Защо НЕ прилага(х)те наученото тук за късното захранване?

  • 602
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Моля от сърце майките, котио са чели за късното захранване (след 4-6 месеца) и са решили да захранят по-рано (за захранване броим абсолютно всяка храна, различна от кърма/адаптирано мляко дори и ако е дадена в минимално количество - например сокче, "за опитване" но без да се замества хранене и т.н.) да споделят защо са го направили.

Няма опция "научих за този форум твърде късно/вече бях захранила" защото целта е да се анкетират тези, които вече са разполагали с въпросната информация.

Тази анкета не цели да предизвика диспут, нито да дава оценки, не третира въпроса дали сте доволни или съжалявате за решението си, дали детето ви е здраво или болно и каквито и да е други данни. Цели просто събиране на информация за причините за вашето решение. Но разбира се, всеки може да сподели отношението си свободно.

# 1
  • Мнения: 988
Сега се замислям че може би мястото на анкетата е в "майки - бдещи и настоящи"  newsm78 моля някой да информира модератор за да прецени дали да я премести (аз не мога да информирам сама, системата не ми позволява като автор на постинга  Sad)

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 14:42 от mama meca

# 2
  • Мнения: 4 428
Леле, ама вие тук ще вземете хляба на НСИ Mr. Green  bouquet

Маги пробва сок на 40дни, но не по мое желание. Майка ми й даде #Cussing out Нищо не й стана, но тя и почти нямаше колики.

А захранването след 4-и месец какво се води - рано, късно или средно newsm78 Mr. Green

# 3
  • Мнения: 9 899
аз - от чисто любопитство.
малкият нямаше колики, които да ме притесняват - всъщност това би ме спряло.
С лъжицата се справи учудващо бързо на навършени 4 месеца. Почти нямаше рефлекс на избутване.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Защото не мисля, че е за по-добре. Какво му е на ранното захранване? newsm78 И двете ми деца пиеха сокчета от навършването на 2 мес. След още един минахме на пюрета ит.н. На 7 мес. възраст ядяха почти всичко, което за мен е по-добре отколкото да са само а мляко.

# 5
  • Мнения: 1 671
гласувах с опция Друго - поради драстичното намаляване на кърмата ми захраних около третия месец

# 6
  • Мнения: 959
гласувах с опция Друго - поради драстичното намаляване на кърмата ми захраних около третия месец

това е и моя отговор

# 7
  • Мнения: X
Ами аз прилагах отчасти късното захранване - по собствена преценка. Не ме вълнува всеобщото мнение по принцип по какъвто и да било въпрос относно детето. Доверявам се на интуицията си и на това до колко познавам детето си. Смятам, че има неща, които са подходящи за някои деца, за друг не са и считам, че е редно майките да "гледат собственотъо" си дете, а не да се водят по "акъла" на друг. За това и никога не съм оплювала майка, дала на детето си кисело мляко на два месеца, или давала адапте до три години. Тяхно решение - уважително, че се водят по своята преценка.

Общи условия

Активация на акаунт