Тридерм при пъпчици на лицето на бебе на 3 седмици?

  • 12 722
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 745
Здравейте, мами!
Искам да ви питам някоя от вас дали е имала такъв проблем - появи се нещо като обривче по лицето на Ивайло, а педито изписа Тридерм. Като му прочетох упътването се  #Crazy - сума ти странични ефекти. Чудя се изобщо да го ползвам ли. С търсачката видях, че на повечето от вас са го изписвали за подсечено дупе.  newsm78
Моля, дайте съвет! Мисля да се обърна и към друг д-р, но реших да питам и вас!
Мерси!   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте, мами!
Искам да ви питам някоя от вас дали е имала такъв проблем - появи се нещо като обривче по лицето на Ивайло, а педито изписа Тридерм. Като му прочетох упътването се  #Crazy - сума ти странични ефекти. Чудя се изобщо да го ползвам ли. С търсачката видях, че на повечето от вас са го изписвали за подсечено дупе.  newsm78
Моля, дайте съвет! Мисля да се обърна и към друг д-р, но реших да питам и вас!
Мерси!   bouquet
Доколкото знам, това е от т.нар.кортикоктероиди и не е желателно да се използва при леки случаи...сигурно ли е, че обривчето не е от жегите например?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 511
Педиатърът на Тано каза,че пъпките на бебето по лицето не се мажат с нищо. Изчаква се сами да прегорят.
Тано също имаше доста пъпки по бузките,но не съм използвала никакъв крем.Всичко отмина някъде след  втория месец.

# 3
  • Мнения: 314
и ние имахме такива пъпчици и не съм ги мазала с нищо.прегарят от само себе си.

# 4
  • Мнения: 11
при нас беше от кърмата ,трябва да се внимава с храната ,която ядеш и да се пият натурални сокове от круша ,череши, ябълки,а не от цитрусови плодове! обривът може и да е от жегите! много са неприятни тези обриви! четохме преди малко в една статия в списание "Бебе",че са в повечето случаи наследствени обриви,а в по-малко случаи 15% ненаследствени,ако никой от родителите не е алергичен! успех с борбата срущу алергиите!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 745
Мерси за отговорите! Да ви кажа мнението на другия д-р - неонатално акне, дължащо се на повишен тестостерон и незряла кожа.  Rolling Eyes Бебетата имали повече масстни жлези, отколкото потни и се били запушили. Той пък ни изписа един лосион за акне.  #Crazy Каза да не го мокрим, а аз така старателно го миех  Embarassed

# 6
  • Мнения: 474
Моят син също има такъв обрив по бузките от няколко дни / роден е на 2.08/. Педиатърката каза да не правим нищо специално- сами щяли да изчезнат пъпките. Ако съм се притеснявала много можело да ги мажа с много разредена отвара от лайка. Но аз мисля да изчакам и да не мажа с нищо, ако не се влошава още повече положението.
Това с лосиона за акне ми прозвуча  Shocked

# 7
  • Мнения: 829
този тридерм е такъв як крем, че направо не знам как са го изписали на толкова малко бебе. то вярно, че е индивидуално от случай до случай, но специално за сина ми този крем оправи положението, докато го мажехме и точно 3 дни след спирането му нещата бяха в изходна позиция, без грам подобрение.  Close това е единствено личният ни трагичен опит!

дано бебенцето ти скоро се оправи и най-добре без много мазила!  Praynig

# 8
  • Мнения: 2 657
Тридерм? Shocked?На бебе newsm78

п.п.На мен ми го изсписаха за херпес на дъто-с две мазания и се оправих.

Защо не заведеш детенце на преглед при още един лекар newsm78Аз не бих си мазала детето с този крем Peace

# 9
  • Мнения: 1 910
Моето бебе също имаше обрив около първия си месец. Лекарката го видя и каза, че няма нужда от никакъв крем. Било си хормонална настройка на организма. Пъпчиците изчезнаха от само себе си след няколко седмици.

# 10
  • Мнения: 3 216
Аз сьм мазала с Тридерм.Марти беше на 22 дни когато започнаха да му излизат едни обриви по лицето ooooh! ooooh! ooooh! Мька,мька,мька Пьрво мислехме,че е уртикария и давах финистил,но не се оправи.Пьпчиците започнаха да излизат и по главичката в косата.Изписаха Тридерм оправи се точно след пьрвото мазане и повече не се появиха.

Общи условия

Активация на акаунт