били ли сте подведени от някоя банка?

  • 2 725
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
В петък теглихме с мъжа ми кредит от 3000лв.Искахме за 3г.Всичко беше подготвено и ми се обадиха да си взема парите.На 15 % лихва трябва да върнем3639лв.Тези условия ни се сториха приемливи.Но......какво се оказва?Отивам аз в последния момент в 4.30.И се започва едно щуро подписване на купища документи,в които нямах време да надникна,какво остава за прочитане обстойно.Вземам аз парите и се прибирам.И какво да видя?Договора е за 5 ,а не за 3 години.И трябва да върнем 4196лв.Направо побеснях. #Cussing outЦяла седмица се говори за 3г. ,молбата ми беше за 3.Днес им се обадих и изказах възмущението си от Пощенска банка ,а те"Ми вие сте длъжни да си четете документите."Да,съгласна съм.Моя е основно грешката,но си мисля че и те са длъжни да бъдат коректни.И сега ще им върнем парите.

# 1
  • Мнения: 479
Ами да.. Единият път от Джет Кредит, които по Нова година отпускаха кредити, без да си кандидатствал (на редовни платци) и аз се подлъгах да взема такъв. Като питах каква е лихвата и ми отговориха - около 20% годишно, но включва всички такси и удръжки.. И понеже от срещата с тях до одобрението всичко се случи в рамките на 2 часа и аз не бях се замисляла много много. После като изчислих месечната си вноска умножена по 24 (за 2 години щях да ги връщам) и се оказа, че връщам с 50% повече! Няма да ти казвам и аз как се почувствах.. На 1200 лева да върна 1825,44 лева....
И още едно прецакване от ДСК, от които бях теглила 500 лева, връщах 12 месеца по 50 (т.е върнах 600 лева) и накрая заради едно закъснение, на което са ми сложили глоба и аз не съм разбрала били останали 11 лева невърнати. И какво правят от банката - вместо да се обадят да клиента, че им дължи пари, те направо му тръсват 60 лева глоба!!! #Cussing out Та от 500 лева - върнах почти 700!!! И такива ми ти работи..
Най - добре - вземайте от някой приятел назаем ако можете, та дори ако трябва на него да му дадете някой лев вмместо лихва, защото банките са нещо ужасно!!!

# 2
  • Мнения: 5 103
Не съм била подвеждана.

# 3
  • Мнения: 1 047
Подлъгахме се да си купим мобилен телефон на изплащане за 1 год.без оскъпяване.
За целта ни издадоха кредитна карта,на която таксата й за обслужване за 1 год. е 50лв. Това,обаче никой не ни го каза. Телефона струваше 350.

# 4
Ами да.. Единият път от Джет Кредит, които по Нова година отпускаха кредити, без да си кандидатствал (на редовни платци) и аз се подлъгах да взема такъв. Като питах каква е лихвата и ми отговориха - около 20% годишно, но включва всички такси и удръжки.. И понеже от срещата с тях до одобрението всичко се случи в рамките на 2 часа и аз не бях се замисляла много много. После като изчислих месечната си вноска умножена по 24 (за 2 години щях да ги връщам) и се оказа, че връщам с 50% повече! Няма да ти казвам и аз как се почувствах.. На 1200 лева да върна 1825,44 лева....
И още едно прецакване от ДСК, от които бях теглила 500 лева, връщах 12 месеца по 50 (т.е върнах 600 лева) и накрая заради едно закъснение, на което са ми сложили глоба и аз не съм разбрала били останали 11 лева невърнати. И какво правят от банката - вместо да се обадят да клиента, че им дължи пари, те направо му тръсват 60 лева глоба!!! #Cussing out Та от 500 лева - върнах почти 700!!! И такива ми ти работи..
Най - добре - вземайте от някой приятел назаем ако можете, та дори ако трябва на него да му дадете някой лев вмместо лихва, защото банките са нещо ужасно!!!
[/quote

На Джет Кредит в никакъв случай не се връзвайте! Факт е, че имат изключително висока лихва и некоректно отношение.... Кой ли "изгорял" ще звънне най-накрая в Агенцията за защита на потребителя......? #Cussing out #2gunfire

# 5
  • София
  • Мнения: 38 210
По-скоро не от банката, а от служителката им. Три пъти забравя да ни каже че ни трябват разни документи и трябваше пак и пак да се връщаме и да ги вадим. Изхабих сто пъти повече нерви, отколкото изтеглих пари.

# 6
  • Мнения: 132
Тандемът Пощенска банка и ЕUROLINE-невероятна комбинация за измами, но така се случва, когато не четем внимателно договорите си за съжаление- макар че от повечето банки такава опция-да си вземеш договора  вкъщи, за да го проучиш или да се посъветваш с някой разбиращ-НЯМА!Страшна държава сме!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 925
.....Отивам аз в последния момент в 4.30.И се започва едно щуро подписване на купища документи,в които нямах време да надникна,какво остава за прочитане обстойно.
Мацка, в Райфайзен ме чакаха до 17:30 да отида и да подпиша и пак си изчетох цифрите.....ама аз съм канцеларски плъх с опит.

# 8
  • Мнения: 479
Ами да.. Единият път от Джет Кредит, които по Нова година отпускаха кредити, без да си кандидатствал (на редовни платци) и аз се подлъгах да взема такъв. Като питах каква е лихвата и ми отговориха - около 20% годишно, но включва всички такси и удръжки.. И понеже от срещата с тях до одобрението всичко се случи в рамките на 2 часа и аз не бях се замисляла много много. После като изчислих месечната си вноска умножена по 24 (за 2 години щях да ги връщам) и се оказа, че връщам с 50% повече! Няма да ти казвам и аз как се почувствах.. На 1200 лева да върна 1825,44 лева....
И още едно прецакване от ДСК, от които бях теглила 500 лева, връщах 12 месеца по 50 (т.е върнах 600 лева) и накрая заради едно закъснение, на което са ми сложили глоба и аз не съм разбрала били останали 11 лева невърнати. И какво правят от банката - вместо да се обадят да клиента, че им дължи пари, те направо му тръсват 60 лева глоба!!! #Cussing out Та от 500 лева - върнах почти 700!!! И такива ми ти работи..
Най - добре - вземайте от някой приятел назаем ако можете, та дори ако трябва на него да му дадете някой лев вмместо лихва, защото банките са нещо ужасно!!!

На Джет Кредит в никакъв случай не се връзвайте! Факт е, че имат изключително висока лихва и некоректно отношение.... Кой ли "изгорял" ще звънне най-накрая в Агенцията за защита на потребителя......? #Cussing out #2gunfire

Лошото е,че те винаги могат да си измият ръцете. Няма начин да нямат юристи... А и, както беше при мен, ако устно са ми казали около 20%, аз как мога да го докажа?! Абе, ужас са... #Cussing out

# 9
  • Мнения: 116
Да, от Биохим.
А после направих пътека докато си дръпна парите.
Служителите ми съчувстваха даже и подсказаха някои идеи

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Подлъгахме се да си купим мобилен телефон на изплащане за 1 год.без оскъпяване.
За целта ни издадоха кредитна карта,на която таксата й за обслужване за 1 год. е 50лв. Това,обаче никой не ни го каза. Телефона струваше 350.

Е, не, не може да има такива наивница, които да смятат, че банките работят за тях.Банките работят за себе си, следователно трябва да имат печалба.
И това с лихвата, не е както вие си го смятате по простата матиматика. За сложна лихва чували ли сте?















# 11
  • Мнения: 6 167
редовен номер е това с хвърлянето на един куп документи, на които с кръстчета пише къде да се подпишеш.

аз съм живата жертва.
но излизам от тия схеми вече след близо 3 години

и аз мисля - четене, четене ,четене.
там, на бюрцето докато служителката бърза - четеш.
докато ти тропка с токчета - четеш
ако нещо иска да ти каже - казваш че имаш нужда да четеш

случая е леко абсурден, защото ти поне погасителния план не видя ли?! че става в-с за 5 години!?


всичко е в дребния шрифт! )) там е ключа от бараката.

# 12
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Доколкото съм чувала, не са коректни ДЗИ, Пощенска, ОББ.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аз съм доволна от Експресбанк например. 4000 за 4 г, връщам 4850 лв. Всичко си пишеше, прочетох си го,най-изгодно ми беше там, съгласна съм да им дам тези пари, подписах и взех кредита.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 676
    Ами аз пък съм възмутена от Райфайзенбанк. След като ни казаха какви документи да подготвим, повече от месец им трябваше да ни отпуснат кредита. Отговаряхме на всички условия, но все си измисляха по още някой документ, който им трябвал. Накрая като се стигна до подписване на договора ни "сервираха", че с него върви и запис на заповед, който е задължителен и бил само "формален" - иначе няма кредит! Да де ама това се казва в началото, а не накрая, когато вече достатъчно нерви си изхабил и просто искаш всичко да приключи и да си вземеш кредита. Това си е чисто изнудване, защото записа на заповед въобще не е формален, а напротив - много сериозен документ, тъй като няма нищо общо с договора за кредит и лесно може да бъде използван, независимо дали си изряден длъжник или не! Добре, че с новия закон за потребителските кредити това "изнудване" ще отпадне /дано не бъркам/!

Общи условия

Активация на акаунт