Витамини за бременни!

  • 32 248
  • 46
  •   1
Отговори
Разбрах че вече няма внос на витамините за бременни Матерна ooooh!Кажете за някакви други витамини ако занете newsm78 Hug

# 1
  • Мнения: 417
Можеш да пиеш сока на HIPP,те са 2 шишета  в опаковка.Пие се по 20 мл.на ден.Опаковката стига за 20 дни.Хубавото е ,че можеш да го пиеш от началото на бремеността. Peace

# 2
  • Мнения: 24
Аз пия Top Levure.До колкото знам той има същите ссътавки като Матерна, но е на друг производител.
Много Grinning

# 3
  • Мнения: 126
Аз пия Центрум - 1 месец = 13.60лв.
Тези Матерна много ги хвалят,но нямам никакво друго инфо за тях,като цена и качество.

# 4
Е добре благодаря ви мили мамчета за съветите  bouquetЩе прабвам предложенията ви Flutter

# 5
  • Мнения: 24
Витамините на HIPP са много добри и не се налага да закусваш задължително преди да ги пиеш. Една кутия е около 7.50-8.00 лв. за 20 дни после почиваш 10 дни и пак повтаряш.
Много са хубави с вкус на сок мултивитамин,а количеството фолиева киселина е точно толкова, колкото трябва да се взима по принцип като дневна доза:-)
Успех

# 6
  • Мнения: 1 104
Опитай витамините на Hipp за бременни.Мисля, че се казваха Natal Activ или Prenatal Activ. Не са много скъпи и не са гадни при прием. Като сок са.

# 7
  • Мнения: 2 567
А за какво всъщност са ти витамини? Ако се храниш здравословно, организмът си набавя всичко необходимо, без да се тъпчеш с тия химии  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 067
Витамини ПреНатал ми изписа моят гинеколог.

За Матерната чух че не ги внасят защото се оказало, че не били подходящи за всички организми. И понеже били с повече калций - калцирали на бебето костите та по-трудно се раждало. Това второто го каза една аптекарка, но не знам до колко е вярно.  

# 9
  • Мнения: 4 915
А за какво всъщност са ти витамини? Ако се храниш здравословно, организмът си набавя всичко необходимо, без да се тъпчеш с тия химии  Peace

Не е съвсем така. Бременните имат повишени нужди, имунитетът им отслабва, а да се храниш здравословно и балансирано взависимост от изискванията на тялото си и на бебето, не е лесна работа. Особено ако си и работеща, и нямаш голям избор как и къде да се храниш през деня.

Ето една таблица за витамините, съотношението и количеството им, нужни през бременността: http://www.biberonbg.com/info/vitamini.htm

Всъщност, ако жената е амбицирана, има възможност и желание, може да опита да си набавя необходимото чрез храната, съобразявайки се с посочените стойности в тази или друга таблица. Друг е въпросът доколко храните, които се приемат, са чисти от нитрати, консерванти, подсладители и т.н....

Естествено, само приемът на витамини, не освобождава бременната от грижата да живее здравословно!

# 10
  • Мнения: 2 567
Благодаря, много полезна таблица, ще я имам предвид при следваща бременност/и  Simple Smile
Аз лично съм пила фолива киселина, тя е задължителна, разбира се! и магнезий. Неколкократно съм задавала на гинеколожката ми въпроса, дали е нужен приема на допълнителни витамини, тъй като първите 4 месеца почти не задържах храна и отговорът й винаги е бил, че бебето извлича всичко необходимо му.
А, излъгах, накрая и желязо пих  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 915
Да, всъщност не толкова бебето е застрашено, а майката - от недостиг на витамини и минерали. Ако се получи дефицит, в резултат на извличането от организма й, лесно би могла да се разболее, което вече се отразява и на бебето.

Всеки решава за себе си въз основа на информацията и съветите на лекарите.  Wink

П.П. Всъщност, ако майката не се храни пълноценно и няма допълнителен прием на витамини, може би това ще повлияе на бебето? Като няма какво и как да си извлече...  Rolling Eyes
 

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 15:34 от Free Soul

# 12
  • Мнения: 2 159
сока на HIPP  Peace

# 13
  • Мнения: 490
хм newsm78 станно, на мен докторката ми препоръчва плодове и зеленчуци и никакви витамини. Дори за желязото каза да си го набавям с естествена храна,чайчета от коприва и суров сусам. Много полезни са от време навреме да си хапваш сурови ядки. Но всичко е въпрос на предпочитание дали да взимаш допълнително витамини или не.

# 14
Добре милички благодаря още веднъж ще търся тези витамини и дано помогнат  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт