Някой кръщавал ли е в Рилски Манастир или Бачковски.

  • 726
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Аз съм от Южна Българиия и ще ми е доста далече Рилския манастир, но детенцето ми е Иван и ми казаха че е по-добре ако има манастир с името на този светец да бъде кръстен там. Интересува ме най-вече цената, защото искаме и църковен брак да сключим. Цената и какво са ви изиквли за риатуала ( кръщене или венчавка съответно). Другото е за Бачковския манастир същата информация ако някой има ще ми бъде от полза.
 Мерси.

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Аз ще кръщавам малката в Рилския манастир,защото се казва Йоанна;)Последния път като бях там питах за условията. Кръщават до обяд без предварителна уговорка. Кръстницата трябва задължително да си носи  кръщелното, родителите също, както и акта за раждане на детето. Цялата работа струва около 40лева, като отделно се купуват свещите,които са необходими за церемонията.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Виж тук, има  телефони за връзка, можеш да попиташ за всичко, защото всеки свещеник май различни неща иска.

# 3
  • Мнения: 216
Не ми хареса факта, че имаше 3 кръщенета наведнъж заедно с нашето. Иначе обстановката в Рилския Манастир е страхотна!

# 4
  • Мнения: X
 Петрова, може ли да ми дадеш телефон ако имаш на манастира. В сайта който ми даде Микки има телефон, но по-долу във форума пише че не е актуален.  А вие кога ще кръщавате детенцето? Аз прочетох вчера че на 19-ти октомври се чествало рождението на Св. Йоан Кръстител, и се замислих за тази дата, но те в манастира едва ли ще извършват някакви ритуали тогава. Ако имаш повече информация, пиши ми.

# 5
  • Мнения: X
 Сори, объркала съм се нещо, това за Неактуалния телефон е било във форума за Бачковския манастир и понеже са ми отворени и двете страници съм се объркала. Благодаря ви, след мъничко ще звънна за да видим какво ще ми кажат и на мен:)

 А за Бачковски някой има ли подобна информация?

# 6
  • Мнения: X
Обадих се в Рилския манастир.....1-во венчавка не се извършва там:(, кръщенето е 20 лева + кърпа и сапун за монаха който кръщава.
 Кажете сега друго какво се носи? От кумовете какво, от нас за кумовете какво?

# 7
Носят се кърпа, сапун,олио и букетче от здравец и босилек предимно вързано с червен конец.Хубаво е детето да се облече след кръщенето с бел нови дрехи.И моля Ви мили майчета не допускайте детето ви да бъде само поръсено или леко потопено във водата ,защото така няма да има божията закрила и благодат.Трябва дъ бъде потопено изцяло във водата три пъти, бъдете бдителни за това и настоявайте.

# 8
  • Мнения: X
Защо не ми казаха за олиото и букета от здравец? Може би не се иска за там...? И олиото в какво се слага и колко....?

# 9
ами аз бях взела цяла бутилка олио от него се изсипва малко освещева се елей и те миропомазва свещеника

# 10
  • Мнения: 429
Елей за кръщене не се освещава в момента. Той се освещава на Велики четвъртък. Ако искат олио е за кандилата в църквата, но не на всякъде искат.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Това, че искат олио е малко странно, защото мирото, с което се помазва бебето при кръщаване е специлано приготвено с някакви билки, по Великден. Така ми обясни един свещеник, когато кръщавахме мъжа ми.
Хубаво е да носите голяма хавлиена кърпа да подсушите бебко след кръщаването, а след това да го облечете в нови дрешки.

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не ми хареса факта, че имаше 3 кръщенета наведнъж заедно с нашето. Иначе обстановката в Рилския Манастир е страхотна!

Късметлии , съседката като си кръщаваше са били 12

# 13
  • Мнения: 2 116
Сестра ми кръщава голямата в Рилския  Sick! Бяха 7 деца накуп...

Общи условия

Активация на акаунт