Обичта

  • 1 413
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
Дайте ми вашата дефиниция за обичта, какво е точно за вас ? С какво бихте я описали или сравнили?
И кое е по-важно -да обичаш или да бъдеш обичан?
 Heart Eyes

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не обичам да слагам нещата в рамки, дефиниции и пр.
На на втория въпрос ще отговоря - за мен по-важно е да обичаш.

# 2
  • Мнения: 5 622
За мен най-важно е обичта да бъде споделена  Wink

# 3
  • Мнения: 695
според мен е еднакво важно и да обичаш,и да бъдеш обичан Peace

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз ще отговоря като Василиса - да обичаш е по-важно. И понякога - по-болезнено.

# 5
  • Мнения: 3 447
Да обичаш е по-важно. Това е, което те променя.

# 6
  • Мнения: 581
Обичта е грижа и отношение. Колкото повече обичаш това те изпълва с щастие. Да обичаш - това е най - хубавото нещо което може да се случи на човек. Помисли само колко са нещастни онези, които няма какво да дадат на другия.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 227

ОБИЧТА,
дето скимти като коте пред прага
или с ярост на самодива през комина нахлува,
дето с облаците, без да знаеш, над тебе поляга,
дето е цвете, което сутрин поливаш за хубост,
е само една. И ръцете й само едни са -
накакви дълги реки, тръгнали боси във времето,
рукнали от едно мъничко изворче в ниското,
после видели, че има високо -
и хукнали подир него.
Аз не бързам да тръся водите дълбоки,
трябва просто да уловя тъничка струйка -
обичта между хората изтъняла е толкова.
Помня – не бива никога да я губя.

# 8
  • Мнения: 2 161
Дайте ми вашата дефиниция за обичта, какво е точно за вас ? С какво бихте я описали или сравнили?
И кое е по-важно -да обичаш или да бъдеш обичан?
 Heart Eyes
Трудно е да се дефинира,но все пак аз я оприличавам на топлина.

 По-важно е да бъдеш обичан.Всички теми за изневери и обрати в отношенията са показателни.Защото,всъщност,много малко хора умеят да обичат истински.Така ,че,да те обичат е нещо уникално и не всеки е късметлия да го почувства.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 472
Наскоро прочетох това определение:
" Да обичате не значи да гледате един в друг, а да гледате в една посока!"  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 326
Може някой да ми се присмее, но си мисля, че между любовта и обичта има разлика. Любовта е в мига, в усещането, някак ми се струва мимолетна. Влюбеният търси онова, което самият той не е. Търси своята половинка, с която да се допълни, ако мога така да се изразя.
При обичта е различно, защото обичащият разпознава себе си в обичания, сякаш това същество е част от него. Така майката обича детето си.
Затова си мисля, че ОБИЧТА е по-силна от ЛЮБОВТА
Може би, за да оцелее любовта е нужно тя да се превърне в ОБИЧ!
Офффф, много се разнежих нещо.....

# 11
  • Мнения: 4 806
Обичта?
Сега слушам "Вървят ли двама..." от Козия рог. Ами това е. По - добре не бих могла да го кажа.

# 12
  • Мнения: 1 153
Обичта -нещо топло и влажно Heart Eyes Grinning

# 13
  • Мнения: 1 006
Майчината обич е нещо уникално и неописуемо.Не бих се наела да я описвам.Оглеждам се в нея.Очите и душите на децата ми са моето огледало и смисъла и двигателя на живота ми.

Другата обич или любов...тя е птичка в душата.Мисля, че е много важно на първо място да обичаш, да го можеш...и да го даваш.Но да е поне почти равностойно и задължително споделено.Иначе е пагубно.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Мдам..."да легнем чисти във таз земя...". А дали днес изобщо свързваме това с обичта?
Да бъдеш обичан - по темата. Сама по себе си, ако не се е върнала към теб, дадената обич загива.

Общи условия

Активация на акаунт