Дали ще се отбие?

  • 518
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Здравейте, мамчета, търся съвет от вас, защото наистина съм притеснена. Налага ми се да тръгна на работа и даже вече си намерих такава, но с доста голяма заетост- от нас излизам в 7, а се прибирам в 6. Досега кърмех Влади на поискване и по много пъти дневно и още толкова много нощно. Яде доста твърда храна- има закуска, обяд и вечеря, но си го кърмех и преди и след хранене. Сега откакто тръгнах на работа(вече втори ден), се кърмим само вечер няколко пъти докато заспи и нощем и сутрин, като последното кърмене(сутрешното е в 6 и половина). Смятате ли, че при такъв режим малчо може да се отбие? Много ме е страх от това, но не мога д а увелича кърменията през деня, защото ме няма ooooh! Иначе вечер си минаваме само на кърма и не му давам никаква твърда храна, тоест последното му ядене с твърда храна е в 4 и половина някъде. Не знам имам ли причини да се притеснявам. Вчера като се прибрах, Владко направо ми се нахвърли, накърмих го, после си искаше още 3-4 пъти, докато заспи в 9, тоест суче доста на честичко. Нощем пък се буди през час, даже си го оставам да си спи при нас и така си суче, когато поиска. Друго мляко през деня не яде.
Е, моля за съвет. Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 243
Станси,
като чета какво си написала, Владко докарва на брой кърмения като по-рано, само че концентрирани в друг часови отрязък. По-рано е сукал през деня и вечер преди заспиване, а сега - надвечер и вечер.

Естествено, че децата са индивидуалности и никога няма 100% гаранция какво ще реши да направи именно твоето, но като се има предвид, че Владко е на годинка, както и че досега е бил кърмен на поискване, вероятността да се отбие не е никак голяма. Ако и занапред отговоряш с готовност на желанието му да суче винаги, когато сте заедно, а не се опитваш да го ограничаваш - именно с цел отбиване - няма сериозна опасност той сам скоро да се откаже.

Сигурна съм, че скоро ще се сблъскаш с прекомерната му "любов" по нощите, но това ед руга тема.

Честито почване на работна и връщане в "цивилизацията" Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 190
   И аз тръгнах на работа, когато Лъчо стана на годинка. Кърменията ни се концентрираха както при вас - сутрин няколко пъти преди да тръгна, вечер след като се прибера и през нощта.  Събота и неделя на поискване.  Въпреки моите опасения, че с този режим ще се отбие за 2-3 месеца, вече половин година си караме така. Вечер само като ме види и ми налита, донякъде и като израз на радост.  Пробвала съм да му цедя за през деня, но не хареса идеята.
  Успех на новата работа Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 242
Стискам палци да нямате проблеми!
И на мен в близко бъдеше ми предстои започване на работа и макар Ива да е почти 2 годишна суче твърде често, много ме тревожи мисълта как ще се отдели от мен. Иначе за сутрешните, вечрните и нощните кърмения няма да среща проблем от към моя страна, но дано и стига и дано не страда много. Praynig
При вас как се отрази раздялата?
Напоследък чета наред всички теми на мами започнали наскоро работа с надеждата да се настроя поне малко. Наблюденията ми обаче са както казва Хапката, сучат както преди но в други часове на деня и си набавят нужното количество и брой кърмения.

# 4
  • Мнения: 535
Мери, засега малкият го приема добре, гледа го баба му по цял ден, а съвсем скоро моята майка ще излезе в майчинство с него, дано свикне на този нов режим. Вечер е много любвеобилен и иска постоянно да сучи и да се гушка, мисля, че това е неговият начин да ми покаже, че му липсвам. Аз обаче свиквам много трудно. Нервите през деня, нецеденето и притесненията как е дребчо ми се отразяват. Май не съм готова психически, но се надявам скоро да свикна Tired.
Дано сте прави,, че и това притеснение да ми отпадне от плещите  Whistling ooooh!

# 5
  • Мнения: 6 243
Станси, ако моят опит може да те успокои - ето ти равносметката: кърмена е през деня само 6 м., оттогава досега е на "работен" режим. На 2 год. и 4 м. няма НИКАКВИ изгледи за отбиване. Иначе е спокойна, самоуверена, макар и твърде динамична, но това последното е въпрос на темперамент.

Аз, за разлика от теб, тръгнах на работа с огромно желание и притесненията ми бяха преди да почна работата. След това се уверих, че детето се адаптира добре и на двете ни понася прекрасно. Вярно е, че кърмещата работеща майка трябва да е готова за доста по-специфични изисквания от страна на детето, но като знаеш, че това е така при всички, се приема по-лесно.

# 6
  • Мнения: 829
Хапке, а на 2г. и 4 м. колко пъти горе-долу на денонощие суче детенцето ти? щом казваш, че няма никакви изгледи да се отбие скоро...

аз все се надявам Мартин да се отбие сам докъм 2 годишна възраст, но това май не е много реалистично очакване, а? само таткото да не разбере   Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 243
Хапке, а на 2г. и 4 м. колко пъти горе-долу на денонощие суче детенцето ти? щом казваш, че няма никакви изгледи да се отбие скоро...
Не знам, не ги броя  newsm78 но ще се опитм тия дни да ги държа под контрол, за да дам някаква бройка. Днес - два пъти, но ме нямаше цял ден и току - що се виждам с нея. До довечера може да станат 10 Laughing

# 8
  • Мнения: 829
много ти благодаря за отговора!

# 9
  • Мнения: 4 242
Stansi  благодаря за отговора! Все пак при вас е по- малкото зло, детето ще си е у дома а за Ива стреса ще е доста по-голям.
Сега си дадох сметка обаче че ще ми е нужна помпата пак а аз я дадох на една мама с малко бебе да я ползва newsm78, как ли ще я поискам Blush
А дали дълго ще се налага изцеждане? Ива суче често, значи ще се препълвам доста Tired
Хапчице опита ти много ще ми е от полза!

# 10
  • Мнения: 829
Мери, на ръка също е много лесно да цедиш, стига веднъж да му хванеш цаката, особено, когато гърдите са пълни.

# 11
  • Мнения: 4 242
Мога на ръка и изкарвам, обаче после ме болят гърдите а ми е неудобно, много бързо отмаляват ръцете. Но ако се наложи така ще действам, няма начин. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 190
Моята кърма се регулира за около 3 седмици. Можеше и по-бързо, ама ме беше хванало страх да не спре съвсем (нищо ново под слънцето) и пиех обилно течности, чай за кърмачки и цедях около 2 седмици. После се успокоих и постепенно спрях да цедя през деня - това за около седмица.  Оставяла съм го 1 път за една седмица - тогава пак за 2-3 дни ми намаля, колкото да не цедя, а като се прибрах пак за 2-3 дни се нормализира.
Та мисля, че за около седмица може да се регулира кърмата и в двете посоки. Важното е спокойствие и увереност Simple Smile (е и регулиране на течностите при мен).

# 13
  • София
  • Мнения: 63
Мери, малко изместихме темата, но ми се иска да те успокоя. Ели тръгна на ясла, ходи 10 дена, после се разболя, 5 дена си беше вкъщи и не поиска да хапне нищо освен кърма. Днес пак беше на ясла, не съм имала проблеми с препълване на гърдите, така че може и да не се налага да изцеждаш. Иначе, още ме е страх да се похваля, но разправят, че й харесвало в яслата, като се заиграела с децата, не се сещала, че й липсвам, днес дори заспала самичка, което вкъщи не се е случвало никога... И аз много се бях притеснила, но взех да се поуспокоявам вече.

Общи условия

Активация на акаунт