помощ незнам

  • 2 698
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Как изглежда ухапано от кърлеж място?
Габи се оплака че я боли нещо под мишничката и се чеше.
Има зачервено петънце съсъ малко ж средата бяло връхче, но не мога да разбера има ли нещо вътре.
Тя добре го е разчесала, но ме е страх да не е кърлеж който не сме осетили и е паднал

# 1
  • Мнения: 2 103
по описанието ти ми се струва,че не е кърлеж, но и да е бил нали е паднал?
не се притеснявай!дезинфекцирай и не и давай да го чеше.

# 2
  • Мнения: 14 654
това, което описваш прилича на ухапано от бълха (като се разчеше мястото става подуто с бяло връхче) . а кърлеж трудно ще извадиш с разчесване. ще се скъса и част от него ще остане в кожата, но ще бъде черно. кърлежът пада сам, когато се насмуче с достатъчно кръв и тогава става голям колкото грахово зърно, щели сте по-рано да забележите

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
ми не знам в това бяло връхче, вътре дали няма нещо което да е предизивикалао възпаление, немога да разбера дали има нещо вътре?Видя ли се добре ако е останало нещо от кърлежа?

# 4
  • Мнения: 8 917
Това бяло връхче не ми прилича да е от кърлеж Thinking Защо не я намажеш с фенистил гел - помага много Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 100
може ли от плажа да лепне кърлеж или само по зелени месности вирее?

# 6
  • Мнения: 14 654
по принцип е възможно да се хване и от плажа кърлеж, доста хора си водят кучетата на плаж и те ги разнасят. само че това, което е ухапало детенцето едва ли е кърлеж Simple Smile преди кърлежът да падне сам стои няколко дни, няма как да не го забележите. ако се разчопли, със сигурност ще остане част от тялото му и много ясно си личи, че е черно

# 7
  • Мнения: 3 323
От всякъде може да лепне, животните ги разнасят! Ако няма нищо черно вътре не се притесявай! Когато се скъса кърлежът остава част от него в мястото!
Ако има лекар там идете за твое успокоение!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
ходихме на лекар.
Не е кърлеж, а Impetigo, каквото и да значи това. Бактериална инфекция някаква!!!!!!!

Утре пак сме на преглед, защото щяла да се разпространи по тялото. Ужас

# 9
  • София
  • Мнения: 8 275
може ли от плажа да лепне кърлеж ....?


Може мен ме бе ухапал на Албена последния ден от почивката. Twisted Evil
Мястото е на нивото на рамото над гърдата.
Мястото изглеждаше (бях махнала тялото явно с разчесване) като дупчица с около 0.5-1мм около него се беше зачервило и усещах като убождания от време на време (мислех си че презрамката на сутиена нещо ме наранява)дупчицата бе тъмна и си мислех че на това място някоя малка бенка съм разчесала.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Намерих малко инфо:
"Инпетиго. У дете над 1 година се появяват струпеи или жълтокафяви корички. Всяка каквато да е коричка по лицето трябва внимателно да се оглежда, за да се провери дали се касае за импетиго. Инфекцията започва от малка пъпчица с жълто или бяло мехурче на върха най-често на лицето. Скоро мехурчето се пуква и на негово място се образува коричка. Нови пъпки излизат по лицето и по други части на тялото, към които инфекцията се пренася чрез ръцете. Лекарят трябва незабавно да прегледа детето, за да постави диагноза и предпише лечение. Ако не се вземат мерки, пъпките бързо се разпространяват и са заразни за околните.

При новороденото импетигото се проявява по друг начин. Започва с малко мехурче, съдържащо жълтеникава течност или белезникава гной, около което кожата е зачервена. Мехурчето се пука лесно и остава малка язвичка. Не се образува дебела коричка както при по-голямото дете. Най-често започва по влажните места по кожата в допир с намокрените пелени, в слабините или под мишниците. Могат да се образуват и нови пъпки. Лекарят трябва незабавно да предпише лечение. Ако не можете да се свържете с лекар, най-добре е внимателно да махнете мехура с парченце памук (за да не се разпространи гнойта по околната кожа) и да оставите раничката открита на въздуха. Сложете дрехите и завивките така, чеда не покриват раничката, и ако е необходимо, затоплете стаята повече от обикновено. При импетиго ежедневно изварявайте пелените, чаршафите, бельото, нощничките, хавлийката и изтривалката за къпане."
Дано да съм ти била от помощ и успех   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
зzzz много ти бладодаря
днес бяхме на проверка, по добре сме , нямаме нови огнища, В понеделник пак сме на лекар

Общи условия

Активация на акаунт