Идеи за украса на разни нещица(за хапване) на сватба.

  • 6 293
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 421
  Моля за помощ за разни идеи.
  Хубавото събитие е, че брат ми ще се жени.
 Майка ми е доста добър кулинар и за разни поводи и сватби обикновено нея карат да прави нещо, но сега се е шашнала и онзи ден ми даде задача да търся идея как да украсим пилето. Да кажа, че досега сме украсявали, но тя явно иска още нови идеи.
 Ще ходим на нещо като годеж(само двете семейства ще бъдем на гости на бъдещата булка) и свекървата(т.е. майка ми) трябвало да носи пита, баница, пиле, торта и алкохол. То питата ще украсяваме, то пилето, а тортата ще я поръча готова(много жалко защото мама ги прави страхотни), а баницата май  - баба. Всички са ангажирани. После трябва да ги опаковам без да развалям произведението.
  Не знам дали така се прави още някъде, но по нашият край е така.
 
  Аз да се похваля, че за всички сватби на познати правя плетена кошница от тесто, която се пълни с целувки(да им е сладък живота) - много ефектна става.
 
  Чакам предложения и снимки и от Вас!

# 1
  • Мнения: 491
Боже, знаеш ли откога се мъча да я направя тая кошница от тесто, ама не става - все се разпада , или се изкривява уффф.
По темата - и при нас така се прави. На последния годеж, който почетох с присъствието си пилето (т.е. петел беше) беше облечен със специално ушити дрехи, като тези на бъдещия младоженец. Иначе съм виждала и с гердани и шапки петли, и с цигари, запалени в клюна, ама сигурно все изтъркани идеи ти давам
Абе, моят съвет е да вложите индивидуализъм - нещо лично, нещо, което е специално за хората. Може да се сетиш за някоя случка, за нещо характерно. Или на питката да сложите умалени фигурки на всички, които ще присъстват, или на по-важните.
А после за какво ти е да ги опаковаш - може да измислиш нещо само за транспортирането.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз съм правила кокошка като баба, която плете и петел като чорбаджия с потури и броеница, като овчар с овчици. Всичко с хранителни продукти.
Но сега за това събитие мисля да е по-скромно, а за сватбата да се постараем. Виждала съм такива снимки и във форума, но сега с търсачката е мисия невъзможна да намеря нещо.

 Кошницата се прави много лесно - тесто без мая и набухватели. Разточва се голяма кора и се реже на ленти/ширина по желание/, после намазвам обратната страна, т.е захлупена купа  от алпака/или нещо което може да се слага във фурна/ и започвам да плета лентите както реша на момента. Накрая усуквам една лента и правя "перваз" на кошницата, намазвам с яйце, по време на печенето и с масло за да "блести" и се изпича много бързо.
После пълня с целувки и украсявам. Жалко, че нямам снимки да покажа.

# 3
  • Мнения: 408
Извинявай за тъпия въпрос-ама може ли да дадеш точната рецепта за тестото, че ми се ще да направя такава кошница за моя приятелка-кръстницата на децата ми-сватбата е след две седмици newsm44

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами нямам точна рецепта Embarassed Всичко на око.
Както меся обикновено тесто за пита, но не слагам мая за да не бухва, че се слепват лентите и се губи ефекта от плетката.
 

# 5
  • Мнения: 491
Етиа, супер си! Много ти благодаря! Ама то вместо ние на тебе да помагаме, ти нас ни светна  Embarassed
Ама наистина, не се престаравайте много за годежа, че за сватбата какво ще правите  newsm78
Моя съвет е да направите от тези които вече сте правили - аз лично , при толкова хайманосване по годежи, не съм виждала ни овчари, ни баби плетачки, само чорбаджии с броеници съм виждала. Или петела като карнавален герой да го оставите за сватбата, а сега да го украсиш само с цветя или да е полегнал върху нещо интересно  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
Ама наистина, не се престаравайте много за годежа, че за сватбата какво ще правите  newsm78
Моя съвет е да направите от тези които вече сте правили - аз лично , при толкова хайманосване по годежи, не съм виждала ни овчари, ни баби плетачки, само чорбаджии с броеници съм виждала. Или петела като карнавален герой да го оставите за сватбата, а сега да го украсиш само с цветя или да е полегнал върху нещо интересно  newsm78

 И аз мисля да не се престараваме сега. Ще накарам мъжът ми да преснима снимката(имаме само на хартия) на нашият петел от сватбата да го покажа.
По моя идея сега ще рендосам едро картофи и ще ги изпържим, идеята е да приличат на слама и върху тях ще поставим пилето и със шприц отгоре ще трябва да го украся та да прилича на кокошка(мътеща в полог) и отсрани подаващи се яйца(цели сварени). Само още не ми е много ясно каква да бъде сместта в шприца... newsm78

# 7
  • Мнения: 491
Браво ! Да покажеш снимки, чу ли!!!  Hug

# 8
  • Бг
  • Мнения: 845
Здрасти, аз бих ти дала идея за едни булчини сърца, но това ти го препоръчвам да го направите за сватбата. Утре ще потърся рецептата и ще я пусна тук, за съжаление нямам снимки, но сладките стават доста ефектни и будят възторг.

# 9
  • София
  • Мнения: 974
Само още не ми е много ясно каква да бъде сместта в шприца... newsm78

Картофено пюре  newsm78
Ако ти трябва да го оцветяваш можеш да сложиш малко тъмен соев сос Hug

# 10
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
...  Само още не ми е много ясно каква да бъде сместта в шприца... newsm78

Хубаво си го измислила, а сместа в шприца, може да е например сирене Крема + масло и малко сол или някаква подправка. Тази смес може и да се оцвети.

Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Благодаря момичета за идеите!
Ще пробвам първо с малки количества и ще видя кое ще стои добре.
Мисля да направя в два цвята  - жълтичко и по-кафяво за да могат да се "нарисуват" по-хубаво перата. Много ясно си го представям в главата, но ще видим какво ще излезе.

# 12
  • Мнения: 9 583
Можеш да направиш по-голяма роза с основа от картофено пюре и листа от чипс, а наоколо малки розички със шприц. (мога да потърся снимката, че не си намирам диска)
Или украса от цветя, направени от малки чушки, различни на цвят.

URL=http://imageshack.us][/URL]

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 19:12 от zori gb

# 13
  • Мнения: 9 583



Извинявам се за качеството на снимките. Това са украси, които правихме за кумовете ни.

# 14
  • Мнения: 3 166



Извинявам се за качеството на снимките. Това са украси, които правихме за кумовете ни.

Какво представлява червеното цвете на първата снимка?  В смисъл - как е направено? Много е ефектно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт