Къде в София се подава молба за карта за ЖП

  • 615
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте,

Моля за информация - Къде в София се подават молби за карта за транспорт - градски и ЖП?
Аз съм към СП община Слатина.

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За ГТ се подава молба към отделенията на ГТ в общините.  Ако   ТЕЛК-а на детето е с чужда помощ, картата е за двама придружители /като само един от двамата може да я ползва/. Носят се три снимки - на детето и родителите, копие от ТЕЛК-а, личните карти на придружителите и се попълва една молба на самото място, на бланка - това е. След около месец, картата е готова, струва 1лв., към нея има билетче, което се купува за всеки месец по 5лв. Ако не знаеш, къде е поделението на ГТ към Слатина, питай в самата община, от там ще те ориентират, или е в сградата или някъде в близост, а можеш и да звъннеш по телефоните на Столична компания Градски транспорт 831-90-71,  831-90-75.
За карта за БДЖ  - нищо не знам, провери на място. Успех!

# 2
  • Мнения: 479
Подава се в Социалните към общината. Трябва да попиташ къде се намира социалната служба към вашата община. Ще ти трябва копие от решение на ТЕЛК, както и копие от решението за пенсията.
--------------------------
Ето, намерих социалните служби в София, но няма специално за Слатина. Може би сте към Подуене:
http://sgr.hit.bg/slujbi.html

Знам само, че това е някъде в Хаджи Димитър
------------------------------------------------------------------
Знам също, че ти се издава едно картонче, с което имаш право на 2 пъти отиване + връщане за годината с автобус или ЖП.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 10:16 от Ally McBundy

Общи условия

Активация на акаунт