как да накарам детето да яде домашно приго

  • 843
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам момченце на 8 месеца и неиска да опита нещо готвено.Страшно му харесват готовите пюрета а те са толкова гадни.Записах го на детска кухня оттам го яде.Дайте ми съвет какво да направя че да яде и моите манджи а те никак не са лоши.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 952
Саги пък пюренца не ще да види....де да искаше само....
Готвеното го яде само ако е от нашето, това ,което и ние ядем,, а не бебешко готвено ...как се изказах ... Simple Smileтака де ...обича си със малко сол, с чубричка, с разни вкусове и мириси като за големите ......иначе само на  варени тиквички и картофи и морковчета пасирани .....глупости бебешки ...според него май май Mr. Green Иска нашето ядене...И най-важното като седнем вечер ...и той е на неговия стол с нас , много му се ослажда така ...., а през деня бебешки манджи не ще Grinning.....само плодове разни и сокчета....понякога вземе ,че се излъже да хапне малко супа(за големи  Grinning) ако седна специално и аз уж ям до него.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 971
Щом яде готовите пюрета, може би трябва да пасираш повече. Ако яде АМ слагай разтворено АМ в това, което си сготвила, за да му е познат вкуса. Има и още нещо, което според мен не е правилно, но може да е причина за вкуса на детенце, в храната от кухнята и в доста пюрета има сол, вярно мъничко, но все пак променя вкуса.

# 3
Със съвет немога да ти помогна, само искам да споделя... Когато захранвах сина си на 6 месеца педито ме беше предупредила, 4е е по добре да го захраня с домашно приготвено и по-рядко да давам от готовите, защото някои деца свиквали с вкуса на готовите и после трудно приемали домашните. Явно при вас се е полу4ило така. Моя син пък не харесва готовите, а яде вси4ко, което му приготвя аз...
Може би ако опиташ да сложиш в готовото малко домашно и постепенно увели4аваш домашното и намаляш другото  newsm78
Сигурна съм, 4е други мами ще ти дадат по-компетентни съвети... Успех ти желая!

# 4
  • Мнения: 2 952
ми може затова да му харесва кухнята...слагай малко сол и това е

# 5
пробвах всякак давах домашно и със сол и без сол той от 6 месеца пие кисело мляко ас сега от 2 седмици неще да го погледне направо сме се збъркали вкъщи какво да даваме.

# 6
  • Мнения: 2 952
о, за кисело млекце не е ли ранко?Но в крайна сметка всеки си намира индивидуални начини за детенцето.Успех , дано идеите помогнат .....или пък просто с времето ще започне да хапва повечко.....натам е посоката ....   Simple Smile

# 7
Детенцето ми е осиновено и затова от рано е започнало да яде кисело мляко.Нищо няма да му стане като го яде

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Пробвай с нещо по-простичко - например само картоф с адаптирано мляко в него. Опитай няколко различни домашни храни и виж какво му харесва. Може би наистина трябва да е по-фино пасирано и по-рядко, това което приготвяш. И моят син в интерес на истината предпочиташе готовите пюрета, но постепенно премина към домашна храна без сътресения. По какви причини предпочиташ да му даваш домашни пюрета?

# 9
  • Мнения: 1 860
 И аз имам същия проблем. Заинатих се и 2 дена не му дадох готово, а наготвих 3 различни неща, е, само хляб и банани яде за това време. Най-накрая пак купих готови и  нямаше проблем. Слагам му и малко сол и без сол, правих му какви ли не по подобие на купуваните, не ги иска домашните и това е.  ooooh! И с АМ вътре не помага, нищо че той си пие млякото без проблем.  Tired

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
И аз имам същия проблем. Заинатих се и 2 дена не му дадох готово, а наготвих 3 различни неща, е, само хляб и банани яде за това време. Най-накрая пак купих готови и  нямаше проблем. Слагам му и малко сол и без сол, правих му какви ли не по подобие на купуваните, не ги иска домашните и това е.  ooooh! И с АМ вътре не помага, нищо че той си пие млякото без проблем.  Tired

Не може някак да се наподоби вкуса на готовите пюрета като ги готвим в къщи, но явно им харесват на малчовците. Моят син е на 2.5 год. и още, ако му купя ги яде тези пюрета с удоволствие, макар че на мен само като ги помириша ми става гадно.

# 11
  • Мнения: 1 860
Малко оф, но вярно са много гадни и на мирис и вкус.  Sick

# 12
защото е достатъчно голям да яде истинска храна по това време децата ядат от детска кухня

Общи условия

Активация на акаунт