Питанка за съдомиялните

  • 3 044
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 046
Имам един тъп въпрос  Embarassed ама като не съм имала до сега миална, не знам какво да правя.
Значи купихме си миялна машина и докато чакам мъжа ми да я инсталира (вече 3 дни!!!) прочетох упътването. За съжаление то е на английски, има го и на сръбски (оказа се, че много малко разбирам от него - уж на кирилица, уж познати думи тук таме, ама нищо не хващам). На БГ за превели една много малка част, колкото да не е без хич.
Интересува ме какви препарати се слагат.

От това, което прочетох разбрах подробно къде и колко сол да сложа - това ОК. После обаче се говорише за някакъв detergent, който аз си купих от магазина, но е във вид на прах. Разбрах, че се слага в под една капачка на вратата. И накрая пише за гланц - и той се слагал в съседната на detergent-a кутийка - и това добре.
Отидох в магазина и си купих сол, detergent (така пише и на кутията), купих си гланц и някакъв гел на медикс, който пише, че е измиващ препарат.

Та питането ми е този прахообразният препарат и гела едно и също нещо ли са, т.е. взаимнозаменяеми  newsm78
Вие какво ползвате за вашите машини, на кои фирми да си търся и кои да избягвам?

(в момента имам сол и прах NILL и гел и гланц Медикс - има ли други?)


 

# 1
  • Мнения: 1 448
На нашата, където пише detergent слагам солта, а таблетката я слагам в една кошничка на дъното, тези течните не ги знам какви са  Embarassed Ползваме марка Аро - и за солта и за таблетките  Laughing Твоята миялна каква марка е?

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Детергентът е миещото вещество, което може да бъде прах, таблетки или гел. Използва се само 1 от трите, като се насипва в едно и също отделение, освен ако нямаш отделно отделение за таблетка. Аз ползвам таблетки, но обикновени, не 3 в 1. И сол и гланц отделно.Наскоро си купих същия гел, но да ти кажа става за по-малко замърсени съдове. За миене на тенджери и тави- не е много добър, за тях си вземи Калгонит или Сомат. Аз ползвам Калгонит, повече ми харесва от СОмат. На някои пък им харесва повече Сомат-а. 

# 3
  • София
  • Мнения: 3 046
Благодаря ти Джема, твоите съвети, които изрових с търсачката за това как да си избера машина бяха безценни, сега си ми обяснила съвсем подробно, надявам се, че разбрах. Благодаря ти!   bouquet

Мисля, че нямам отделение за таблетка, позачудих се над странната форма на отделението, в което се сипва измиващия препарат, но явно е такава, за да влиза таблетка!

Обичам ви, момичета, безценни сте!   bouquet

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
РАдвам се, че съм била полезна. Честито за машината, да си я ползваш със здраве. А каква си избра?

# 5
  • България
  • Мнения: 429
Честито придобивка. Страхотно нещо е. Аз сол не ползвам, в София водата не е варавита. За гланц ползвам от Метро - Аро. Ако се ползват таблетки, може и гланц да не се ползва. В момента ползвам прах АРО и съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 1 034
При моята съдомиялна таблетките се слаган в същото отделение, където се слага и праха за измиване. Има бутон /3 in 1/, който се натиска, ако се ползват такива таблетки, за да не свети индикаторът за гланц.
Аз предпочитам прах за измиване на Нит, таблетки Сомат или Калгонит, блясък на Аро.
Сега имам някакъв измиващ прах Clean maximo и не съм доволна - остават петна по проборите, избеляха цветчетата на един комплект порцеланови купички. Проблемът може да се дължи и в неправилно дозиране.

# 7
  • Мнения: 3 388
Аз сол задължително ползвам, тъй като водата тук е много варовита.
Имам отделение за таблетка от вътрешата страна на миялната и там я слагам- аз лично ползвам Finish в момента. А за гланца имам специално отделение на дъното на миялната-там го изливам, а като свърши има лампичка, която алармира това; придава блясък и помага за по-доброто измиване, поне така пише на моята опаковка  Wink
Честито за новата придобивка и от мен! Да си я ползваш със здраве  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 612
Аз ползвам продукти "Калгонит" - прахообразен препарат и гланц.
Много съм доволна!

# 9
  • Мнения: 11 306
Ако ползваш комбинирани таблетки 3в1 на Сомат, Калгонит или друга фирма, няма да имаш нужда от останалите добавки - сол, течност за гланц и тн.
За това са ги направили хората - хем удобство, хем всичко на едно място.
Слага се на мястото на детергента (сиреч - миещия препарат)
Успех и наслада в ползването!

Сонита, колкото и да ти е варовита водата, в таблетките има нужното количество сол. Не си прави живота по-сложен Wink

# 10
  • Мнения: 3 388

Сонита, колкото и да ти е варовита водата, в таблетките има нужното количество сол. Не си прави живота по-сложен Wink

Дали  Confused
на мен все ми светка лампичката, която индикира липсата на сол ....  newsm78 ....

# 11
  • Мнения: 11 306

Сонита, колкото и да ти е варовита водата, в таблетките има нужното количество сол. Не си прави живота по-сложен Wink

Дали  Confused
на мен все ми светка лампичката, която индикира липсата на сол ....  newsm78 ....
Tрябва да имаш някъде да промениш опцията, че и слагаш 3в1. Поне моята има.

# 12
  • България
  • Мнения: 429
Sonita, Вечерница е абсолютно права. Когато се позват 3 в 1 , не е неоходимо да се ползватостанали неща. Тези лампи светят само информативно.
Вечернице, твоята машина сигурно е доста нова, щом има такива опции за промяна.

# 13
  • Мнения: 11 306
Sonita, Вечерница е абсолютно права. Когато се позват 3 в 1 , не е неоходимо да се ползватостанали неща. Тези лампи светят само информативно.
Вечернице, твоята машина сигурно е доста нова, щом има такива опции за промяна.
Ами старата ми се счупи вратата миналата година и получих коледен подарък нова. Мисля, че беше последния модел на АЕГ.

# 14
  • Мнения: 3 388
Трябва да видя какво пише в книжката  Peace  Иначе, моята има 3 дупки, по една дупка за всичките му там измишлыотини  Laughing
... сега погледнах, Аристон е, тя нали е вградена и отвън не се вижда, досега не бях обръщала внимание на марката дори, нали не ми е правила проблеми  Grinning пу-пу-пу  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт