Отказва ми АМ!

  • 937
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Кажете какво да я правя  newsm78 и от какво може да е тази вечер ми отказва АМ гладна,а плюе шишето  ooooh! преди 3 часа нашата свеки дала две лъжички плодово кисело мляко  ooooh! и сега ми отказва АМ а е гладна,мрънка  Rolling Eyes плаче  Confused

Последна редакция: вт, 29 авг 2006, 22:36 от Дея

# 1
  • Мнения: 7 803
убий гадината  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire в смисъл свеки

# 2
  • Мнения: 5 299
Ами пробвай с кисело мляко, не е толкова малка. Можеш и да вземеш безглутеновите бисквити на Плазмон, и да добавяш по 1 лъжичка в мялкото(ве4ерното) - те са за след 4-я месец.

# 3
  • Мнения: 1 448
Да не й е износен биберона  newsm78

# 4
  • Мнения: 27 524
Хм, малка е да отказва АМ... Рядко толкова бързо им омръзва. Това само от сега ли е или продължава няколко дни? Може да я мъчат зъбки. Една вечер не означава още отказване. Да не затягаш много пръстена? Изчакай и кажи какво става  Peace

Свеки по-далече  Stop

# 5
  • Мнения: 4 362
Ами снощи със плакане и настояване от мен яде най накрая,но честно да си кажа леко топнах биберона в плодовото кис. мляко и тя се излъга и го изпи Rolling Eyes
За първи път сериозно ми отказва АМ иначе най редовно за второто хранене го плюе /към 10:30 часа/


Да не й е износен биберона  newsm78

 ooooh!

Ами пробвай с кисело мляко, не е толкова малка. Можеш и да вземеш безглутеновите бисквити на Плазмон, и да добавяш по 1 лъжичка в мялкото(ве4ерното) - те са за след 4-я месец.

Ох аз знам,че не е толкова малка вече ,ама незнаех че може да се мръщи на АМ след като опита плод. кисело мляко  Rolling Eyes
Ами аз по принцип исках още малко да изчакам с кис. мляко   Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз пък мисля, че още ви е рано за кисело мляко, да не говорим за плодово, ако имаш предвид готовите плодови млекца.
И мисля, че трябва категорично да кажеш на свеки да не прави експерименти с "опитване" на нови храни без твое знание... Сега плодово кисело млекце, утре кой знае какво друго ще му даде ...
Изчакай малко да видиш как ще се развият нещата с АМ, като огладнее здраво, сигурно ще си го хапне. А ако искаш, както те е посъветвала БейбИту - опитай да добавиш безглутенов Плазмон.
Хайде успех, още не ми е останало време да ти пусна снимките от морето, какви сме хубавици  Laughing, ще гледам през почивните дни да го направя ...

# 7
  • Мнения: 7 803
Аз пък мисля, че още ви е рано за кисело мляко, да не говорим за плодово, ако имаш предвид готовите плодови млекца.
И мисля, че трябва категорично да кажеш на свеки да не прави експерименти с "опитване" на нови храни без твое знание... Сега плодово кисело млекце, утре кой знае какво друго ще му даде ...
Изчакай малко да видиш как ще се развият нещата с АМ, като огладнее здраво, сигурно ще си го хапне. А ако искаш, както те е посъветвала БейбИту - опитай да добавиш безглутенов Плазмон.
Хайде успех, още не ми е останало време да ти пусна снимките от морето, какви сме хубавици  Laughing, ще гледам през почивните дни да го направя ...

рано е и според мен  Naughty

# 8
  • Мнения: 416
Ама не й давайте кисело мляко. Не си търси сама белята. Ако нямате финансова възможност за адаптирано, тогава давай кисело, но според мен сама да го буташ е погрешно. Много е малко детето, несравнимо е това, което съдържа адаптираното и киселото мляко.
И защо въобще трябва да минава на кисело? Това по съвет на свекърва ти ли е? Може би, защото тя така е правила?  Grinning
Аз не бих разрешила на никого да дава, каквото и да било без да ме попита.  Peace


Пробвайте да смените биберона, като огладнее, ще видиш как ще го изпие. Децата имат такива периоди, но не се предавай така лесно - за здравето на детето е по-добре. Нашата педиатърка категорично отрича храненето с кисело мляко.

Моят още пие АМ и се надявам още дълго време да го пие. Въобще не ми е минало през главата да давам кисело.

# 9
  • Мнения: 4 362
Ако нямате финансова възможност за адаптирано, тогава давай кисело, но според мен сама да го буташ е погрешно.
И защо въобще трябва да минава на кисело? .

Ти изобщо прочете ли ми постинга  newsm78 Някъде да споменах ,че нямам пари да купя на детето си АМ  newsm78 и че това е причината за отказване????
Също къде прочете в постингите ми ,че искам да минава на кисело мляко???? newsm78
Я малко се съвземи  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 416


Ох аз знам,че не е толкова малка вече ,ама незнаех че може да се мръщи на АМ след като опита плод. кисело мляко  Rolling Eyes
Ами аз по принцип исках още малко да изчакам с кис. мляко   Rolling Eyes


Това не съм го писала аз, нали!  Grinning

Освен това не съм написала щом нямате, а ако нямате, което е доста различно.

Преминаване от адаптирано към краве мляко

Аз храня детето си с адаптирано мляко обогатено с желязо. Кога е добре да премина към нормално краве мляко?

Изследванията, сравняващи кравето мляко и бебетата хранени с обогатено с желязо адаптирано мляко през първата година от живота показват, че кравето мляко дразни червата на малките пеленачета, като предизвиква леко кървене в основата им, което води до анемия с недостиг на желязо. Има много малко желязо в кравето мляко, но дори и това което е там е трудно абсорбимо. Притеснението от анемия с недосг на желязо е накарало Американската академия на педиатрите, подкрепена със солидно изследване, да не окуражават към хранене с краве мляко при деца под една година. Един от най- добрите американски хематолози (кръвни специалисти), д-р Франк Оски, професор и председател педиатричния департамент при Университета Джон Хопкин (и съавтор на книгата: “Не пий млякото си”) съветва родителите да внимават и да не прибързват с употребата на краве мляко, дори и през втората година от живота. В момента ще изглежда най-благоразумно да продължите да давате на бебето обогатено с желязо адаптирано мляко през втората година и много постепенно да го приучавате към млечни продукти, започвайки с кисело мляко. Ако детенцето ви има като цяло балансирана диета и рутиннитте хемоглобинни тестове показват, че то дори не е близо до анемия, тогава сменете адаптираното мляко с краве мляко някъде през втората година, но не избързвайте.

Хранителен съвет:
Хранене с млечни продукти

Никакво краве мляко преди навършване на 1 година.
Пълномаслено мляко до 2 години.
Обезмаслено или нискомаслено мляко, след 2 години.

# 11
  • Мнения: 4 362
Kой е казал,че сега ще преминвам на кис.мляко ,а темата не е мога ли да и дам кисело мляко не забравяй ,че всеки сам решава за детето си,а и аз съм достатъно информирана за да реша какво и как да давам.
Въпоса ми беше и все още е "Какво да правя като ми отказва АМ и причината дали е даването на плодовото мляко"? ако можеш отговори конкретно на въпроса ако ли не ,просто не пиши  Peace

# 12
  • Мнения: 5 299
Дея, какво стана с беб? Още ли отказва АМ?

# 13
  • Мнения: 4 362
Дея, какво стана с беб? Още ли отказва АМ?

Снощии след много плакане огладняла зверски яде,днес сутринта в 7 хапна пак,ама  на следващото пак с малко плачкане и плюене на биберона и всичкото мляко попаднало в устата  най накрая огладняла много го изяде  Rolling Eyes
Общо взето първо е плюене и на мляко и биберон,рев и след това яде  ooooh!

# 14
  • Мнения: 5 299
Дея, какво стана с беб? Още ли отказва АМ?

Снощии след много плакане огладняла зверски яде,днес сутринта в 7 хапна пак,ама  на следващото пак с малко плачкане и плюене на биберона и всичкото мляко попаднало в устата  най накрая огладняла много го изяде  Rolling Eyes
Общо взето първо е плюене и на мляко и биберон,рев и след това яде  ooooh!

Ами възможно е все пак и да не е гладна. МОже и зъбки да я мъчат(както беше споменал някой) При повечето бебета има такива периоди. Чела ли си това:)http://www.biberonbg.com/info/plach.htm

Общи условия

Активация на акаунт