бременност и дискова херния

  • 661
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, аз днес се регистрирах във форума. Вълнува ме въпросът какви предпазни мерки следва да се вземат при втора бременност и при наличие на гръбначни проблеми-дискова херния, протурзии на прешлените? Дали ще има усложнения при бременността? Ако има някой с подобни проблеми ще се радвам да сподели.

# 1
  • Мнения: 948
Здрасти! Не мога да ти отговоря конкретно на въпроса , защото лично аз нямам такъв проблем. Определено трябва да отидеш на консултация...сигурно ще ти препоръчат някакво постепенно покачване на теглото и граница на килограмите до края на бременността. Бавното темпо на покачване на теглото, подходящите поетапни упражнения (контролирани от физиотерапевт), вдигането на тежест до определени килограми и редовното посещение на лекаря мисля, че няма да доведе до усложнения.
Успех! Пази се и много внимавай Wink

# 2
  • Мнения: 115
Връщам темата с надежда, че от 2004 се е натрупал нов опит.
От известно време се борим за второ бебе, а междувременно вчера ми установиха дискова херния в лумбалната област.
Има ли някои тук, бременял с такава диагноза? Какви са евентуалните усложнения и рискове? А профилактика?
МНОГО ще съм ви благодарна за инфото

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
здравейте.аз от неправилни тренировки по боди-билдинг си докарах една чудна дикова херния на кръста Embarassed 3 прешлена (мисля че бяха от l3 ,l4 ,l5 ако не греша де)така се бяха набили един в друг,че едва не се парализах от кръста надолу. Sadналожи се операция,но преди да постапя в болницата вече бях с катетър и на легло,не можех да се движа,краката ми бяха изтръпнали и вече не ги усещах.та,оперираха ме ,мина благополучно операцията, Simple Smileно самото ми възстановяване беше около 1година.бях изписана от болницата с дясна пареза,но сега не ми личи Laughingслед 5 г забременях,нямах болки в кръста от бременноста,но сега когато вече родих и имам момиче на 5 м започна леко да ме наболява кръста.да се надявам ,че няма да се повтори 'сагата' от преди 5 г Praynigно моят съвет е отиди на преглед при неврохирург,поговори с него и дано да нямаш проблеми.но не подценявай болката в кръста Naughty,защото ако аз се бях забавила още малко -щях да бъда днес инвалид,на легло и най-важното нямаше да създам семейство и това прекрасно бебе newsm30

Общи условия

Активация на акаунт