Противоменингитна ваксина

  • 2 522
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Нашия педиатър, на който имам доверие за сега, ми препоръча  да сложим противоменингитна. Тя се препоръчва, но не е задължителна. Казва, че реакция няма да има, но е хубаво да я сложим.
Знам, че има майки ЗА и много ПРОТИВ ваксините. Аз съм по-скоро ЗА и поради тази причина въпроса ми е към тези майки, които вече са слагали такава ваксина - как  я понесоха децата ви , имаше ли някаква реакция или проблеми, боли ли при слагането?


Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Сложихме на малката ми дъщеря четирикомпонентнта-ДТК+менингит,АКТХиб мисля беше.Абсолютно никакви странични реакции нямаше. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 315
На нас ни предстои еднократно за след годинка. Не зная каква е разликата, но само думата Менингит ме кара да изтръпвам.
Затова питам има ли някой с някакви реакции?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
На нас ни предстои еднократно за след годинка. Не зная каква е разликата, но само думата Менингит ме кара да изтръпвам.
Затова питам има ли някой с някакви реакции?
Да ти кажа,когато ние слагахме ваксината,лекарят ми каза,че тази за след годинка се понасяла още по-леко от децата,просто защото те вече са "по-големи".Много мои приятелки сложиха на децата си и не съм чула някоя от тях да се оплаче.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 315
Благодаря за отговорите.И другите ваксини сами по себе си са з аопасни облести, но след като полежах в инфекциозно и видях , че от това се умира и изпитвам ужас.Хем ме е страх, ако не я сложим, защото може да стане беля, хем ако я сложим ме е страх . Но май ще я сложим де.Просто исках да получа малко прясно инфо за възможни реакции.

# 5
  • Мнения: 3 116
И ние ще слагаме АктХиб с еднократен прием след годинка, но ще го правим в края на септември.

По принцип тази ваксина е задължителна за Австралия, където възнамеряваме да ходим, така че искам не искам слагам. Иначе не съм чувала за някакви странични реакции, дано и да няма  newsm78

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
На 100 деца 1 - 2 са чувствителни към ваксините, и едно от възможните усложнения е именно Енцефалит. Naughty  http://anhira.com/vestnik/ZA%20VAKSINITE-br2.htm

# 7
  • Мнения: 1 547
Никакви реакции. Спокойно. Това са съвременни ваксини, т.нар. "убити". Кольо я понесе съвсем нормално.

Днес обаче съм неспокойна, защото му биха ваксина против менингококов менингит (препоръчва се след 1,6 г., не е задължителна) и лекарят каза, че ще има реакция - болки и схващане на крака. Сега чакам  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 969
Act Hib, синът ми я понесе много добре, нямаше дори и температура. Дано и при вас да мине толкова леко Peace

# 9
Act Hib слагахме 3 пъти като бебе и един път след 1 година. Може да има лека температура, ние имахме само един път, но когато сложихме ваксината след 1 год. възраст след няколко часа се появи мускулна болка и детето започна да накуцва. На другия ден вече всичко беше ОК без проблеми.

# 10
  • Мнения: 8 505
Никаква реакция нямаше thumbsup

# 11
# 12
  • Мнения: 14 654
ваксината акт-хиб е сложена на сина ми миналия септември по препоръка на мед. сестра в детската градина и педиатърката ни. нямаше някаква видима реакция. със сегашния си акъл, не бих поставила тази ваксина на детето си (както и никоя друга)

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
цитирам днешния в-к ТЕЛЕГРАФ: Нов закон ни превръща в опитни мишки

 - Изпробват лекарства върху тежкоболни, без тяхното съгласие!

 - Разрешават тестване и върху деца!

 - Позволението за тези експерименти се дава от двама независими лекари, а не от родителите.

 - Опитите могат да се извършват, както от български   #2gunfireфармацевтични компании, така и от фирми на територията на ЕС

Питам: Има ли още лековерни и наивни?... Shocked

# 14
  • Мнения: 4 150
Не е zадьлжително една ваксина да даде моментална реакция.Някои ваксини си "покаzват рогата" след години. Peace
Отделно какьв имунитет Ще придобие детето ви след нея,не е ясно на никого.Винаги си остава риск от zараzа с менингит (според Щама вируси)вьпреки ваксината и това не влиzа в гаранцията й.Но може би са ви го каzали вече.
Ако детето ви е над годинка,zдравословно и хигиени4но гледано,вероятността от менингит (бактериален или вирусен) е минимален.

Общи условия

Активация на акаунт