" Давай и адаптирано мляко!"

  • 756
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Докато напиша в другата тема как всичко е наред чаках да се обади доктора и да ми каже резултатите от билирубина. Е, каза ми че са 14 от норма 18 ( нямам идея в какви мерни единици). До тук добре, но после ми каза , че бебето нямало да се оправи само на кърма моля ви се и трябвало да храня 1 хранене адаптирано, едно на кърма! #Cussing out #2gunfire Аз за първи път чувам подобна глупост, сина ми верно имаше 3 месеца жълтеница, но то беше по-скоро защото я хванаха много късно, тогава ми тестваха и кърмата и нямаше нищо.
От каквото аз съм чела поне не е нужно да се правят такива "зверски" опити да се отбие детето.
Много ме ядоса! Непрекъснато ми пробутват реклами и адаптирани млека!!!
Аз адаптирано мляко няма да и дам, то е повече от ясно, но исках да питам някой на вас казвал ли ви е да давате адаптирано заради жълтеницата? И в крайна сметка какво помага то, което го няма в кърмата, защото доктора не можа да ми обясни? Каза само че това било негова препоръка и не съм била длъжна да го направя, но беше очевидно подразнен.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 994
здравей,
това с адаптираното мляко за борба с жълтеницата си е практика в САЩ. Моето дете също беше с жълтеница, която откриха веднага в болницата и ми казаха, че за да премине по-бързо трябва да му давам адаптирано мляко. Дори ми и донесха готова бутилка.  Аз не съм давала формула, но давах по стар бг обичай подсладена вода - това от 2рия ден щом се прибрахме вкъщи и детенце се изчисти. На контролата след 1 седмица билирубина беше паднал значително. След това махнах захарта от водата, но продължих да давам вода при поискване и да кърмя.

# 2
  • Мнения: 7 091
здравей,
това с адаптираното мляко за борба с жълтеницата си е практика в САЩ. Моето дете също беше с жълтеница, която откриха веднага в болницата и ми казаха, че за да премине по-бързо трябва да му давам адаптирано мляко. Дори ми и донесха готова бутилка.  Аз не съм давала формула, но давах по стар бг обичай подсладена вода - това от 2рия ден щом се прибрахме вкъщи и детенце се изчисти. На контролата след 1 седмица билирубина беше паднал значително. След това махнах захарта от водата, но продължих да давам вода при поискване и да кърмя.
Добре де, нали билирубина се изхвърля с изпражненията, не с урината, защото ми е тогава и подсладена вода да давам? Аз на сина ми му давах глюкоза 10 % по съвет на БГ педиатърката и 3 месеца никакъв ефект нямаше ( да ме пита някой защо се съгласих тогава, ама ме бяха наплашили здраво).  Просто при някои деца минава по-бързо, при някои по-бавно...не знам. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 532
Добре де, нали билирубина се изхвърля с изпражненията, не с урината ...

Точно така - кърмене е отговорът на проблема, всеки път, когато бебе поиска. Ако е сънливо заради жълтеницата - в Библиотеката как се процедира, за да кърмим сънливо бебе.

Пожелавам дългосрочно кърмене, а всичко друго се оправя с това!  Heart Eyes Mr. Green

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 00:28 от sneji_73

# 4
  • Мнения: 4 181
а аз си мислех, че в Щатите са привърженици на кърменето Thinking
и аз не виждам наистина какво би помогнало адаптираното мляко, ядосал се е човекът, че няма да си вземе комисионната от теб #2gunfire

# 5
  • Мнения: 4 242
Честита бебка! Да сте живи и здрави!

Здраво и често кърмене и е майката на жълтеницата, но ти го знаеш това, важното е да има какво да ака бебчето и скоро всичко ще е наред! Не оставяй бебчето да прави по-големи паузи от 3 часа, поне първия месец.
Чела съм за води със захар, глюкози и преварена кърма, но за АМ с/у жълтеница не бях чувала. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 8 917
Препоръчали са ти АМ, защото доколкото се сещам в кърмата има някакъв ензим, които пречи на изчистването от жълтеницата и той се разпадал при Т над 50 и няколко градуса, но от друга страна при Т над тази се скапва кърмата - ама само как го обясних ooooh!  ooooh!  ooooh! Както и да е - храни си бебчето когато и колкото поиска, следи му урината - не бива да е наситено жълта, и посетете друг лекар, който може от прегледа да прецени дали е опасна, или ще премине без излишни медикаменти Peace Поне аз така направих - един шемет взема кръв на Гери докато беше наняколко дни и искаше да й изследва всяка седмица кръвта, за да следял билирубина й,  а през това време да сме и давали Фенобарбитал ooooh! Естествано, грабнах си бебката, заведох я на специалист, който годишно вижда над 2000 бебета и който знае за какво става въпрос и както каза - до края на 2-я месец ще се изчисти - така и стана Peace А общо взето  дали ще даваш подсладена вода или не - няма никакво значение според мен Peace Бързо оправяне  bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
За съжаление не е само в САЩ тази практика  Confused
Моята бебка също беше с много тежка жълтеница и на всичкото отгоре недоносена... В началото й даваха от моята кърма през тръбичка, но като се влоши жълтеницата ми ги развиха тези теории за АМ и как по-бързо щяла да се оправи... Естествено, като я изписаха (чак на 17-ия ден) не съм и помисляла да я храня с АМ  Whistling Жълтеницата я държа до края на първия месец май
Успех и дано се оправите бързо  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 161
Tandoori, честито бебе!

Удивителен е съветът на педиатъра ти. Добре че сама си се ориентирала как да постъпиш. И според мен кърмене му е майката - билирубинът се изхвърля с изпражненията, да, така че колкото повече папка - по-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Ти си добре осведомена, но хич нямам идея, как се сменя педиатър в САЩ. Дано се справите по-скоро с проблема.

Но как се дава вода на поискване...

но продължих да давам вода при поискване и да кърмя.

# 10
  • Мнения: 730
И моето дете беше с тежка жълтеница,но при нас имаше кръвна несъвместимост.След хиляди посещения при доктори,ми казаха,че ако започна с АМ ще се подобри.За съжаление докторите бяха прави,спрях да кърмя и веднага имаше подобрение,а исках да си кърмя детето.Просто видимо се подобри и се оправи.Слава богу всичко мина.Разбира се не казвам, че и при теб ще е така,просто споделям опит.Не се отказавай,посети и други лекари и ти си реши.

Общи условия

Активация на акаунт