Лъжата и злословието като защитна реакция

  • 896
  • 13
  •   1
Отговори
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Снощи ни беше на гости един приятел на мъжа ми и стана на въпрос за това,че се засекли предния ден в едно кафе с наша позната и съпруга и.След малко дошъл бившия и приятел и след като познатата си тръгнала,бившия захванал едни приказки....."Тази к...а,тя ми лепна еди какво си,тя така правеше,тя онака...."и все в този род.
Аз съответно като ми го разказаха се възмутих.Защо трябва да говориш глупости и да обявяваш интимни подробности след края на една връзка.
За моя изненада и мъжа ми и неговия приятел ме увериха че 90 %от мъжете са склонни да говорят мръсотии и дори да се увлекат да си измислят неща ,които им изнасят само и само да се изкарат по-добрите,по-печените .Даже нашия приятел твърди че това е нормална защитна реакция.
Подозирах такава склонност у мъжете но останах изумена че процента е толкова голям.

Дано някоя от вас успее да ме обнадежди поне малко.

# 1
  • Мнения: 6 039
аз такива мъже не съм срещала
какво му е мъжественото в това да унижава другия, или да си измисля истории
такива защитни реакции не приемам и не оправдавам

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Грозно и злобно! Такива мъже просто не са мъже!

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз съм попадала в такива ситуации, да се обсъжда някой зад гърба му и то с доста измислени и преувеличени историйки ....  Sick
Ами свят голям, хора разни ....
Аз лично като защитна реакция използвам нападението и разговорите очи в очи!
Но също така съм клюкарствала с приятелки .....  Whistling

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Има ги всякакви, и сред жените, и сред мъжете, и сред двата пола е разпространена тази черта.
Затова не е добре да слагаме всички под общ знаменател.

# 5
  • Мнения: 5 103
Зависи от мъжете според мен.
Да не би жените да не са склонни към лъжи по адрес на бившият Wink newsm78

# 6
  • Мнения: 7 186
Защото е комплексар. Явно му е била шута навремето и сега злобее.
Освен това е и простак. При положение, че жената вече е омъжена не виждам защо изобщо трябва да си отваря устата. Един умен мъж просто би си замълчал.

# 7
  • Мнения: 9 894
на мен ми се е случвало мъже да разпространяват неверности за мен. Единият - че бил спал с мен, другият - че ме бил водил на кино/демек, успял да ме свали/. Вторият беше много бързо хванат в лъжата, понеже аз на кино не ходя. И двамата не бяха наясно със себе си.

Но не се учудвам, даааа.....

# 8
  • Мнения: 7 474
Грозна работа , а може би ако е бил изоставен това е някакъв начин да се самоубеждава колко е лошо момичето и да я забрави , но пак е гадно  newsm78

# 9
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Да не би жените да не са склонни към лъжи по адрес на бившият Wink newsm78


Аз лично не съм.По скоро ми се е случвало да споделя с приятелка някоя неприятна негова постъпка,която тогава съм преглътнала а след това съм я видяла в друга светлина.

Защото е комплексар. Явно му е била шута навремето и сега злобее.
Освен това е и простак. При положение, че жената вече е омъжена не виждам защо изобщо трябва да си отваря устата. Един умен мъж просто би си замълчал.

Това мнение се покрива с моето newsm10

# 10
  • Мнения: 5 622
 Имам такъв познат. Скъсаха с приятелката си (моя приятелка) и той като почна..такива неща наговори за нея, че ние с мъжа ми се изумихме как е възможно, най- малкото поради факта, че сте били заедно толкова време, дори и да са вярни, да се говорят такива ужасни неща.

Естествено се усъмнихме във верността на "фактите" изобщо  Wink

След време пак се събраха  Sick Еми прощавай...Плюеш по някого, после ходиш да ближеш на плютото  Stop



Иначе мъжете го правят, подозирайки че и жените злословят по техен адрес и за да не останат капо, или пък за да си имат своя версия за разялата, говорят такива небивалици. Много смешно и жалко е обаче  Stop

# 11
  • Мнения: 473
И аз имах една такава слу4ка.Когато родих и по4наха по сериозно скандалите с мъжа ми и се разделихме.Незнаино как и откъде неговия приятел(на мъжа ми)и да под4ертая 4е той ни запозна даже мислехме за кръсник да го каним по4на да ми звънни постоянно искал да се видим и да говорим.Отидох на срещата като о4аквах 4е ще говорим за мъжа ми но НЕ.Предложиха ми брак и да съм си събирала багажа и детето и да съм ходела при него 4е моя не ме заслужавал.Аз разбирасе не се съгласих и след време ми казаха 4е неговия приятел дрънкал на ляво и днясно как ме бил е.... каква к... съм била ooooh!А аз с този 4овек даже не съм се и целувала както се казва.Пове4е коментар относно мъжете нямам #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 12
  • Мнения: 817
За щастие такива индивиди не познавам ,или поне не са се показвали като такива newsm78
За мен това не са мъже , а са путьовци ,с извинение за думата Rolling Eyes Wink

# 13
  • Мнения: 9 583
Защото е комплексар. Явно му е била шута навремето и сега злобее.
Освен това е и простак. При положение, че жената вече е омъжена не виждам защо изобщо трябва да си отваря устата. Един умен мъж просто би си замълчал.
smile3501

Общи условия

Активация на акаунт