Течен Персил-проблем

  • 1 468
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 039
Майчета,помооощ!Сигурно ще ми се смеете,ама какво да се прави  Embarassed Embarassed Embarassed!Купихме течен Персил за дрехите на бебо,ама не мога да схвана как се ползва,т.е. по колко се слага(не пише нито на български,нито на английски).Има някакви рисунки за упътване,ама не ги загрявам нещо  Embarassed!Моля ви,светнете невежата перачка,че трябва да пускам пералня  Praynig Praynig Praynig     bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
1/2 за нормално мръсно пране и цяла доза за много мръсно.Понеже дребната се омазва доволно,аз практикувам така: 1/2 за половин програма и една доза за цяла.Тези 1/2 (35мл) и 1(70мл) можеш да видиш на пластмасовата част върху капачката-нещо като буренце-можеш да го ползваш ако нямаш специално отделение за течен преперат (слага се директно в барабана).

# 2
  • Мнения: 2 039
Много ти благодаря за отговора   bouquet!Само да попитам,самото буренце се слага в барабана,нали?

# 3
  • Мнения: 468
Аз не използвам "буренцето", защото остава много от препарата по стените. Капачката на препарата е с вместимост 50 мл. Дозата за слабо замърсено пране при твърда вода е 100 мл/5 кг пране - това използвам аз като дозировка+допълнително плакнене. Ако има някакви петна /по съществени/ ги третирам предварително с нещо. Течният препарат поставям в стандартното отделение за перилен преперат.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бурето не се слага в барабана, само се изсипва течността вътре  Peace

# 5
  • Мнения: 2 039
Още веднъж голямо благодаря,че помогнахте на заблудената перачка  Joy!Аз вече сложих буренцето вътре и пуснах пералнята,пък ще видим какво ще излезе  Laughing  smile3525

# 6
  • Мнения: 5 228
От месеци ползвам Персил, но  за  първи път чувам, че мерителната чашка се слага в пералнята. Аз сипвам направо с капачката - 1 или 2 в зависимост от правено.

# 7
  • Мнения: 8 505
Аз нямам специално отделение за течен преперат в пералнята,затова слагам бурето в барабана.Препарат по стените ми изобщо не остава.То е същото като едни гумени джаджи,които се продаваха навремето-пак за да си слагаш течния преперат в тях,а самите тях-в барабана (не че се срещаха особено често течни преперати Wink ).Ако го сложа в отделението за прахообразния препарат,той веднага изтича надолу-още преди пералнята да се е напълнила с вода.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз преди слагах буренцето в барабана, защото така е написано и в инструкциите за течния Ариел. Никога не е оставало нищо по стените, буренцето си е в добра форма.  Peace Сега имаме нова пералня, която си има отделение за течния препарат и го сипвам направо там.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт