моля за съвети

  • 1 369
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте на всички в този прекрасен форум.Моля Ви да споделите за вашия опит в захранването на пет и половина месечната ми дъщеря Джулия.Зная, че ако потърся по-старателно ще намеря отговор, но повярвайте нямам и пет минути, за което моля да ме извините.А сега на въпроса:
ние сме изцяло на изкуствена храна от месец и със страхотен запек/за който нищо не помага -нито смяна  на млякото, бяхме на "Аптамил", а сега сме на "Фризолак", нито круши ,нито сокове,нито чай да не изброявам.../ режимът е следният:
1. закуска в7ч.-180мл вода+6л.мляко
2. 9ч.-плодово пюре
3. 12.30-зеленчуково пюре на Хип/повечето са с моркови и запичат/от седмица давам и 1/4 жълтък
4. 16.30 каша по съвет на педиатъра/на БЛЕВИТ за разхлабване/
5. 21ч. отново адапт.мляко
Моля кажете къде бъркам  и дайте съвети относно какви пюрета са подходящи за нея и какви каши също.
Да кажа, че сокове не иска и пие по 300-400гр. вода на денонощие ако има значение.Благодаря от сърце на всички, предварително и извинете за дългия постинг.

# 1
  • Мнения: 1 194
Здравей, ако правилно съм разбрала бебето яде само два пъти на ден мляко-сутрин и вечер или общо 360 мл. Не е ли малко това количество мляко за едно бебе на 5 мес 1/2? Ако правилно си спомням (нямам опит с изк. млека)бебето май трябаше да изяжда поне 500мл мляко на ден на тази възраст.
За запека за съжаление не мога да те посъветвам

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И ние сме така от един месец, имам предвид със храненето. Но аз сутрин към 09,30 давам сок, и веднага след него акаме, без значение от какво е сока. Иначе следобед за 16,30, правя или кисел с мляко, или банан с мляко и бишкоти на Плазмон, и от към количеството мляко го докарваме. За запека, аз разхлабвах Марти с отвара от Овесени ядки. Някой мами ще кажат че съдържат глутен, но ние не направихме алергична реакция към тях. Отварата се прави от 1сл. овесени ядки в 300мл. вода. Ври пет минути и след това правиш млякото с тази водичка, прецедена или я даваш само да пие от нея. Може и с малко захар, при нас действа безотказно.

# 3
Цитат на: mariakara
Здравей, ако правилно съм разбрала бебето яде само два пъти на ден мляко-сутрин и вечер или общо 360 мл. Не е ли малко това количество мляко за едно бебе на 5 мес 1/2? Ако правилно си спомням (нямам опит с изк. млека)бебето май трябаше да изяжда поне 500мл мляко на ден на тази възраст.
За запека за съжаление не мога да те посъветвам
  А млечната каша следобед защо не я смяташ?

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз малко не разбрах дали проблема е в запека или дали правилно захранваш.
За захранването нямам все още опит, но мисля че трябва да увеличиш млякото - например следобед вместо каша - давай мляко.
А за запека - аз й давах чая на Блевит против запек (този със сините сливи и с аромат на зелена ябълка) и тъй като когато нас ни тормозеше този проблем бяхме към 2 месеца, я кърмех само, аз сутрин закусвах една купа с овесени ядки - имаше ефект.
Но и на мен докторката ми каза да й давам отвара от овесени ядки - но не съм пробвала, тъй като горния *коктейл* действаше.

# 5
  • Мнения: 3 379
За запека - ами спри морковите, картофите и т.н. Давай няколко дни само по-разхлабващи неща - сок от сини сливи разреден с вода 1:1, круша, гроздов сок (готов)... На Семпер са много хубави соковете. Ако има запек бебчето, защо продължаваш да му даваш запичащи храни?

И според мен млякото е изключително малко, а водата - много. По-добре това количество, което изпитва като вода, да даваш мляко.

# 6
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Anonymous
Цитат на: mariakara
Здравей, ако правилно съм разбрала бебето яде само два пъти на ден мляко-сутрин и вечер или общо 360 мл. Не е ли малко това количество мляко за едно бебе на 5 мес 1/2? Ако правилно си спомням (нямам опит с изк. млека)бебето май трябаше да изяжда поне 500мл мляко на ден на тази възраст.
За запека за съжаление не мога да те посъветвам
  А млечната каша следобед защо не я смяташ?

От къде да знам че кашата е млечна? Аз от време на време правя оризова каша без да слагам мляко, все още я кърмя. Аз не живея в Бг и тук където съм каши не се дават, така че може би е от моето незнание.
Но въпреки това млякото ми изглежда малко като количество, госте!Според схемите които аз познавам, бебето на 5 месеца трябва да яде пюре+мляко на в 9 часа и на обяд.

# 7
  • Мнения: 6 243
Защо взесто зеленчуковото пюре на Хип не предлагаш домашни зеленчукови пюрета? Едно че са доста скъпи, но съм забелязала, че когато съм давала на дъщеря ми от зеленчуковите пюрета на Хип, определено сгъстява консистенцията на "материала". Аз й ги давам рядко, та затова лесно забелязвам връзката между двете.

При нас тиквата доста разхлабва, а е елементарно приготвянето й на пюре.  

За млякото - и на мен ми се струва, че предлагате малко мляко. По-скоро трябва да се намали количеството на водата и да се увеличат млечните хранения.

# 8
Искам да ви благодаря за отговорите. Забравих да кажа, че сега започнахме кашата и след нея/около 3суп. лъж./ се дохранваме с мляко и наддаваме прекасно- не в това е проблема.Притеснявах се за схемата и за запека.Сутрин след плодовото пюре  не иска шишето и затова не давам. Ще пробвам с тиква, а овесената вода уви не помага.Вода по начало пие доста и не иска сокове.Още веднъж благодаря и ако се сетите още нещо помагайте.Поздрави.

# 9
  • Мнения: 1 517
според мен млякото запича много мами давали на бебета си фризолак са го потвърдили.Защо не даваш чай,круши,сокове?
и това с жълтъка ме хвърли в джаза извинявай ама на 5 месеца жълтък ми е непознато/аз все още не съм му дала жълтък/
Защо сте сменили аптамила?

# 10
  • Мнения: 1 034
Ици също е на 5,5 месеца. При нас храненето е следното/това е идеалният вариант - в повечето дни количествата са по-малки/:
6-6,30ч - кърмене
9-10 ч. - кърмене и плодово пюре /30-60 гр./или сок от ябълка
13-13,30 ч. - зеленчуково пюре -125 гр. и през ден 1/4 жълтък, ако е много гладен първо се кърмим
17- каша "Фризокрем" с адаптирано мляко без глутен около 100 мл. и 20 гр. плодово пюре.
20,00 - кърмене
После нощно време пак си похапваме, но колко изпива...?
На 5 м. тежеше 8,100 кг. Лекарката обаче каза, че обедното пюре трябва да е 150 гр. При всички положения мисля, че яде през деня по- малко количество, от колкото препоръчват, но пък нали и нощно време яде?!Вода пие на 2-3 дни веднъж по максимум 20 мл. Пюретата, които давам са също на Хипп - плодови/Ябълка и моркови, тиква и ябълка, круша и ябълка/, зеленчукови - само тиква и картоф, като го разделям на две и добавям домашно пюре от картофи и моркови. Каши - "Фризокрем" - царевица и ориз, 5 плода с ад.мляко. Тези храни са в нашето меню. Още не съм се решила да прибавя други видове пюрета. Опитахме с нежен зеленчук, но имаше отвратителен вкус.
Вие какви пюрета давате?
Запек имахме 2 пъти и то струва ми се, когато давах кашата без добавка на плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт