизията Wink

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Tandoori
ти да видиш тука и такъв канал си имаме по телевизията Wink


ти още малко и ще се учудиш... да не искаш канал за еволюцията да ти пуснат? кой ще го гледа този канал???

# 11
  • Мнения: 734
здравей Ники.
Мога да ти дам информация за Чикаго. Пълно е с българи и ако държиш да имаш социални контакти с бг семейства - това е щата. Има един квартал където 50% е населен с Бг, с бг кафета, ресторанти и хранителни стоки;) Весело е. За мен обаче от първа важност са две неща:
Стандарта на щата.
Климат.

След като съпругът ти има възможност за работа навсякъде препоръчвам ти да избереш място с реномирани училища.
Предполагам имате деца, най важното за теб е как ще се развият.
Аз съм в Калифорния. Живея в град, който тази година го обявиха за 3ти по реномираност в цяла америка и 1ви в щата. Това е така защото е нов, и инвеститорите се стремят към най доброто. Климата ще ти го срявня с Маями - не е толкова влажен, но не е и сух както във Вегас. Представи си летен ден през Юни в България - нещо подобно е 8 месеца в годината. 2 месеца е както през Юли, Август, а сега през зимата вечер е 15 градуса а денем 22.

Един професионален съвет от мен - където и да решите да се местите, обади се до който и да било офис за недвижими имоти и ги помоли да ти извадят разпечатка за CRIME REPORT за съответния зип код в който смятате да живеете. Услугата е безплатна. Така ще имаш идея колко благоприятен е квартала за живеене, какъв процент и какви раси живеят там. Не се доверявай на отделни мнения. Един може да ти каже - тук е супер, но никога не знаеш каква е историята на квартала, а това е изкючително важно, особено ако решиш да инвестираш в недвижимо имущество. След години инвестицията ти ще се удвои по-бързо,отколкото в предградие пълно с различни националности.

Относно разходите за храна - винаги се намират по евтини магазини от Албертсонс и Ралфс.

Имам съученици които от Флорида се преместиха в Ню Йорк. Доволни са и студената зима не им е проблем. Изкарват повече пари отколкото във Флорида, с тази разлика че не могат да си позволят да купят имот. В Бока Ратон при вас има такива изгодни сделки каквито няма никъде по пазара в щатите. Сега планират да живеят в северен щат 3-4 г и с парите да се връщат към Флорида;)

Желая ви успех и да намерите най-доброто решение за семейството си!

ПС Извини ме че писах толкова.


Цитат на: nicky
Искаме да се местим в по-северен щат, сега сме във Флорида и искам да попитам какви са предимствата и недостатъците на северните щати и кой бихте ми препоръчали. Сигурно ще ми се изсмеете на въпроса, но ние сме изпаднали в абсолютно затруднение къде да се установим. Мъжът ми може да си намери работа навсякъде професията му е търсена, но и той се чуди за къде да се запътим.

# 12
Jungle благодаря за подробната информация. Това не го знаех и е доста полезен съвет. Много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт