Прощапулник- кога?

  • 683
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Кога направихте прощапулника на вашите деца?
Александър вече прави 3-4 крачки сам, но все още не е достатъчно стабилен и все търси да се хване за нещо или за някой.
Бабите казват да правим прощапулника, тук във форума пък четох, че се прави когато детето проходи стабилно.
Вие как постъпихте?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
На мен са ми правили прощъпулник чак на 5 г, защото съм била много спъната Mr. Green. Общо взето няма чак такова значение. Прави се когато детето проходи /което е малко относително понятие/. На моята го направихме няколко месеца след като проходи /т.е. ходеше вече стабилно/.

# 2
  • Мнения: 8 505
Когато можеше да ходи стабилно,да се спира,да тръгва отново,да променя посоката без да пада.А по 4-5 крачки правеше месец-месец и нещо преди това.

# 3
  • Мнения: 695
това с раздаването на питката го направихме когато направи буквално първите си крачки,а за предметите които се слагат на масата още не сме го направили,защото  както казва reflex хубаво е детенцето да е по-стабилно Peace

# 4
  • Мнения: 65
Аз го направих, когато видях първите самостоятелни крачки и ми казаха, ако искам да проходи по-бързо да му правя прощапулник/бабини деветини/.Но той беше вече на 1 год. и 4 месеца и нямах търпение да чакам повече. А предметите си ги достигна и с малко пълзене. След една седмица вече беше много самостоятелен.

# 5
  • Мнения: 1 403
Ние правихме прощапулник, когато Емили направи първите кра4ки. Чувала съм, 4е като направиш и после по лесно прохожда  newsm78 Ама всеки разли4но му.

# 6
  • Мнения: 465
И на двамата направих когато направиха първите си крачки Wink

# 7
  • Мнения: 8 917
Кога направихте прощапулника на вашите деца?
Александър вече прави 3-4 крачки сам, но все още не е достатъчно стабилен и все търси да се хване за нещо или за някой.
Бабите казват да правим прощапулника, тук във форума пък четох, че се прави когато детето проходи стабилно.
Вие как постъпихте?
Според свекърва ми - когато проходило стабилно, според майка ми - когато направи първите 3-4 крачки. Послушах майка си и направихме прощъпулника ден преди Гери да стане на 11 месеца Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Когато проходи стабилно.
На 1г. и 2м. (някъде) Иво започна да прави първите си крачки. Един ден реших, че наистина е проходил, защото измина сам разстояние от около 20 метра в двете посоки. На следващия ден отказа да се пусне сам. Трябваха му още около 2 месеца, за да проходи сам наистина. Тогава направих прощъпулника.
Ходих на прощъпулник на едно приятелско детенце, което правеше само по крачка-две-три. Направиха му прощъпулник, а то отказа изобщо да тръгне към предметите, които бяха наредени. Успяха някак си да го прилъжат да тръгне, но то веднага седна и с лазене се върна при майка си. Бяха много сладка и мила гледка, но все пак идеята на ритуала е по-различна, струва ми се... newsm78

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Когато проходи стабилно.

 Peace

Лично на мен ми се губи идеята за ходене след питката, ако аз държа бебето на крака или то лази  Stop
Дъщеря ми направи първите си стъпки на 10 месеца. Направихме прощъпулник след около месец, когато вече правеше самостоятелно достатъчно ходене  Wink

Общи условия

Активация на акаунт