Пак за разделното хранене

  • 382
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте..в търсачката намерих много инфо за разделното хранене..моля да ме извините, че отново пускам тема затова..Искам да ми кажете по-конкретно какво може да се яде..не разбирам от въглехидрати..белтъчини и т.н. Нека някой компетентен напише..примерно за обяд може да ядеш това ястие....или това.. за вечеря такова ястие или онакова..бъдете малко по-конкретни. И пишете през колко време е позволено да се яде.  Hug Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Има много книжки с рецепри и подробни обяснения. Ако си решила твърдо, може да си купиш и ще ти е по-лесно. Може да го спазваш години наред  Peace

Най-общо казано - зеленчуци може да комбинираш с всичко, но само по един вид. Например зеленчуци с месо. Или зеленчуци със сирене. Или с хляб. Може хляб, ориз и картофи заедно -това са въглехидратите. Белтъчините са месото и млечните продукти, но те не се смесват. Има различни системи за разделно, така че трудно някой ще те упъти от тук така лесно. В инет си пусни търсачка, има много примерни схеми за разделно и подробни таблици за спазване на режима  Peace

# 2
  • Мнения: 2 897
Съгласна съм с Блонди,с търсачката ще е най-добре,информация-много,така ще си прецениш кои от принципите на разделното хранене най-добре ще съответстват на твоя хранителен режим.Аз пък ще ти кажа,че някои диетолози отричат смесването на хляб с каквото и да било,също според тях,ориз и картофи не бива да се приемат на едно хранене,аналогично с картофите и различни тестени изделия,отричат комбинация от кисели продукти и тестени изделия(пример-баница с кисело мляко),отричат яйцата и сиренето като комбинация,препоръчват варивата да се консумират отделно,тъй като съчетават в себе си и белтъчини,и въглехидрати...и т. н.Мога още много примери да ти дам,но най-добре си прочети и си избери - по-умерен или по-краен режим ще спазваш.Естествено ще ти помагам с каквото знам,предполагам и другите мами така Simple SmileУспех Peace

# 3
  • Мнения: 2 959
Герганче, заповядай в нашата "разделна" темичка . Там има доста Момичета, които с радост ще Ти отговорят на всичките въпроси.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 986
Да,права е Kalida,ела в другата тема,прочети това,което сме писали и ако евентуално имаш въпроси-насреща сме Peace

Общи условия

Активация на акаунт